piątek, 24 lipca 2015 13:28

„Łazienki” zostaną oświetlone

 

Jeszcze w tym roku spacerowicze i biegacze będą mogli bezpieczniej poruszać się nad brzegiem jeziora Winiary.

Ogłoszony został przetarg na wykonanie oświetlenia wzdłuż prawie całej, 2,5 kilometrowej ścieżki wokół jednego z najpopularniejszych akwenów w mieście. Dzięki temu wzrośnie nie tylko bezpieczeństwo mieszkańców w tym rejonie, ale także pozwoli licznym osobom aktywnie uprawiającym sport, na korzystanie z tego miejsca także po zmierzchu.

Łącznie, według założeń projektu oświetlenia, na obszarze wokół akwenu oraz dojeździe ul. Łazienki, pojawić się ma ponad 80 lamp. Wzdłuż brzegu umocowane na fundamentach zostaną 73 latarnie parkowe typu Pilzeo o wysokości 4,5 metra wykonane z poliwęglanu. Pojawią się one po zewnętrznej stronie ścieżki, a kilka umiejscowionych zostanie także wzdłuż dojścia do jeziora od strony ul. Spokojnej (os. Ustronie). Na tym etapie przetargu, nie zostanie jeszcze zrealizowane oświetlenie ul. Łazienki, gdzie docelowo ma się pojawić 10 lamp ulicznych typu Voltana o wysokości 7 metrów. Urząd Miejski jednak planuje instalację latarni na tym odcinku w późniejszym terminie.

Wszystkie latarnie będą miały zastosowaną technologię LED, co pozwoli na uzyskanie chłodniejszej barwy światła, doświetlającej większą przestrzeń wokół lampy. Jedynym fragmentem, który pozostanie bez nowego oświetlenia, jest fragment niespełna 100 metrowego pomostu z balustradą, wzdłuż Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego.

Przetarg na wykonanie oświetlenia zostanie zamknięty 7 sierpnia br. Firma, która podejmie się wykonania zadania, będzie miała czas na zakończenie prac do 30 listopada 2015 roku.

9 komentarzy

 • Link do komentarza Spacerowicz czwartek, 20 sierpnia 2015 14:23 napisane przez Spacerowicz

  Co tobie przeszkadza ten 100m odcinek który nie będzie oświetlony skoro i tak po 23ciej lampy będą wyłączone !?

 • Link do komentarza bob niedziela, 26 lipca 2015 08:42 napisane przez bob

  super, nie beda pili po ciemku :)

 • Link do komentarza Basia sobota, 25 lipca 2015 23:44 napisane przez Basia

  Przydałoby się jeszcze więcej ławek dla spacerujących seniorów.

 • Link do komentarza runner piątek, 24 lipca 2015 23:03 napisane przez runner

  łaski nie robią, z moich pieniędzy to robią i to już dawno powinno być zrobione, zamiast płacić Kowalskiemu niebotyczną pensję, przez parę lat, to i światła by były i nawierzchnia dla biegaczy, i dla rolkarzy i uczciwe miejsce dla spacerowiczów, o plaży nie wspomnę!! dzięki "łaskawcy" - to do rady wraz z budzikiem!! ps. czy w punktach do odhaczenia u kandydata, a obecnie łaskawcy budzika jest zbieranie śmieci wokół Łazienek i patrole straży??? bo skoro światła, to opróżnianie koszy i tego co się do nich nie mieści też powinno się ująć w programie, który nie jest programem!!

 • Link do komentarza prosport piątek, 24 lipca 2015 23:02 napisane przez prosport

  Brawo. Nie wierze, że sie stanie!

 • Link do komentarza Pener piątek, 24 lipca 2015 17:58 napisane przez Pener

  No i co tak się cieszy gawiedź. Skoro lampy będą na noc wyłączane jak w Parku Miejskim, gdzie gasną o 23.00

 • Link do komentarza Templariusz piątek, 24 lipca 2015 15:13 napisane przez Templariusz

  super, ale jak coś robić do końca, cały teren oświetlony poza niespełna 100 m. odcinka pomostu z balustradą, wzdłuż Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego. czy tam w ogóle ludzie nie chodzą????

 • Link do komentarza Bert piątek, 24 lipca 2015 13:56 napisane przez Bert

  Super ........a w późniejszym terminie przydałaby się nowa nawierzchnia bo dla rolkowiczów i wrotkarzy ta się już nie nadaje

 • Link do komentarza asd piątek, 24 lipca 2015 13:39 napisane przez asd

  jupiiiii!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane