wtorek, 01 września 2015 09:43

Krajowe inwestycje drogowe

 

Trzy odcinki dróg krajowych na terenie powiatu gnieźnieńskiego zostaną w najbliższych latach przebudowane. Na ul. Poznańskiej ma pojawić się nowa sygnalizacja świetlna.

Newralgiczne skrzyżowanie ul. Poznańskiej z ul. Bluszczową i Topolową, stanie się bezpieczniejsze dzięki wpisaniu go do programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Na kłopotliwej „krzyżówce”, gdzie doszło już do kilku poważnych wypadków (także śmiertelnych), zostanie pobudowana sygnalizacja świetlna. Samo skrzyżowanie zostało zaliczone do największej klasy ryzyka, co sprawia iż staje się tym samym priorytetową inwestycją.

Na tej samej liście inwestycyjnej pojawiły się także zapisy o II etapie przebudowy drogi krajowej nr 15 na 12-kilometrowym odcinku Gniezno – Żydowo. W ramach programu LMN zapisano m.in. rozbudowę odcinka drogi polegającą na poprawie jej stanu i geometrii, doposażenie w niezbędne urządzenia poprawiające bezpieczeństwo w tym budowa ciągu pieszo – rowerowego. Tę inwestycję zakwalifikowano jako klasy dużego ryzyka.

Ponadto chodnik ma się pojawić przy drodze krajowej nr 15 w Trzemesznie. W samej miejscowości ma zostać pobudowany ponad 2-kilometrowy odcinek. W inwestycje wpisano także ciąg pieszo-rowerowy pomiędzy Trzemesznem a Lubiniem o długości niemalże 3 kilometrów. Oba te działania również zakwalifikowano jako klasy dużego ryzyka.

Informacje w tej sprawie znalazły się w załączniku do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 – 2023, którego realizacja częściowo już trwa. Obecnie jednak trudno powiedzieć, w jakim dokładniejszym okresie wszystkie powyższe inwestycje zostaną zrealizowane.

1 komentarz

  • Link do komentarza szofer wtorek, 01 września 2015 17:53 napisane przez szofer

    Na trasie do Żydowa rzeczywiscie istnieje duze ryzyko w związku z pojawianiem sie tam pań "specjalnego znaczenia". W pierwszej kolejnosci należy wyeliminować to niebezpieczeństwo dla kierowców.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane