poniedziałek, 27 lipca 2015 11:09

Gniezno ze Strefą

 

Kilka dni temu podpisano rozporządzenie, w sprawie powiększenia Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dziś, w trakcie przetargu, Kirchhoff nabył działkę pod nową fabrykę.

W miniony piątek 24 lipca w Dzienniku Ustaw opublikowano informację o objęciu Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną kilku nowych obszarów, m.in. w Nowej Soli, Czerwieńsku, Krośnie Odrzańskim, Sulechowie, Gnieźnie i Kwiliczu.

Starania o powiększenie obszarów, wchodzących w skład zasobów Miasta Gniezna, trwały od kilku lat. Według ministerialnego rozporządzenia, w skład nowej SSE weszły dwa tereny przy ul. H. Cegielskiego i Kolejowej oraz przy ul. Pomowskiej. Łącznie oba kompleksy mają powierzchnię 11,82 ha i są przeznaczone pod zabudowę przemysłową.

W poniedziałek 27 lipca odbył się przetarg nieograniczony na sprzedaż działki 2,27 ha przy ul. Cegielskiego. Nabywcą tego terenu jest firma Kirchhoff, która za sumę 806 tysięcy złotych nabyła teren pod budowę nowego zakładu (zobacz także: Kirchhoff otworzy fabrykę w Gnieźnie). Prezydent Gniezna Tomasz Budasz przekazał, że lokowanie tej fabryki w Gnieźnie było możliwe jedynie przy zapewnieniu, że powstanie ona na obszarze objętym SSE. Budowa zakładu ma ruszyć we wrześniu 2015 roku.

Jak zapewnili na spotkaniu w Urzędzie Miejskim przedstawiciele władz, obecnie dojazd do tego terenu możliwy jest jedynie ul. Słoneczną, Kolejową i Cegielskiego, ale druga, alternatywna droga powstanie dzięki rozbudowie w latach 2016-2017 ulicy Osiniec na odcinku od ul. Witkowskiej, aż do ul. Cegielskiego. Koszt jej realizacji na obecną chwilę szacowany jest na ok. 13 milionów złotych.

25 komentarzy

 • Link do komentarza Zenek piątek, 31 lipca 2015 13:35 napisane przez Zenek

  W ślad za bankami, energetyką, kluczowymi dziedzinami przemysłu POzbywamy się naszych ziem, naszej ojcowizny. Dla PO liczy się tu i teraz.

 • Link do komentarza Zenek czwartek, 30 lipca 2015 12:47 napisane przez Zenek

  Ciekawi mnie fakt, że strefa ekonomiczna już jest, tereny na działki przemysłowe są a nie ma nadal drogi dojazdowej do strefy przemysłowej. Czy cała ta strefa ekonomiczna nie powinna być realizowana od drugiej strony tj. najpierw droga dojazdowa a później przemysł???!!!!! Mam niestety tą niesłychaną przyjemność mieszkać na ul. Słonecznej i ten fakt że kolejne ciężarówki będą jeździć tuż pod moimi oknami;/. Proszę o komentarze w tej sprawie.

 • Link do komentarza Franek środa, 29 lipca 2015 00:43 napisane przez Franek

  Bo tu jest kartoflisko, ale będzie San Francisco! Bezcenne!

 • Link do komentarza Sonia wtorek, 28 lipca 2015 21:43 napisane przez Sonia

  Olaf, nie obrażaj Kowalskiego, o którym Budasz mówi tak: Dosłownie cytuję: "...Doswiadczenie zawodowe, wrażliwość społeczna,uczciwość i szczerość działań prezydenta Jacka Kowalskiego.....Jacek Kowalski to osoba o ogromnym doswiadczeniu publicznym i zawodowym.....Ośmioletnie doswiadczenie Jacka Kowalskiego związane z zarządzaniem miastem , w tym takze polityką mieszkaniową ...są..bezcenne...". Tak, naprawdę, to są słowa Budasza, który wywalił Kowalskiego ze stołka za uśpienie miasta i złe zarządzanie gospodarką mieszkaniową ( likwidacja ZGLu jako priorytet kampanii wyborczej Budasza!) Czy Państwo widzieli większą hipokryzję? Bo ja nie i dlatego nie wierzę Budaszowi za grosz!

 • Link do komentarza antonio wtorek, 28 lipca 2015 15:59 napisane przez antonio

  @Olaf: no rzeczywiście kowalski nie rozsypywał piasku na rynku...

 • Link do komentarza Zenek wtorek, 28 lipca 2015 11:37 napisane przez Zenek

  Czekamy i się nie doczekamy odpowiedzi urzędu. Na stronach UM w BIP znalazłem ogłoszenie o przetargu i wyniki przetargu dotyczące: "Sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, ul. Kolejowa i Cegielskiego" Niby : Data publikacji: 2015.05.27 10:10:47, Data zmiany: 2015.07.27 15:06:48 - Ciekawe, że już w maju wisiało info o przetargu i, że przetarg odbędzie się akurat 27 lipca kilka dni po ogłoszeniu ze mamy SSE. W pliku: wyniki przetargu informacja, że kupił Kirchhoff, nie ma informacji kto jeszcze startował do kupna tego terenu.

 • Link do komentarza ciekawski wtorek, 28 lipca 2015 09:40 napisane przez ciekawski

  Nadal czekamy na wyjaśnienie: Był ten przetarg, czy była tylko sprzedaż okreslonemu nabywcy z góry ustalonemu, jak zapowiadały media? Co robi rzecznik urzędu, ze lekceważy czytelników i nie odpowiada na intrygujące pytania?

 • Link do komentarza Zenek wtorek, 28 lipca 2015 08:56 napisane przez Zenek

  806 tys pln za 2,27 ha to wychodzi nieco ponad 35 pln/m2 - atrakcyjna cena

 • Link do komentarza wyborca poniedziałek, 27 lipca 2015 22:54 napisane przez wyborca

  Olaf! Nie wierzysz, ze Kowalski ma zasługi? To sobie posłuchaj, jak chwali go Budasz. Po prosttu miód malina i tylko nie wiadomo, dlaczego go z tego stołka wykopał, bo był podobno taki rewelacyjny! No i za te zasługi jeszcze ten etacik nicnierobienia za 7 tysięcy!

 • Link do komentarza jajakoja poniedziałek, 27 lipca 2015 22:16 napisane przez jajakoja

  13 mln plus inne koszty tej strefy - kiedy te wydatki zostaną chociażby wyrównane wpływami z podatków od tej firmy do kasy miasta? 100 miejsc pracy - tzn. że zatrudnienie jednej osoby będzie kosztować podatników ok. 200 tys. zł.

 • Link do komentarza Olaf poniedziałek, 27 lipca 2015 21:49 napisane przez Olaf

  Kowalski ma zasługi? Proszę was... Budasz na rynku przez 6 miesiecy zrobił więcej rzeczy niż Kowalski przez 8 lat... Taka jest prawda. Jest jeszcze grupka niezadowolonyc, ale naprawdę idziemy do przodu. Czu to sie niektorym podoba czy nie.

 • Link do komentarza Zenek poniedziałek, 27 lipca 2015 19:46 napisane przez Zenek

  Przebieg planowanej drogi ma być taki jak w linku: http://tnij.at/plandrogi
  Co do właściciela sadu - pewnie postawiony zostanie przed faktem dokonanym.

 • Link do komentarza bzury poniedziałek, 27 lipca 2015 19:40 napisane przez bzury

  ad) mieczyk i inne h- buje.... cytat dla budasza i jego ekipy z kultowego filmu Bareji
  Ryszard Ochódzki....
  Co mogłem, to załatwiłem.
  Opis: po wyjściu z komendy milicji, w której skorzystał z toalety...
  Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego klubu przemęcza, prezes Ochódzki Ryszard, naszego klubu „Tęcza”. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat!
  To jeszcze ja – Jarząbek Wacław, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu. Niech żyje nam! To śpiewałem ja – Jarząbek.

 • Link do komentarza Arte poniedziałek, 27 lipca 2015 17:29 napisane przez Arte

  A właściciel sadów nic nie wie, że przez jego działkę pójdzie droga. Pewnie go wykupią specustawą za grosze, mimo jego sprzeciwu...

 • Link do komentarza rowerzysta poniedziałek, 27 lipca 2015 14:53 napisane przez rowerzysta

  Cieszmy się, że chociaż coś się dzieje na plus w tym mieście. Darowanie podatków na następne 10 lat oraz budowa drogi to inwestycja na przyszłość. Na pewno przyniesie więcej korzyści jak np fontanna na rynku. Do Adonim - jeżeli nie chcesz zarabiać 1800zł netto jak napisałeś to po prostu nie zgadzaj się na takie warunki przy zatrudnieniu - ile wynegocjujesz tyle będziesz miał, to jest jedyna odpowiedź dla malkontentów którzy ciągle narzekają.

 • Link do komentarza Hansiu poniedziałek, 27 lipca 2015 14:37 napisane przez Hansiu

  Pirat przestań rozpowiadać głupoty, że bez podatku - dla dużej firmy, w ramach strefy może być tylko MAKSYMALNIE 25% do odpisania z CITu, to wszystko.
  I nie mówcie mi o Kowalskim.. gadał i gadał, a nie działo się nic. Do fanów Budasza nie należe, ale nikt mi nie powie, że w stosunku do Kowalskeiego nie widać różnicy na plus
  Dobry poczatek jestem ws stanie docenić, i tyle. Jak bedzie dalej to sie dopiero okaże

 • Link do komentarza Qmaty poniedziałek, 27 lipca 2015 13:18 napisane przez Qmaty

  Długo Kowalski prowadził rozmowy, dysputy, analizy. Słano pisma, mapy i zaświadczenia o przystępności terenu. Deptano ścieżki, klepano po plecach, uśmiechano się do kamer. Nastał Budasz, przybył z odsieczą ARndt i nagle wszystko zostało zrobione. o Kowalskim ani słowa, dostał TBS więc niech nie lata już, a my spijemy piankę i zbierzemy laury. Tymczasem zegar nieustannie tyka i na jesień zadzwoni niejednemu w głowie, że to wszystko hucpa...

 • Link do komentarza adonim poniedziałek, 27 lipca 2015 13:14 napisane przez adonim

  i powstanie kolejny pracodawca wyzyskiwacz który zapłaci góra 1800 złotych/m netto. Jest się z czego cieszyć jak nic...Parodia państwa polskiego.

 • Link do komentarza Maciek poniedziałek, 27 lipca 2015 13:04 napisane przez Maciek

  Hansiu, żebyś nie padł od tego szoku! Za takie pieniądze, jakie pobiera władza, to Gniezno powinno kwitnać i zatrudnienie powinni mieć wszyscy. Łaski nikt nie robi, że dostał się do władzy, ale mężczyznę poznaje się po tym, jak kończy, jak powiedział znany upadający juz zresztą polityk. A więc poczekamy, zobaczymy. . . . . . . .

 • Link do komentarza Mieczyk poniedziałek, 27 lipca 2015 12:56 napisane przez Mieczyk

  Dziękujemy Prezydentowi Budaszowi i Posłowi Arndtowi za wsparcie! Wspaniała nowina :)

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane