środa, 05 sierpnia 2015 18:09

Będą nowe drogi na os. Grunwaldzkim

 

Pierwsze drogi wewnętrzne przy domach, znajdujących się na os. Grunwaldzkim, doczekają się twardej nawierzchni.

Urząd Miejski ogłosił przetarg na wykonanie dróg wewnętrznych pomiędzy blokami ograniczonymi ul. Grunwaldzką, Kruczą i Armii Krajowej. Obecnie, podobnie jak na obszarze większej części osiedla, w tym miejscu znajduje się ubita droga gruntowa, która w po deszczu zazwyczaj zamienia się w błoto.

Projekt zakłada podzielenie inwestycji na cztery odcinki – dwie drogi wzdłuż budynków oraz dwie poprzeczne, łączące z ul. Grunwaldzką i Kruczą. Wykonane zostaną one z jednolitej nawierzchni z betonowej kostki brukowej typu domino ekologiczne z otworami na grys kamienny. Jezdnia będzie wyprofilowana, umożliwiając spływanie wody do środka drogi, a wpusty kanalizacyjne będą ją odprowadzać do sieci podziemnej.

Tylko na części fragmentów dróg wykonane zostaną chodniki o niskim krawężniku – tam, gdzie pozwalają na to przepisy budowlane i odległość od posesji, bowiem układ działek nie zostanie w żaden sposób uregulowany i pozostanie tak krzywy, jak są ustawione same płoty. Drogi zostaną wykonane o szerokości od 3,5 metra do nawet 6 metrów.

Przetarg na wykonanie inwestycji został właśnie ogłoszony, a jego rozstrzygnięcie będzie miało miejsce 20 sierpnia br. Wykonawca będzie miał niecałe trzy miesiące na zrealizowanie wszystkich prac. Najpóźniej mieszkańcy tego obszaru będą mogli suchą stopą dojść do posesji w połowie listopada 2015 roku. To już kolejna inwestycja drogowa w tym rejonie - od kilku tygodni trwają prace przy budowie drogi na ul. M. Wachtla.

5 komentarzy

 • Link do komentarza z miasta czwartek, 06 sierpnia 2015 16:14 napisane przez z miasta

  Panie Budasz ! kiedy będzie wprowadzona ta obietnica : Gniezno – miasto nowych prędkości. Infrastruktura drogowa w centrum dla udrożnienia ruchu. Liczniki czasu na sygnalizacjach świetlnych ? Jak widzę piasek na posypanie dróg zimą już jest zmagazynowany na Rynku, ale to za mało.

 • Link do komentarza miasto absurdów czwartek, 06 sierpnia 2015 15:51 napisane przez miasto absurdów

  jasiu masz rację , z tymi chodnikami na ul. Wiosennej to się tak wygłupili że szkoda gadać , za to od Armii Krajowej do kościoła trzeba chodzić w błocie bo tam gdzie najwięcej ludzi chodzi nie ma chodnika wcale

 • Link do komentarza jasiu czwartek, 06 sierpnia 2015 14:32 napisane przez jasiu

  Na tym osiedlu byłem na uroczystości w tamtejszym kościele i widziałem coś czego Bareja by nie wymyślił w swoich filmach. Otóż przy ulicy od strony tego kościoła miasto pobudowało chodniki które w pewnym miejscu rozszerzają się do niemal monstrualnych rozmiarów, prawie są tam szersze niż jezdnia ulicy. Podczas tej uroczystości wielu ludzi przyjechało samochodami i brakowało miejsc do parkowania , na szeroki chodnik wjechać nie można bo wysoki krawężnik. Co za orzeł to wymyślił ? wystarczyło pomyśleć i zamiast bardzo szerokich chodników z których zapewne nikt nie korzysta trzeba było tam zrobić takie zatoki do parkowania samochodów.

 • Link do komentarza Mikru czwartek, 06 sierpnia 2015 12:27 napisane przez Mikru

  Betti, dlatego kładą zwykła kostkę a nie asfalt. Ten odcinek ma powstać w 3 miesiące, to jak myślisz jak dlugo będzie trzeba to rozbierać? Wg mnie, niech i tam będzie ta kostka, a jak przyjdzie lepszy pomysł to może i takie małe bloki powstaną jak po przeciwnej stronie ulicy. Nie wysokie a jednak ciekawsze od baraków.

 • Link do komentarza Betti środa, 05 sierpnia 2015 21:28 napisane przez Betti

  Szkoda zatem ze nie będzie REWITALIZACJI OSIEDLA GRUNWALDZKIEGO tylko będzie jak widać zachowane to, co jest. To niestety wg mnie BRAK WIZJI NIESTETY

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane