Jesteś tutaj:Gospodarka W Gnieźnie powstanie nowy hotel
czwartek, 03 września 2015 13:18

W Gnieźnie powstanie nowy hotel

 

Na gnieźnieński rynek hotelowy za niespełna rok wejdzie firma sieciowa, która w całej Europie posiada już 100 tego typu placówek.

Na dniach firma Orbis podpisała umowę franczyzy na hotel pod marką Ibis Styles, który powstanie w Gnieźnie u zbiegu ul. Sobieskiego i Chrobrego. Dawny biurowiec wojskowy, zakupiony w ubiegłym roku przez jednego z gnieźnieńskich biznesmenów, od kilku miesięcy przechodzi gruntowną przebudowę. Obecnie gmach zyskał już nową elewację, ale zmienia się także wnętrze budynku.

Informację o wejściu potentata na lokalny rynek przekazał w środę 2 września Internetowy Serwis Biznesowy, posiłkując się informacjami od spółki Orbis. Hotel Ibis Styles zostanie otwarty w drugim kwartale 2016 roku. - Wybraliśmy dla hotelu markę Ibis Styles, ponieważ doskonale pasuje do naszych planów biznesowych, gwarantuje rozpoznawalność i dostęp do szerokiego grona potencjalnych klientów. Liczymy też, że współpraca z Orbisem i Accorem będzie sukcesem dla obu stron - powiedziała Beata Pietrak, przedstawicielka firmy Hotele Pietrak sp.j., cytowana w komunikacie.

Hotel ma oferować 70 pokoi, restaurację i sale konferencyjne. Obecnie sieć Orbis zarządza ponad 100 hotelami, działającymi w 9 państwach Europy Wschodniej.

18 komentarzy

 • Link do komentarza Michał. Szuka pracy wtorek, 26 kwietnia 2016 11:32 napisane przez Michał. Szuka pracy

  A ktoś coś wie na temat tego gdzie i kiedy można składać CV itp ?, wiem że pewnie będzie informacja za jakiś czas ale już może ktoś wie. Ja mam nadzieję że będzie w Urzędzie Pracy jakieś info

 • Link do komentarza egon czwartek, 03 września 2015 23:58 napisane przez egon

  Avalon- nie na Gdańskiej a na Pomowskiej w sąsiedztwie Euroveluxa... Jest tam działka o pow 3 ha która weszła w skład SSE. W każdym razie prócz MD Trade czeka kolejnych 3 inwestorów i dowiemy się o nich na przełomie roku 15/16... Do tego miejsca pracy w galerii która powstanie w falowcu na Roosevelta (Tesco?), stacja paliw na skrzyżowaniu Wrzesinska/ Kostrzewskiego czy Sphinx na Rynku... Te dwie ostatnie oczywiście mniejsze inwestycje ale razem wygenerują okolo 20-30 miejsc pracy...
  Moim zdaniem w ciągu 2-3 lat może powstać w Gnieźnie około 1500 nowych miejsc pracy (licząc 120 które juz jest w Lulkowie i zwiększenie zatrudnienia w Veluxie na Kolejowej)... Można oczywiście narzekać ale moim zdaniem to wielka szansa dla miasta i jego mieszkańców bo sami juz niedługo zobaczcie jak pracodawcy będą musieli zacząć podnosić pensje... Poza tym odbija się tez inne branże jak mieszkaniówka..

 • Link do komentarza avalon czwartek, 03 września 2015 23:49 napisane przez avalon

  Sam inwestor stwierdził, że to pierwszy etap budowy fabryki a docelowo chcą zatrudnić 700-900 osób. Budowa tak małej tłoczni nie miałaby sensu. Natomiast budowa całości w jednym etapie to duże wyzwanie nawet dla wielkich korporacji a Kirchhoff do takich nie należy.

  Inwestor na Gdańskiej w SEE, przy granicy miasta.

  Jeżeli Panasonic planuje jakąś rozbudowę [Azjaci i działająca w Gnieźnie firma] to może to być kilkaset kolejnych etatów. W 2001 roku, w niewielkiej przecież fabryce baterii zatrudniali ponad 900 osób [obecnie 300], wystarczy żeby wrócili do tego poziomu i byłoby 600 nowych miejsc pracy.

  Urząd Miejski chwali się kolejnymi rozmowami - SEE przyciągają inwestycje i nic w tym dziwnego. Gnieźnieńska strefa ma być powiększona.

  We Wrześni VW kupił 220 ha gruntu z czego zabudowana będzie tylko część tego terenu.
  220 ha to 2.200.000 m2 - nie ma chyba na całym świecie tak gigantycznej fabryki ;)
  Poznański Bridgestone [1700 pracowników] ma około 200 tysięcy m2. Wrzesiński zakład będzie miał pod dachem 300 tysięcy m2, czyli 30 ha.

 • Link do komentarza Marek czwartek, 03 września 2015 21:00 napisane przez Marek

  avalon się rozpędził :-) Września na 300ha - 3000 miejsc pracy , w Gnieźnie na kilku hektarach chciałby też 3000 miejsc pracy, to by się ci ludzie podusili.

 • Link do komentarza asdfg czwartek, 03 września 2015 20:38 napisane przez asdfg

  avalon koniec upałów, nie zapędziłeś się za daleko z tymi tysiącami ? Ja wiem że to rok wyborczy i PO stara się ludziom wszystko wmówić ale nie przesadzajmy żeby ze 100 zrobić 900 ?

 • Link do komentarza Prince Polo czwartek, 03 września 2015 20:15 napisane przez Prince Polo

  avalon - przecenia Pan gnieźnieńskich przedsiębiorców i mozliwości stałej pracy i względnie dobrej płacy. Wiem coś na ten temat i wcale mnie nie cieszą te rzekome miejsca pracy, którymi się Pan zachłysnął. Ale na bezrybiu i rak ryba, więc ci najbardziej potrzebujacy zamiast do Mopsu będą chodzili do Ibisa czy Kirchoffa. Ale zadaję sobie inne pytanie: Kto w tych hotealach będzie nocował, jak nasze miasto nadal będzie brudne, nieatrakcyjne, szare i bure?

 • Link do komentarza SzaryEminent czwartek, 03 września 2015 19:49 napisane przez SzaryEminent

  @avalon, Kirchoff od początku mówił o 100 miejscach pracy. Sprawę z MD Trade ważyłbym, gdyż firma ta jakoś nie jest rozpoznawalna, a przejęcie interesu przez zewnętrzny podmiot oznacza albo rozwój, albo zwinięcie biznesu za jakiś czas i przeniesienie gdzieś dalej. O sprawie z ul. Gdańskiej to chyba jakaś plotka, bo niby gdzie miałoby tam coś powstać? U hoffmana? ;)

 • Link do komentarza avalon czwartek, 03 września 2015 19:11 napisane przez avalon

  Konkurencji nie będzie żadnej, bo planowany hotel należy do przedsiębiorcy który od wielu lat dominuje na lokalnym rynku. Można powiedzieć, że jeden przedsiębiorca otwierając kolejny tak duży obiekt zbuduje sobie pozycję monopolisty na lokalnym rynku. Nazwa Ibis o niczym nie świadczy - to tylko franczyza, tak samo jak stacje paliw Statoil czy bary McDonalds są własnością lokalnych przedsiębiorców a nie koncernów.

  Z drugiej strony, rok 2016 i 2017 będą rekordowymi pod względem ilości inwestycji i tworzonych miejsc pracy. Ten hotel to od 50 do 100 pracowników. Kirchhoff docelowo deklaruje 700-900 miejsc pracy. Firma chemiczna 200-300. Z innych źródeł można się dowiedzieć o przynajmniej dwóch kolejnych firmach. Jedna firma działająca już w Gnieźnie i reprezentowana przez Azjatów ma się rozbudować [Panasonic?]. Poza tym na innym forum są informacje o firmie która jest zainteresowana budową zakładu na Gdańskiej. Urzędnicy mówią o jeszcze innych możliwych inwestycjach. Łącznie w dwa lata może w Gnieźnie powstać tyle miejsc pracy, co we wrzesińskim VW [ok. 3 tys]. I jest to lepsze niż budowa jednego giganta - ludzie mają wybór i pracodawcy konkurują ze sobą o pracowników.

 • Link do komentarza patriota lokalny czwartek, 03 września 2015 17:45 napisane przez patriota lokalny

  Co do tego, ze będzie konkurencją dla pozostałych hoteli, to oczywiste. I nie ma się co denerwować, wielu przeżywa konkurencję w różnych działach gospodarki, tak to już sie teraz poukładało. Osobiście cieszę się, ze tam wreszcie będzie coś przyzwoitego, ale zrozumieć nie potrafię, jak można było sprzedać komuś ten parking z tą budą przy wejściu? Czy tam zniknie ten bałagan? No i denerwują mnie te obrzydliwe tymczasowe baraki naprzeciw Urbisu. Tak nie powinno wyglądać zabytkowe centrum pierwszej stolicy Polski!

 • Link do komentarza CzarujoncyPierug czwartek, 03 września 2015 16:59 napisane przez CzarujoncyPierug

  gostek, ten budynek należał wcześniej do Wojskowej Agencji Mienia.

 • Link do komentarza gostek czwartek, 03 września 2015 16:46 napisane przez gostek

  Ma się rozumieć, że były starosta sprzedał ten obiekt Pietrakowi ?! Lody lody komu lody!

 • Link do komentarza Irena czwartek, 03 września 2015 16:01 napisane przez Irena

  Czyli ze Pietrak? Mam nadzieje ze w tym obiekcie ich menu bedzie tłumaczone przez tłumacza,a nie jakis inteligentna stronę... Byk na byku, ze sztandarowa 'Chocate on warm' (czekolada na gorąco chyba miała byc)...

 • Link do komentarza sidik czwartek, 03 września 2015 15:58 napisane przez sidik

  przecież to jest kolejny hotel PIETRAKA

 • Link do komentarza Gnieźnianin czwartek, 03 września 2015 14:36 napisane przez Gnieźnianin

  Malkontenci już dają o sobie znać , jakby wykoszenie konkurencji było najważniejsze i sednem tej inwestycji .

 • Link do komentarza eeed czwartek, 03 września 2015 14:07 napisane przez eeed

  A było trzeba to wykupić na Urząd Miejski albo Policję , i usytuowanie dobre i miejsc do parkowania pełno, ale kto tam z tych rządzących o takich sprawach myśli

 • Link do komentarza Promyczek czwartek, 03 września 2015 13:53 napisane przez Promyczek

  Jaki ładniutki! Chociaż jedna rudera mniej w centrum.

 • Link do komentarza Marek czwartek, 03 września 2015 13:40 napisane przez Marek

  No to konkurencja zostanie wykoszona!

 • Link do komentarza ramol70 czwartek, 03 września 2015 13:38 napisane przez ramol70

  no to wszyscy lokalni hotelarze drżyjcie i bierzcie się do roboty!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane