poniedziałek, 25 maja 2015 09:25

Boisko oddane, sala na ukończeniu

 

Dwie, trwające od kilkunastu miesięcy inwestycje, związane z infrastrukturą sportową, wkrótce będą mogły przyjąć pierwszych zawodników.

W ramach posiedzenia Komisji Kultury Fizycznej i Sportu, radni mieli okazję wizytować dwie inwestycje miejskie, rozpoczęte jeszcze w 2014 roku. Pierwszą z nich była sala sportowa dla Gimnazjum nr 1, realizowana przy ul. Świętokrzyskiej. W budynku trwają już obecnie prace wykończeniowe, a większość pomieszczeń z pewnością mogłaby już przyjąć pierwszych zawodników i kibiców. Brakuje jeszcze najważniejszego - nawierzchni, która już wkrótce ma przyjechać do Gniezna. Jak informowali przedstawiciele wykonawcy, inwestycja ma zostać zakończona zgodnie z planem, tj. do 30 czerwca br.

W trakcie spotkania poruszono także kwestię dojścia do budynku hali przez uczniów szkoły, które obecnie jest utrudnione ze względu na parkujące na chodniku samochody. Jak zapewniono, zanim pierwsi uczniowie będą mieli okazję przyjść na lekcję „wuefu” do sali, chodniki mają zostać zabezpieczone przed parkowaniem, przez co przejście będzie o wiele swobodniejsze. Urzędnicy zastanawiają się też nad sposobem wykorzystania sali przez inne kluby sportowe poza godzinami lekcyjnymi. Realizowanie inwestycji w ramach pożyczki Jessica powoduje, iż nie można pobierać opłat za jej wynajmowanie.

Drugą z inwestycji, wizytowanych na spotkaniu komisji, było boisko do hokeja na trawie przy ul. Zabłockiego. Jak przekazali urzędnicy, w miniony czwartek dokonano odbioru technicznego nowej nawierzchni, dzięki czemu już wkrótce będą mogły rozpocząć się na nim pierwsze zawody i treningi. 

2 komentarzy

  • Link do komentarza rodzic poniedziałek, 25 maja 2015 19:45 napisane przez rodzic

    Popieram "wyborcę" Ta sala jest potrzebna wyludniającej się dzielnicy i szkole, jak kadzidło umarłemu. A jak na Świętokrzyskiej ustawią znak zakazu postoju samochodów, to dopiero zacznie się jazda. Obrońcy Strefy Parkowania z centrum niech wezmą w obronę własnie tych mieszkańców ze Świętokrzyskiej, bo radni-bezradni z poprzedniej kadencji podniesli karnie rączkę za zbudowaniem tej sali nie biorąc w ogóle pod uwagę spraw związanych z logistyką miejsca. Teraz to dopiero będzie konflikt. Sala nie ma własnego zaplecza parkingowego, mieszkańcy ulicy, a przede wszystkich drogich mieszkań kupionych od developerów nie będą mieli gdzie postawć swoich samochodów, dojście ze szkoły do sali i tak będzie fatalne i zajmie młodzieży 10 minut, co z przebraniem się w strój sportowy da około 15 minut. Czyli w obie strony - pół godziny lekcyjnej z głowy. Kto wpadł na taki szatański pomysł umiejscowienia tej sali w tym miejscu powinien za to odpowiadać!

  • Link do komentarza wyborca poniedziałek, 25 maja 2015 16:25 napisane przez wyborca

    Gniezno w imię megalomanii, zwykłej głupoty i niegospodarności już zafunduje sobie, czy raczej podatnikom wielce deficytowego potwora - hala widowiskowo - sportowa. Szkoły pustoszeją, przedszkola pustoszeją, stadion Mieszko i zużel nie zarabiają. Strach sie bać. PO i Sld parkingu dla 10 tys. mieszkańców dojeżdżających do Poznania przez tyle lat nie zapewnili, a tu kolejna hale i igrzyska.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane