Wydrukuj tę stronę
środa, 29 czerwca 2022 09:29

Wybrano wykonawcę przebudowy ul. Kokoszki

 

W ciągu najbliższego roku powinny zostać wykonane prace, związane z przebudową całego odcinka ul. Kokoszki. Wybrano wykonawcę tego zadania.

To inwestycja, na którą czeka wielu zmotoryzowanych, a która na pewno poprawi warunki dojazdowe do terenów inwestycyjnych położonych wzdłuż całego odcinka. Droga o długości 750 metrów otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na kwotę ponad 5 mln złotych i ogłoszony wiosną przetarg pozwolił na wybranie wykonawcy tego zadania, które jednak będzie droższe niż początkowo zakładano.

Przebudowa obejmie całą drogę - od nowej infrastruktury podziemnej, poprzez podbudowę, chodniki ze ścieżką rowerową (na możliwym do realizacji odcinku) na oświetleniu i oznakowaniu kończąc (zobacz projekt). 

Do postępowania złożono trzy oferty na kwoty od 7 mln 704 tys. złotych do 11 mln 718 tys. złotych. Tymczasem na to zadanie Miasto Gniezno miało zarezerwowane w sumie 7 mln 102 tys. złotych. Po rozpatrzeniu ofert dodatkowych, ostatecznie wybrano propozycję konsorcjum z udziałem lidera - Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych S.A. z Koła oraz Wykonastwa, projektów i nadzorów "WPN" z Chodzieży" na kwotę prawie 9 mln złotych. Realizacja zadania powinna się rozpocząć w ciągu najbliższych tygodni. 

2 komentarzy