Jesteś tutaj:Gospodarka Przetarg na przebudowę ul. Kokoszki
czwartek, 12 maja 2022 14:10

Przetarg na przebudowę ul. Kokoszki

 

Trwa poszukiwanie wykonawcy, który podejmie się przebudowy przeszło 750-metrowego odcinka drogi, łączącej ul. Wrzesińską z ul. Kostrzewskiego. Będzie miał ponad rok na realizację zadania.

W połowie lutego informowaliśmy, że Miasto Gniezno otrzymało dofinansowanie w kwocie 5 mln 171 tys. złotych na przebudowę ul. Kokoszki. Pochodzi ono z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i stanowi 80% kwoty przewidzianej na realizację tej inwestycji. O tym, że ul. Kokoszki pilnie potrzebuje remontu, nie trzeba przekonywać nikogo - kierowców aut, którzy lawirują między dziurami, rowerzystów unikających nierówności oraz pieszych, którzy nie mają tu w ogóle chodnika.

Ulica, powstała jeszcze w PRL-u jako łącznik prowadzący pomiędzy ul. Kostrzewskiego i Wrzesińską, stanowiący dojazd do oczyszczalni oraz zlokalizowanych w tym rejonie zakładowych osadników. Od tego czasu była jedynie łatana, przez co na przestrzeni lat jej stan pogorszył się w znacznym stopniu. 

Jak zawarto w dokumentacji przetargowej, ulica doczeka się kompleksowej przebudowy na długości 763 metrów. W ramach zadania wykonana zostanie odwodnienie jezdni, nowa podbudowa oraz nawierzchnia z asfaltu. W rejonie dwóch skrzyżowań, które komunikować się będą z projektowanymi drogami prowadzącymi w rejon dawnej cukrowni, droga będzie podniesiona, ale nadal wykonana z betonu asfaltowego. 

Wzdłuż ulicy na całej długości powstanie chodnik - zaczynając od ul. Wrzesińskiej po północnej stronie jezdni, a tuż za fabryka Jeremias będzie przejście dla pieszych na południową stronę drogi i stąd poprowadzi aż do ul. Kostrzewskiego. W tym też rejonie zacznie się asfaltowa ścieżka rowerowa, która prowadzić będzie do ul. Kostrzewskiego.   Ponadto przewidziano kilka zjazdów na posesje, które będą wykonane z kostki brukowej. 

Ponadto wzdłuż drogi mają zostać ustawione latarnie uliczne typu LED z doświetleniem wspomnianego przejścia dla pieszych. Od strony północnej wzdłuż dawnej oczyszczalni zakładowej nasadzonych ma zostać 54 drzew - lip. Układ skrzyżowań ul. Kokoszki z ul. Kostrzewskiego i ul. Wrzesińską nie ma ulec żadnej zmianie. 

Wykonawca, który podejmie się tego zadania, będzie miał czas na wykonanie całej inwestycji w ciągu 14 miesięcy. Jego wyłonienie powinno nastąpić jeszcze w maju br. Jeśli wykonawca zostanie wybrany w terminie, nową ul. Kokoszki będzie można pojechać w połowie 2023 roku.

 

4 komentarzy

 • Link do komentarza Marcin piątek, 13 maja 2022 19:13 napisane przez Marcin

  Proponował bym zrezygnować z wykonawcy prac firmy która remontuje ul. Wolności bo jak on ją dorwie to termin zakończenia prac napewno się przesunie

 • Link do komentarza rowerzysta piątek, 13 maja 2022 08:18 napisane przez rowerzysta

  Super. Teraz tylko czekać, aż powiat zrobi ścieżkę i chodnik na ul. Wrzesińskiej. To chyba nie realne...

 • Link do komentarza Ikon piątek, 13 maja 2022 06:47 napisane przez Ikon

  Nareszcie zarządca pomyślał.

 • Link do komentarza Batman czwartek, 12 maja 2022 22:08 napisane przez Batman

  Begier to łyknie mówię wam!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane