poniedziałek, 01 czerwca 2015 13:08

ZOZ wyłonił wykonawcę dla projektów

 

Na przeprojektowanie dotychczasowych planów i koncepcji kompleksu szpitalnego przy ul. 3 Maja, firma będzie miała 210 dni.

Taki czas podała w swojej ofercie Spółka Projektowania Architektonicznego Sadowski Sadowska Sp. z o. o. Sp. k. z Poznania, która wygrała rozstrzygnięcie. Zakończył się przetarg na wykonanie usługi związanej z wykonaniem pełnobranżowej dokumentacji projektowej wraz ze sprawowaniem nadzoru inwestorskiego dla zadania „Podniesienie jakości usług zdrowotnych oraz zwiększenie dostępu do usług medycznych” w ramach adaptacji i wyposażenia Budynku Głównego Szpitala przy ul. 3 Maja 37.

Ze wszystkich trzech zgłoszonych firm, odrzucono propozycję spółki Allplan, która nie spełniła stawianych w przetargu wymagań. Chodziło o udokumentowanie doświadczenia w zakresie realizacji innych podobnych inwestycji, związanych z placówkami szpitalnymi.

W związku z tym do dalszego etapu dotarło dwóch wykonawców – spółka WK Architekci oraz spółka Sadowski Sadowska. Pierwsza z nich oferowała wykonanie zadania za sumę brutto 2 mln 29 tys. złotych, a druga z nich za kwotę 1 mln 66 tys. złotych brutto. Dodać też należy, że odrzucona oferta Allplan opiewała na sumę 1 mln 45 tys. złotych brutto. W zestawieniu WK Architekci otrzymali 59,65 punktów, a Sadowski Sadowska 97,86 punktów.

Spółka Projektowania Architektonicznego Sadowski Sadowska będzie miała teraz 210 dni na wykonanie swojego zadania, od dnia podpisania umowy z inwestorem – Zakładem Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie. Jak przekazał Krzysztof Bestwina, p.o. dyrektora ZOZ, projekty zostaną wykonane podług koncepcji i założeń, które ZOZ chciałby zrealizować na terenie kompleksu szpitalnego przy ul. 3 Maja. Przypomnijmy, że w ich skład wchodziło kolejno m.in. przeniesienie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, dokończenie inwestycji w budynku „D”, budowa lądowiska dla helikopterów oraz kompleksowy remont starego gmachu szpitala. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane