wtorek, 21 lipca 2015 19:04

Plac zabaw na Osińcu ukończony

 

Zaangażowanie internautów w ogólnopolskie głosowanie zostało nagrodzone. We wsi Osiniec powstał już plac zabaw, a jego otwarcie nastąpi już wkrótce.

Przez cały kwiecień 2015 roku trwało oddawanie głosów w konkursie, który został ogłoszony przez Nivea. Tysiące mieszkańców naszego regionu, codziennie oddawało swoje punkty na rzecz powstania placu zabaw w Osińcu. Mimo ostrej konkurencji i to dużych ośrodków z całej Polski, udało się doprowadzić do zwycięstwa i zajęcia siódmego miejsca. Ogółem na ponad 1300 lokalizacji, plac zabaw zostanie utworzony w 40 miejscowościach - w tym właśnie w podgnieźnieńskiej wsi.

Od kilku tygodni trwały prace administracyjne i budowlane, związane z przygotowaniem dokumentacji oraz samego terenu, na którym miała powstać ta niewielka inwestycja. Została ona zlokalizowana w pobliżu osiedla Owsianego, gdzie wciąż wyrastają nowe domy jednorodzinne. Kilka dni temu ukończono stawianie urządzeń i wykładanie trawy, która obecnie "przyjmuje się" do przygotowanego podłoża, dlatego jeszcze nie można korzystać z nowych urządzeń. Kiedy to nastąpi, zorganizowane zostanie oficjalne otwarcie tego miejsca dla mieszkańców całej wsi.

 

6 komentarzy

 • Link do komentarza dk czwartek, 23 lipca 2015 11:57 napisane przez dk

  A jak idą prace w Trzemesznie?

 • Link do komentarza prosport wtorek, 21 lipca 2015 23:33 napisane przez prosport

  Zgadzam się z przedmówcami.
  Niech nowy plac będzie wykorzystywany .

 • Link do komentarza gość wtorek, 21 lipca 2015 23:18 napisane przez gość

  Aż bije w oczy ten niebieski kolor. Najlepsza jest ta taśma otaczająca to podwóreczko, zielona trawka a na obrzeżach piach. Takie jajco przy polu.

 • Link do komentarza gnieźnianka wtorek, 21 lipca 2015 22:32 napisane przez gnieźnianka

  Popieram Gnieźnianina. Mieszkańcy centrum nie mają gdzie z dziećmi przyjść , by sie pobawiły. Wenecja jest dobra na spacer dla seniorów i dziadków z wózkami z niemowlakami. Bo większe dzieci chciałyby się pobawić, Są tam miejsca, gdzie mozna by zorganizopwać place zabaw, ale władza woli plażę na Rynku. To jest niemądre i niepotrzebne, jakiś nowy zwyczaj i nie wiadomo dla kogo, a tymczasem dzieci są naszą przyszłością i o nie powinniśmy dbać, jak o nasz skarb narodowy!

 • Link do komentarza rowerzysta wtorek, 21 lipca 2015 21:56 napisane przez rowerzysta

  Miło patrzeć jak inicjatywa lokalna bez wsparcia władz miejskich doprowadziła do sukcesu jakim jest wygranie placu zabaw w swojej lokalizacji oraz pokazuje determinacje ponad 50 tyś głosujących z Osińca i nie tylko. Oby było więcej takich inicjatyw dla regionu.

 • Link do komentarza Gnieźnianin wtorek, 21 lipca 2015 20:37 napisane przez Gnieźnianin

  Nad jeziorem Jelonek kiedyś za "komuny" niedaleko przepompowni był plac zabaw dla dzieci , nie był zbytnio bogaty ale coś było , obecnie od wielu lat nie ma nic a przecież nad jezioro "wenecja" chętnie przychodziłoby wielu rodziców z dziećmi bo i klimat nad nim jest lepszy od tego między murami na 3 maja ; i mam zapytanie kiedy będzie zrewitalizowany ten plac zabaw ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane