Wydrukuj tę stronę
sobota, 25 kwietnia 2015 10:45

Jest wola sprzedaży. Będzie inwestor?

 

Na piątkowej sesji Rady Miasta Gniezna, radni podjęli uchwałę o woli sprzedaży działek przy ul. Cegielskiego.

Nadzwyczajne spotkanie radnych odbyło się przy okazji uroczystej sesji w czwartek, której kontynuacją były piątkowe obrady. W ich trakcie, wiceprezydent Jarosław Grobelny przedstawił projekt uchwały dotyczący woli sprzedaży działek przy ul. Cegielskiego, na terenie powstającej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W uchwale znalazł się zapis, o woli sprzedaży działek przeznaczonych pod zabudowę przemysłową, oznaczonej numerami geodezyjnymi od 4/9 do 4/15 i 12/10 o łącznej powierzchni 9,61 ha. - Ta uchwała pozwala nam zbyć teren w trybie ograniczonym lub nieograniczonym, a to z tego powodu, że mamy list intencyjny inwestora, zainteresowanego tym terenem. W poniedziałek dokonamy wywieszenia informacji o woli sprzedaży działek i zgodnie z obowiązującymi przepisami musimy czekać sześć tygodni i po tym czasie będziemy podejmowali decyzję o trybie sprzedaży - poinformował na sesji Jarosław Grobelny, wiceprezydent Gniezna.

Zdaniem przedstawicieli Urzędu Miejskiego, teren przy ul. Cegielskiego, który został objęty procedurą włączania do Kostrzyńsko – Słubickiej Strefy Ekonomicznej, ma stać się jej częścią w przeciągu najbliższych kilku tygodni. Pośpiech spowodowany jest wymienionym wyżej listem intencyjnym, a nowy inwestor jest zainteresowany założeniem zakładu jeszcze w tym roku.

Nikt jednak nie przekazał informacji o tym, kim jest inwestor, zasłaniając się poufnością prowadzonych rozmów. Z naszych źródeł wynika, że rozmowy w tej sprawie są zaawansowane, a więcej informacji będzie można uzyskać w drugiej połowie przyszłego tygodnia. 

Galeria

6 komentarzy