Wydrukuj tę stronę
środa, 26 sierpnia 2015 11:19

Inwestycje w mieście – infrastruktura

 

Sezon budowlany przekroczył już półmetek, a wiele prac drogowych i instalacyjnych, jest w trakcie realizacji. Przyjrzeliśmy się większości z nich.

Trwa przebudowa ul. M. Wachtla, gdzie drogowcy doszli już z wykonawstwem w rejon kościoła pw. Chrystusa Wieczystego Kapłana. W tym miejscu realizowane są miejsca parkingowe, podobną techniką do nawierzchni całej ulicy. Do wykonania został mały odcinek drogi aż do ul. Wiosennej.

Przy ul. H. Cegielskiego trwają prace instalacyjne, polegające na podciągnięciu podziemnych linii energetycznych dla fabryki Kirchhoff, której budowa ruszy już w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Do użytku oddana została po kilku miesiącach ul. Swarzędzka, łącząca ul. E. Orzeszkowej i Poznańską w rejonie Skiereszewa. Wykonano chodnik po jednej stronie jezdni (po przeciwnej już istniał), ułożono na nowo studzienki kanalizacyjne i odpływy, które w większości są wyprofilowane do poziomu nawierzchni.

Szybko postępują prace przy budowie chodnika w ciągu ul. Mnichowskiej. Budowa 1100-metrowego odcinka nawierzchni, która w założeniach stać się ma ciągiem pieszo-rowerowym, dotarła już do wsi Dalki. Obawy jednak budzi odcinek przy torach kolejowych do Wrześni, gdzie budowla została umieszczona na wysokim nasypie, przy stromej skarpie.

Zaawansowane prace trwają także na ul. Pogodnej na Piekarach, gdzie budowana jest od podstaw cała droga, łącznie z chodnikami i nawierzchnią jezdni.

Postępują również prace na Wiadukcie Solidarności, gdzie trwa wymiana dylatacji, znajdującej się pomiędzy przęsłami wiaduktu.

Spory rozmach mają już roboty przy przebudowie wiaduktu nad torami, w ciągu ul. Orcholskiej. Robotnicy założyli już szalunki i trwa montaż zbrojenia pod dodatkowe, betonowe wzmocnienia konstrukcji przeprawy. Działania te są prowadzone wespół z koleją, która musi na bieżąco ustalać przejazdy składów torami, nad którymi trwa inwestycja. Do zakończenia prac zostały jeszcze około trzy miesiące.

Coraz bliżej os. Tysiąclecia przesuwają się prace na ul. Roosevelta, gdzie układana jest nowa siec kanalizacyjna i wodociągowa. Obecnie budowlańcy dotarli już w rejon stacji paliw, gdzie trwają wykopy głębinowe pod nową sieć. W dalszych obszarach ulicy, gdzie instalacje zostały już ułożone, trwa obecnie już ubijanie nawiezionej ziemi.

Zobacz także lipcową galerię zdjęć

Galeria

6 komentarzy