piątek, 17 kwietnia 2015 10:00

Katedra bez... zegara

 

Ciekawe zdjęcia przesłał nam dziś jeden z Czytelników. Wczoraj, przechodząc koło katedry, zauważył na ścianie wieży człowieka wiszącego na linach.

Po dłuższej obserwacji można było zauważyć, że na południowej wieży katedralnej, w miejscu gdzie znajduje się zegar, brakuje wskazówek i cyfr oznaczających godziny. Mężczyzna wiszący na linach był pracownikiem jednej z poznańskiej firm, wykonującej konserwację cyferblatu. Jak udało się nam dowiedzieć, wszystkie elementy mają wrócić w połowie przyszłego tygodnia na swoje miejsce, by na uroczystości św. Wojciecha mogły już wskazywać godziny mieszkańcom Gniezna i przybyłym pielgrzymom. Jest to też kolejny etap konserwacji całej konstrukcji zegara katedralnego.

1 komentarz

  • Link do komentarza Maxx poniedziałek, 20 kwietnia 2015 15:20 napisane przez Maxx

    Polecam wejście na taras widokowy wieży katedralnej. Nie wiem jak teraz ale kilka lat temu taka możliwość istniała.Widok przepiękny,nie tylko na całe miasto ale na całkiem odległe okolice. Mieszkam na 11-tym piętrze jednego z wieżowców na Winiarach,ale widok z wieży katedralnej bije na głowę. Trzeba tylko mieć końskie zdrowie na te strome niewielkie schody :-) Ale przyjemność i widoki gwarantowane.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane