Jesteś tutaj:Gospodarka Zamkną zjazd na Trasę Zjazdu Gnieźnieńskiego
poniedziałek, 21 września 2015 16:38

Zamkną zjazd na Trasę Zjazdu Gnieźnieńskiego

 

Od piątku 25 września do około połowy października, potrwają utrudnienia na zjeździe z Wiaduktu Solidarności do ul. Wodnej i Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego.

Problemy w komunikacji spowodowane będą koniecznością przeprowadzenia remontu nawierzchni tego odcinka ul. Gdańskiej, która od lat czeka na modernizację. Już w lipcu informowaliśmy o planowanych pracach w tym miejscu (zobacz także: Zjazd czeka remont). W związku z tym na tym ponad 300 metrowym odcinku drogi pojawią się utrudnienia związane z przejazdem kilkoma ulicami.

Remont odbywać się będzie etapami, dlatego warto zwracać uwagę na oznakowanie pionowe, które będzie ustawione w rejonie drogi.

Prace będą obejmować najpierw jedną nitkę ulicy, a następnie drugą. Mimo to, w trakcie prac zakładane będzie wyłączanie całkowicie drogi z możliwości przejazdu: - Prace drogowe prowadzone będą etapami połową szerokości jezdni. Podczas zamknięcia prawej części jezdni (kierunek od wiaduktu) zostanie dopuszczony ruch jednokierunkowy z drogi krajowej nr 5 w kierunku osiedla Winiary. Przy zamknięciu lewej części jezdni (kierunek od wiaduktu) ruch jednokierunkowy będzie możliwy z osiedla Winiary do drogi krajowej nr 5. Podczas budowy przykanalików ww. odcinek drogi może zostać całkowicie wyłączony z ruchu - przekazała Anna Dzionek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Gnieźnie, który jest też inwestorem na ww. odcinku drogi.

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza Kierowca bombowca wtorek, 22 września 2015 17:30 napisane przez Kierowca bombowca

    Proponuję jeszcze remont na Dalkoskiej i 3 maja i w ogóle będzie git!

  • Link do komentarza Rom poniedziałek, 21 września 2015 17:29 napisane przez Rom

    Ciekawe, czy Łaskiego będzie już przejezdna, nie było by wtedy problemu z wyjazdem z Gniezna w kierunku Poznania. Należało by chyba to zsynchronizować, a nie utrudnia oba wyjazdy z miasta.

  • Link do komentarza kierowczyni poniedziałek, 21 września 2015 16:52 napisane przez kierowczyni

    Zaczynam podejrzewać że planujący remonty dróg w Gnieźnie dostają jakieś profity od firm farmaceutycznych, bo jeszcze chwila i kierowcy będą zmuszeni brać leki uspakajające zanim wyjada na ulice miasta.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane