sobota, 06 czerwca 2015 11:45

Szybciej w kierunku Trzemeszna

 

W wakacje rozpoczną się prace remontowe na odcinku torów kolejowych pomiędzy Gnieznem a Trzemesznem.

W ramach dużego przetargu, obejmującego linię kolejową nr 353 Poznań Wschód – Skandawa na odcinku Poznań Wschód – Trzemeszno, zostaną przeprowadzone prace mające na celu zwiększenie przepustowości poprzez optymalizację urządzeń sterowania ruchem kolejowym i układów stacyjnych. W założeniach na linii mają zostać w 2015 roku wybudowane samoczynne posterunki odstępowe, które służą do automatycznej regulacji ruchu kolejowego i zachowania bezpiecznej odległości między pociągami.

Ponadto w ramach przetargu wykonany zostanie remont torów na odcinku Gniezno – Trzemeszno, dzięki czemu pociągi będą mogły zwiększyć prędkość na tej linii z obecnych 100 km/h do 150 km/h. Przetarg dotyczy obu torów, a ponadto również i tu zostaną wykonane prace dotyczące infrastruktury sterowniczej.

Prace na odcinku mają trwać od lipca do listopada. Początkowo robotnicy zaczną remont na torze nr 1 w kierunku Trzemeszna. Tu prace rozpoczną się 7 lipca i planowo mają potrwać do 17 sierpnia 2015 roku. Robotnicy mają powrócić na drugi tor w okresie października – listopada 2015 roku. W ramach remontu torowiska, przewidziano także wymianę podkładów, oczyszczanie i uzupełnienie podsypki oraz wymianę sieci, także częściowo na stacji Gniezno. Ponadto planowana jest wymiana czterech rozjazdów oraz naprawa obu peronów na przystanku Jankowo Dolne.

W ramach innych robót budowlanych na linii 353, zmiany mają pojawić się na stacji Pobiedziska, gdzie przebudowany ma zostać układ torowy stacji. Tu też ma zostać pobudowany nowy peron wyspowy. Tymczasem w Biskupicach Wielkopolskich ma zostać przeprowadzony remont peronu. Wymienione prace mają się odbyć we wrześniu i październiku br.

Przetarg wygrała firma Strabag Sp. z o. o., która wykona zadanie za kwotę 38 mln 400 tysięcy złotych. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane