Jesteś tutaj:Gospodarka Powstaną miejsca pracy?
wtorek, 01 września 2015 16:20

Powstaną miejsca pracy?

 

Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku powinien rozpocząć się proces inwestycyjny przy nowym zakładzie pracy, zajmującym się produkcją środków biodegradalnych, przeznaczonych do odpadów.

Zlokalizowany ma on zostać przy ul. Pałuckiej, bezpośrednio przy istniejącej już siedzibie firmy MD Trade, zajmującej się produkcją i handlem chemii gospodarczej i kosmetyków. Rozmowy trwające już od trzech lat, najprawdopodobniej w najbliższym czasie zostaną sfinalizowane.

Kontrahent, który prowadził rozmowy z gnieźnieńską firmą, zastrzegł sobie doprowadzenie do terenu inwestycji asfaltowej drogi. Dzięki staraniom trwającym od 2014 roku, nowa droga została wykonana niecały miesiąc temu. Nowy zakład, należący do firmy Energo Natura, zajmować się będzie produkcją środków biodegradalnych, związanych z odpadami: - Począwszy od kompostowników i gnojowników, aż po odpady komunalne. Jest to novum, które weszło na rynki światowe, a które cały czas się w tym kierunku rozwijają - przekazał Roman Macioszek, właściciel firmy MD Trade, która podpisze umowę z nowym kontrahentem, łącząc tym samym dotychczasową linię produkcji gnieźnieńskiego zakładu.

- W najbliższym czasie powinny do nas spłynąć wszystkie sprawy związane z laboratorium, opracowania związane z technologią, także do końca roku przewidujemy rozpoczęcie procesu inwestycyjnego - powiedział Roman Macioszek. Według założeń umowy, w nowym zakładzie powinno docelowo pracę znaleźć w sumie od 200 do 300 osób.

11 komentarzy

 • Link do komentarza Geniu wtorek, 24 maja 2016 07:21 napisane przez Geniu

  Czy ktoś coś wie na ten temat ? Czy powstały te obiecywane miejsca pracy o których przed wyborami pewien senator coś tam opowiadał ? Podobno że specjalnie miasto tam drogę asfaltową zrobiło ?

 • Link do komentarza wyborca II środa, 09 marca 2016 08:51 napisane przez wyborca II

  Coś były senator nie miał ręki do ludzi?

 • Link do komentarza wyborca środa, 09 marca 2016 08:04 napisane przez wyborca

  Pamiętam jak Gruszczyński mówił coś o klimacie inwestycyjnym. Dziękowano prezydentowi miasta za wyasfaltowanie drogi żeby inwestycja się rozwijała. Czy ktoś coś wie co dalej z tą inwestycją, czy tam już powstało te 200 - 300 miejsc pracy ?

 • Link do komentarza hehehehe wtorek, 08 marca 2016 16:06 napisane przez hehehehe

  Seba, coś tu gdzieś ktoś pisał że były senator ma pracę w Poznaniu

 • Link do komentarza Seba wtorek, 08 marca 2016 01:21 napisane przez Seba

  Też jestem ciekaw, ile miejsc pracy powstało, bo tak szumnie zapowiadał to były senator? Może ktoś wie?

 • Link do komentarza miastowy poniedziałek, 07 marca 2016 21:50 napisane przez miastowy

  Jak tam z rozwojem tej firmy?

 • Link do komentarza Mieszkaniec środa, 02 września 2015 22:30 napisane przez Mieszkaniec

  Szkoda tylko, że asfalt kończy się przy firmie. Droga to świetny objazd miasta z Wełnicy do galerii.

 • Link do komentarza bogdan środa, 02 września 2015 14:50 napisane przez bogdan

  kolego avalon widac jakie pojęcie masz o naszym mieście ;) w Gnieznie nie ma czegos takiego jak MZK ;]

 • Link do komentarza avalon wtorek, 01 września 2015 22:59 napisane przez avalon

  No tak, nie byłem w tej okolicy kilka lat. O remoncie wiaduktu czytałem ale nie skojarzyłem autobusu z objazdem ;)

 • Link do komentarza tomasz wtorek, 01 września 2015 21:22 napisane przez tomasz

  @avalon, na czas remontu wiaduktu na Orcholskiej wprowadzono objazd dla MPk. Któregoś dnia na tych dziurach (bo asfalt się kończy za md trade) jeden z nich siępo prostu rozsypie;)

 • Link do komentarza avalon wtorek, 01 września 2015 17:54 napisane przez avalon

  A ten autobus MZK co tam robi? Chcieli się pochwalić 19 letnim pojazdem? Niemiec z PNV Genthin płakał jak go sprzedawał w 2007 roku :)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane