Jesteś tutaj:Gospodarka Tex Year Europe otworzy produkcję w Gnieźnie
wtorek, 10 listopada 2015 11:53

Tex Year Europe otworzy produkcję w Gnieźnie

 

Na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej ma zainwestować kolejna forma - Tex Year Europe Sp. z o. o., która jest filią Tex Year Industries z Tajwanu.

Informację w tej sprawie przekazano we wtorek 10 listopada w Urzędzie Miejskim: - Mogę z dumą powiedzieć, że po upływie kilkunastu miesięcy od rozpoczęcia rozmów z partnerami, których postanowiliśmy przekonać do tego przedsięwzięcia, aby ulokowali swoją inwestycję w Gnieźnie - przekazał prezydent Tomasz Budasz.

Przedstawicielstwo firmy w Gnieźnie obecne jest już od sierpnia 2015 roku i mieści się przy ul. Kolejowej. Teraz Tex Year chce pobudować zakład: - Naszym planem jest, aby oprócz magazynów, pojawiła się sekcja produkcyjna. Poprzez tę filię w Polsce chcemy rozszerzyć naszą działalność w Europie. Poprzez współpracę, chcielibyśmy produkować głównie z materiałów dostępnych na polskim rynku - powiedział Kang-Yu Chris Liu, przedstawiciel firmy Tex Year Industries Inc. i dyrektor generalny Tex Year Europe. Na początek, zakład miałby zatrudnić około 20 dobrze wykwalifikowanych pracowników: - Obszar działalności naszej firmy stawia nie na wielkość liczby zatrudnionych, ale na jakość - dodał Kang-Yu Chris Liu. Tex Year istnieje od 1976 roku, a na terenie Gniezna zamierza na początku produkować kleje termotopliwe, które są substancjami przyjaznymi środowisku.

Na spotkaniu obecny był także Sebastian Bzowy, polski wspólnik Tex Year Europe: - Jestem gnieźnianinem od urodzenia, współpracuję z firmą od 10 lat i oceniam ten czas bardzo dobrze. Po tym okresie postanowiliśmy wspólnie zainwestować, by otworzyć linię produkcyjną w Gnieźnie.

Firma planowo miałaby rozpocząć produkcję w drugim kwartale 2016 roku. Na obecną chwilę zakład poszukuje pracowników magazynowych, produkcyjnych a także utrzymania ruchu (elektryk). Poszukiwani będą także księgowi i przedstawiciele handlowi do sprzedaży na terenie Europy. Na obecną chwilę wiadomo, że firma Tex Year Europe miałaby zlokalizować swój zakład na terenie SSE przy ul. Cegielskiego, naprzeciwko powstającego zakładu Kirchhoff. W grudniu planowany jest przetarg na sprzedaż działek.

13 komentarzy

 • Link do komentarza elemeledudki wtorek, 26 lipca 2016 15:34 napisane przez elemeledudki

  @Tomek no tu nikt nie narzeka ze zaklad taki czy owaki ktoś otwiera☺
  Nie wiem czy za 1850 brutto na produkcji przy klejach ktore to sa mieszane z komponentow i pól produktów wytwarzane chciałbys pracować gdzie efektem ubocznym tej produkcji jest wdychanie szkodliwych oparów

 • Link do komentarza Tomek wtorek, 26 lipca 2016 14:18 napisane przez Tomek

  śmieszni jesteście ludzie coraz więcej miejsc pracy a Wy tylko narzekacie!
  przynajmniej coś się dzieje ktoś inwestuję , kto stworzył by w Gnieźnie jakiś Polski zakład ? Przynajmniej ktoś zainwestował

 • Link do komentarza MIRAS czwartek, 12 listopada 2015 22:15 napisane przez MIRAS

  Połowa ludzi komentujących nie wie co pisze jak inwestor ma postawić inwestować na wynajętej działce co za bzdury,ja popieram prezydenta i to że chce sprowadzić jak najwięcej firm czytaj pracy dla mieszkańców a praca to jakąś kasa mniejsza czy większa ale kasa,to podatki prędzej czy póżniej ,to same korzyści ,a marudy będą marudzić.Brawo Budasz i Grobelny.Prosze jeszcze więcej kasy na sport żużel,piłka ,siatka.Może w przyszłości te firmy staną się mecenasami sportu BRAWO

 • Link do komentarza Xd środa, 11 listopada 2015 11:21 napisane przez Xd

  Dlaczego nie wynajma dzialek ,a sprzedają pewnie za grosze obcemu kapitalowi .....1 Stolica kraju powinna zawsze należeć do Polaków i niepowinno być pozwolenia na sprzedaż tylko i wyłącznie wynajem ugoszczenie obcego kapitału a po sprzedazy część tej ziemi będzie należało do państwa Tajwan ....

 • Link do komentarza wyborca środa, 11 listopada 2015 11:21 napisane przez wyborca

  Miska ryżu!! no to budzasz z PO i Grobelny SLd i Trojanowski super specjalista od upadłych firm to mogą nam tylko zafudować.
  Żenada ,by chociaż budzik sie nie lansował . Zero jego zasługi, a wszystkiego jest przyczyną.
  Referendum na odwołanie tej ekipy! gorzej juz nie będzie bo osiągneliśmy dno dna .
  Każdy będzie lepszy!, tylko nie ekipa postkomuny, z budaszem na czele.

 • Link do komentarza zootechnik środa, 11 listopada 2015 10:38 napisane przez zootechnik

  Co z dwudziestym pierwszym miejscem pracy z kierowniczą gażą do którego nogami już przebiera pewna wybitna specjalistka ?

 • Link do komentarza absolwent środa, 11 listopada 2015 09:59 napisane przez absolwent

  Jak nas upodliła ta Platforma, że niektórzy komentatorzy za szczyt sukcesu oczekują . . . . 2000 złotych na rękę! Ludzie obudzcie się! Przyzwoita miesięczna pensja powinna wynosić co najmniej 3500 złotych/mies.! Na rękę!

 • Link do komentarza avalon środa, 11 listopada 2015 09:54 napisane przez avalon

  Jak na małe Gniezno to duża firma, pewnie jedna z większych

 • Link do komentarza ewfew wtorek, 10 listopada 2015 23:03 napisane przez ewfew

  Nie należy lekceważyć nawet 20 miejsc pracy, jak to powiadają - na bezrybiu i rak ryba. Ciekawe tylko jak to robią we Wrześni i Wągrowcu że tam im przybywa po kilka tysięcy miejsc pracy

 • Link do komentarza EagleEye wtorek, 10 listopada 2015 20:44 napisane przez EagleEye

  No wiem Ci z PO to z nas najchętniej nie zrobili by pracowników tylko niewolników do wykorzystywania.Nigdy na PiS w sprawie pracy nie liczyłem a na ich 500 zł na dziecko wogóle ale najważniejsze ze Ci ''sprzedawczyki platformerskie'' od koryta zostana odtrąceni.

  Przez 8 lat rządów w PO nie dość że Polska cała to o Gnieżnie nie wspomnę upadła na maksa.Prosze popatrzeć na drogi powiatowe którymi zarządzał przez cztery lata obecny dyrektor MOK-u że o drogach miejskich nie wspomnę.Miasto tak popadło w ruinę że patrzeć na nie się nie chce a rządziło miastem SLD - PO a teraz PO - SLD brud że prawie t smród nie wspomnę a teraz przyszedł jakiś prezesina MPK na stołek prezydenta lansowany przez byłego senatora i myśli że ściągnie ''krwiopijców'' wyzyskujących pracowników za 1260 zł i będzie opowiadał jakich to on LUKS MALINA PRACODAWCÓW sprowadził i ile to niewolniczych miejsc pracy załatwił !!!

  Prosze bardzo niech dadza 2000 zl na reke i NO PROBLEM

  Ale ten menager z MPK juz dlugo nie bedzie tym kim jest obecnie

 • Link do komentarza do zadowolony wtorek, 10 listopada 2015 19:46 napisane przez do zadowolony

  masz racje u niektórych już miód płynie z kranów :P a właśnie zrobić 4 dzieciaki i siedzieć w domu lepiej i narzekać bo pis dał :P

 • Link do komentarza zadowolony wtorek, 10 listopada 2015 16:08 napisane przez zadowolony

  Jeeeest... Czekałem i się nie zawiodłem... Pierwszy od.iota już narzeka... W sumie może ma rację- po co pracować PiS da za darmo

 • Link do komentarza EagleEye wtorek, 10 listopada 2015 14:47 napisane przez EagleEye

  Tak jasne jak by mało chłamu chińsko-tajwańskiego w Gnieznie było to jak ostatnio byłem zobaczyć ceny kurtek zimowych za ponad 50 USD gdzie produkcja ich kosztuje z transportem może 5 USD a cenią sobie za ten szajz jak za zboże.

  Kolejny niby kapitalista który chce aby ludzie za 1260 zł u nich pracowali a najlepiej jakby PUP im ludzi na staż wysłał za 800 zł i wtedy to wszyscy będą krzyczeć z zadowolenia że bezrobocie w Gnieznie spada za najniższą krajową.

  Zobaczymy jak będą mieli płacić 12 zł za godzinę czy Ci nowi inwestorzy w Gnieznie będą tak zachwyceni stawka minimalna za godzinę

  A panu wspólnikowi od urodzenia dziękujemy za sprowadzanie szajzu do Gniena !!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane