poniedziałek, 06 lipca 2015 10:54

Zjazd czeka remont

 

Już wkrótce rozpocznie się remont nawierzchni na zjeździe z Wiaduktu Solidarności do Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego. Będą utrudnienia w ruchu.

Ogłoszono przetarg na wykonanie nowej nakładki asfaltowej na odcinku ul. Gdańskiej, znajdującej się pomiędzy zjazdem z wiaduktu do Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego. Odcinek o długości 260 metrów od lat domaga się remontu.

Wykonanie nowej warstwy jezdni ma poprawić bezpieczeństwo poruszających się nią pojazdów, a ponadto ułatwione ma być odprowadzanie wód opadowych. W ramach remontu ma być też wymieniona większość krawężników, a także poprawiony ma zostać stan studzienek ściekowych i odprowadzających wodę.

W trakcie prowadzonych prac mają zostać wprowadzone ograniczenia w ruchu. W pierwszym etapie remontowany będzie odcinek drogi od Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego do Wiaduktu Solidarności. Wówczas zostanie zamknięty zjazd z drogi krajowej nr 5, a także będzie obowiązywał zakaz skrętu w lewo z ul. Wodnej. W drugim etapie prac wykonany ma być pas ruchu od Wiaduktu Solidarności w kierunku TZG. Wówczas wyłączona zostanie możliwość zjazdu z Wiaduktu Solidarności w kierunku ul. Wodnej i TZG.

Oferty w sprawie przetargu można składać do 21 lipca, a samo rozpoczęcie remontu może nastąpić na przełomie lipca i sierpnia. Wykonawca będzie miał 30 dni na wykonanie przedsięwzięcia. W związku z tym, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje remont dylatacji na Wiadukcie Solidarności, oznacza to iż w tym miejscu utrudnienia w komunikacji mogą być jeszcze większe.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane