Wydrukuj tę stronę
piątek, 06 listopada 2015 13:52

Ul. Łaskiego za półmetkiem

 

Jedna z najbardziej oczekiwań inwestycji drogowych, jaką jest remont ul. Łaskiego, mimo pewnych zahamowań, ma zostać oddana zgodnie z terminem.

Choć nie jest to największa inwestycja drogowa, realizowana przez miasto w ostatnich latach, to jednak jest jedną z najbardziej odczuwalnych, głównie z uwagi na objazdy. Droga, zamknięta od prawie dwóch miesięcy, jest już za półmetkiem prac budowlanych. Termin wykonania stanął jednak pod znakiem zapytania kilka tygodni temu, kiedy podczas prac ziemnych okazało się, że część instalacji gazowej przechodzi zbyt płytko - miejscami gazociąg był zaledwie wkopany na 40 cm poniżej powierzchni jezdni. To spowodowało, że należało dokonać przebudowy fragmentu sieci, a efektem było opóźnienie w budowie w rejonie Skweru im. Miasta Speyer.

Obecnie jednak, jak się dowiedzieliśmy z Wydziału Inwestycyjno-Technicznego Urzędu Miejskiego, straty czasowe zostały nadrobione przez wykonawcę i termin oddania ulicy do użytku nie jest zagrożony. W chwili obecnej na drodze trwa układanie i ubijanie podsypki oraz wyrównywanie krawężników. Planowany termin zakończenia prac wyznaczono na 30 listopada br.

Zdjęcia wykonano 5 listopada 2015 r.

Galeria

2 komentarzy