poniedziałek, 22 czerwca 2015 10:13

Droga ekspresowa S5 – zdjęcia z budowy

 

Trwa budowa drogi ekspresowej pomiędzy węzłem Gniezno Południe a Mielnem. Przyjrzeliśmy się postępom prac na części odcinka.

Droga powstaje na 18-kilometrowym odcinku od węzła Gniezno Południe, znajdującym się na wysokości Łubowa aż do wjazdu drogi na stary przebieg drogi krajowej nr 5 na wysokości Mielna, do granicy z województwem Kujawsko-Pomorskim. W obecnej chwili na całej długości drogi trwają głównie prace ziemne, związane z budową nasypów i podjazdów pod budowane wiadukty oraz przeprawy.

Widoczne postępy przy budowie wiaduktów są w ciągu drogi wojewódzkiej między Kłeckiem i Oborą, gdzie zlokalizowany zostanie węzeł Piekary. Na tym odcinku wykonano już objazd dla pojazdów, a w pobliżu znajduje się także cementownia. Podobny objazd zorganizowano także w ciągu drogi powiatowej, przed wsią Zdziechowa, gdzie budowana jest przeprawa nad S5. Ponadto w kilku miejscach trwa też palowanie pod kolejne konstrukcje nośne, m.in. koło Braciszewa i Pyszczyna.

Trwają także budowy wiaduktów nad dwiema liniami kolejowymi z Gniezna - do Kłecka i Nakła. 

Zdjęcia z terenu budowy wykonane zostały w sobotę i niedzielę 20 i 21 czerwca. Fotografie ułożone są od istniejącego odcinka przy węźle Gniezno Południe aż do budowy węzła w Goślinowie. 

8 komentarzy

 • Link do komentarza avalon wtorek, 23 czerwca 2015 16:00 napisane przez avalon

  Na drogach krajowych znaki kierunkowe wskazują miasta wojewódzkie, dawne miasta wojewódzkie i znaczące ośrodki miejskie, np. Bytom. Małych miejscowości powiatowych nie umieszcza się na znakach kierunkowych bo nikt ich nie kojarzy i dla większości kierowców takie nazwy nie oznaczają żadnej lokalizacji. Gniezno dla ludzi z kraju nic nie oznacza, to tylko jedna z miejscowości na całej trasie. To samo dotyczy S5 i DK15. Gniezno na DK15 jest tylko zwykłym skrzyżowaniem a droga prowadzi do Poznania. Bez przesady. Gdyby takie miejscowości miały być na tablicach kierunkowych to kierowcy gubiliby się na drogach.

 • Link do komentarza szofer wtorek, 23 czerwca 2015 12:06 napisane przez szofer

  @ gnieźnianin - Moze i ma Pan rację, ze trzeba podawać większe miasta, ale niby dlaczego, tego też nie mozna zrozumieć, skoro Gniezno nie tylko nie jest żadną dziurą a nawet ważniejszym miastem na mapie, niż ta Bydgoszcz. I jeszcze jedna uwaga, zjeżdżając z Kostrzyna na Bydgoszcz ( czy, jak kto woli na Gniezno) jest jedna tablica z dwoma informacjami o tym. Potem jest pierwszy zjazd ( on prowadzi na A2 i dopiero drugim trzeba zjechać na Bydgoszcz. Ale nie ma powtórzeń choćby mniejszym znakiem i są sytuacje, ze zdezorientowani kierowcy się mylą zjeżdżając już pierwszym zjazdem chcąc jechać do Bydgoszczy ( czy Gniezna oczywiście). Nie każdy nawet dobry kierowcajest kumaty, często zmęczony daleka podróżą i dlaczego nie ma tych dodatkowych informacji trudno zrozumieć.

 • Link do komentarza gnieźnianin wtorek, 23 czerwca 2015 00:15 napisane przez gnieźnianin

  Szofer, drogowskaz na Bydgoszcz to akurat zrozumiałe, w końcu to większe miasto. CHociaż np. w stronę Koszalina drogowskazy wskazują Piłę, zamiast Koszalina....A Piła to takie same miasto jak Gniezno w sumie.

  Ale np. Przykład ze Strzelna. Drogowskazy wszędzie wskazują Poznań, że dojedziemy do niego drogą krajową nr 15. Podczas gdy przez Poznań 15 nie przebiega. Powinien bycć drogowskaz na Gniezno i pod nim, lub nad nim na Poznań jako krajowa 5.

  Gniezno jest pomijane na mapie:P

 • Link do komentarza avalon poniedziałek, 22 czerwca 2015 23:29 napisane przez avalon

  Jest też absurd w planie budowanej drogi. W Woźnikach jest węzeł "Gniezno - Południe", następnie na wysokości Kłeckoskiej będzie węzeł "Kłecko" a w Łabiszynku "Gniezno - Północ".

  Węzeł "Kłecko" powstaje 4 km od gnieźnieńskiej katedry i 1,4 km od granicy administracyjnej Gniezna. Do Kłecka z tego węzła jest 12 km. Gniezno jest główną miejscowością powiatu i liczy 70 tysięcy mieszkańców, Kłecko jest główną miejscowością małej gminy i liczy 2,5 tysiąca mieszkańców.

  Kończy się powoli czas na wprowadzanie zmian w projekcie, lepiej żeby samorząd Gniezna się obudził i wywarł presje na GDDKiA w celu zmiany absurdalnej nazwy na "Gniezno - Centrum".

 • Link do komentarza Pati poniedziałek, 22 czerwca 2015 12:58 napisane przez Pati

  Szkoda tylko,ze objazd utworzony na trasie Piekary-Obora jest tak tragicznej jakosci!!! Ja rozumiem,oszczednosci,wyrzeczenia kosztem dobrej drogi za kilka lat,ale naprawde - przejechac teraz tamtedy,to trzeba miec zdrowie i ..."zdrowy"samochod

 • Link do komentarza szofer poniedziałek, 22 czerwca 2015 12:21 napisane przez szofer

  @ Zadowolony - tak jest na całym swiecie i nie biadol, ze katedrę będzie widać tylko z daleka. Jak ktoś zechce, to i tak skręci do Gniezna, ale czy oni postawią tam jakieś drogowskazy? Bo w Kostrzynie kolo Poznania by skręcić do Gniezna trzeba kierować się na Bydgoszcz. Tak, jak by Gniezna po drodze nie było! Już dawno władze powinny o to zadbać!

 • Link do komentarza zadowolony poniedziałek, 22 czerwca 2015 10:49 napisane przez zadowolony

  Super super . Teraz tylko Gniezno zobaczymy w tle wieże naszej ukochanej katedry. Będziemy Gniezno omijać szerokim , bardzo szerokim łukiem.

 • Link do komentarza cyklista poniedziałek, 22 czerwca 2015 10:27 napisane przez cyklista

  Fajne zdjęcia! Zachęciły mnie do rowerowej przejażdżki na miejsce budowy, chociaż najlepiej pewnie bym sie zorientował widząc tę budowę z lotu ptaka :-)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane