poniedziałek, 15 czerwca 2015 17:40

Strefa w Łubowie na jesień

 

Wniosek w sprawie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, powstającej na terenie gminy Łubowo, już wkrótce trafi do Warszawy.

Realizacja przedsięwzięcia, polegająca na przygotowaniu terenu pod powstanie Specjalnej Strefy Ekonomicznej na obszarze położonym w pobliżu drogi ekspresowej S-5, jest już na ukończeniu. - Na przełomie czerwca i lipca wniosek naszej gminy zostanie skierowany przez Wałbrzyską Strefę Ekonomiczną do ministerialnej akceptacji i sądzę że do jesieni nasze tereny powinny być już włączone do strefy. Włączanie będzie etapowe, gdyż takie działanie znalazło się w zastrzeżeniach Strefy, aby mogła ona sobie ten obszar stopniowo powiększać w zależności od potrzeb istniejących na rynku - przyznał wójt gminy Łubowo, Andrzej Łozowski. W pierwszym etapie do strefy ma zostać włączone 40 hektarów ziemi. W założeniach gmina chciałaby przyłączyć 125 hektarów.

W celu przystosowania gruntów do wymagań Strefy, zostały one już częściowo podłączone do mediów. Gmina jednak czyni starania o pozyskanie środków na wykonanie pozostałych prac: - Unijne założenia nie przewidują doprowadzenia dróg prowadzących bezpośrednio do strefy, ale pozostałe rzeczy jak uzbrojenie w media, czyli wodę, prąd i kanalizację oraz drogi wewnętrzne jest możliwe i do realizacji.

Czy są inwestorzy zainteresowani tymi gruntami? Andrzej Łozowski przyznał, że jest zbyt szybko na jakiekolwiek sugestie w tej sprawie i odsyła do zarządu wałbrzyskiej SSE, która prowadzi rozmowy z możliwymi kontrahentami.

1 komentarz

  • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 15 czerwca 2015 19:06 napisane przez mieszkaniec

    a kiedy gmina Łubowo wchłonie Miasto Gniezno pod siebie???
    Gniezno dobre miejsce na szczaw i mirabelki, za rządów PO i SLD to ciemnogród i pośmiewisko w całym regionie,nikt już nie traktuje nas poważnie,rządzą nami byli komunistyczni agenci.
    Budasz to wygaszacz ii grabarz miasta, buta, kolesiostwo. szkoda.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane