piątek, 22 maja 2015 12:20

Ul. Kawiary poczeka na remont

 

Nie dojdzie do skutku remont pierwszego odcinka ul. Kawiary. Zaplanowane na ten rok prace trzeba przesunąć na lata kolejne.

Informacje w tej sprawie pojawiły się na posiedzeniu Komisji Gospodarki i Ochrony Środowiska. Sprawa ciągnie się już od roku i tym razem powody odsunięcia remontu, są wciąż takie same – podziemne instalacje energetyczne, których przerwanie może zakłócić pracę kilku dużych zakładów.

Plan remontu ul. Kawiary, wraz z budową chodnika i przebudową nawierzchni, odkładany jest już po raz kolejny. Po raz pierwszy miało to miejsce w ubiegłym roku, kiedy to zamiast odcinka od ul. Słonecznej do ul. Sokoła, wykonano drugi etap – fragment drogi pomiędzy ul. Sokoła a ul. Cechową. Tam powstała jedynie nowa nawierzchnia asfaltowa, a pozostały fragment pierwszego etapu, miał zostać zrealizowany w roku bieżącym. Teraz, jak się okazuje, musi zostać przesunięty z tego samego powodu, co wcześniej.

Niestety, ale energetyka odmówiła nam partycypowania przy przełożeniu kabli energetycznych, znajdujących się w ciągu drogi. Wartość tej kolizji i jej usunięcia kosztować może do 3 mln złotych - przekazała Ewa Gawrych, skarbnik Miasta Gniezna. Przypomnijmy, że chodzi o instalacje elektryczne, które kilka dekad temu poprowadzono w rejon fabryk i zakładów znajdujących się przy ul. Słonecznej. Jakiekolwiek przerwy w dostawie energii, spowodowałyby zatrzymanie ich pracy, a w efekcie – straty finansowe. Dopiero wykonanie prac przez energetykę, dałoby szansę na wykonanie remontu ulicy.

Jak się jednak okazuje, przyczyn odsunięcia inwestycji jest więcej. Lokalny deweloper planuje rozbudowę obecnego osiedla domów wielorodzinnych w tym rejonie o kilka nowych budynków. Zdaniem urzędników, nowa ulica byłaby narażona na uszkodzenia spowodowane przez przejeżdżające pojazdy i w krótkim czasie mogłoby dojść do jej zniszczenia. Można się więc spodziewać, że na remont ul. Kawiary od ul. Słonecznej do ul. Sokoła, przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Mieszkaniec poniedziałek, 25 maja 2015 12:00 napisane przez Mieszkaniec

  Zawsze jakiś problem, a ul. Kawiary to świetna alternatywa do zatłoczonej ul. Witkowskiej. Pod warunkiem, że to będzie droga, a nie ścieżka. Podobny problem dotyczy ul. Pstrowskiego, same dziury i ciągle zapchana przez samochody ludzi przyjeżdżających do Milenium, na mecze i przez TIRY do firmy LP. Do domu ciężko dojechać, a podatki trzeba płacić. Pytanie pojawia się za co ?

 • Link do komentarza arte sobota, 23 maja 2015 19:49 napisane przez arte

  Debile w urzędzie. Ściemę walą co chwilę. Remont miał już być przed 2010 r. Obiecanki przed każdymi wyborami. W zeszłym roku ściemniali, że wykryto ww. instalację elektryczną i dlatego przesuwają na ten rok. Dziwne, jak budowali osiedle w 2007 roku to budowano kanalizację, ciągnięto do osiedla instalację gazową, elektryczną, wodociągową, telefony, kablówkę... I co o instalacji energetycznej nie wiedzieli?? Kto próbuje robić z nas głupków?

 • Link do komentarza Jt piątek, 22 maja 2015 14:29 napisane przez Jt

  W tym przypadku ignorancja władzy wobec mieszkańców sięga już zenitu. Jak mieszkaniec nie rozumiem podejścia UM do tej kwestii. Mówiąc krótko : SKANDAL!!!

 • Link do komentarza prawyisprawiedliwy piątek, 22 maja 2015 13:24 napisane przez prawyisprawiedliwy

  Kawiary remontowa jest około 4 razy w roku. Przyjeżdża ekipa z wiadrem asfaltu i łopatą i łątają dziury. Tylko wybrane, bo reszta jest tak stara, że ma status zabytku i ingerencja w nie wymagałaby zgody miejskiego konserwatora. Matki z wózkami chodzą między kolejkami samochodów, i póki nieszczęście się nie zdarzy będzie to ciągle przekładane. Ewidentnie nikt z lokalnych watażków tam nie mieszka, więc remont może czekać.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane