wtorek, 10 listopada 2015 15:26

Rusza nowy projekt dla szpitala

 

We wtorkowe popołudnie dokonano oficjalnego podpisania umowy na przeprojektowanie budynku szpitala przy ul. 3 Maja. To krok w kierunku dokończenia tej inwestycji - twierdzi dyrekcja ZOZ.

Po kilku miesiącach przepychanek przetargowych pomiędzy oferentami a zamawiającym, w trakcie których firmy skutecznie odwoływały się do Krajowej Izby Odwoławczej, udało się w końcu wyłonić wykonawcą. Zostanie nim Spółka Pracowni Architektonicznej Sadowski Sadowska z Poznania.

- To kolejny z wielu kluczowych etapów w zakresie dokończenia pawilonu D, stojącego od lat w stanie otwartym. Udało się nam po kilku miesiącach wyłonić wykonawcę, który zaprojektuje projekt naprawczy, następnie zagospodarowania pomieszczeń, a potem program funkcjonalno-użytkowy w kompleksie przy ul. 3 Maja. Liczymy, że teraz praca ruszy ostro do przodu i miejmy nadzieję iż za rok o tej porze, a nawet wcześniej, spotkamy się przy podpisaniu umowy na wykonanie dokończenia budowy - przekazał Krzysztof Bestwina, dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej. Umowa, podpisana na łączną sumę 1 mln 75 tysięcy złotych, ma zostać wykonana w ciągu 210 dni kalendarzowych.

- Temat szpitala w Gnieźnie będzie realizowany przy współpracy z doświadczonym niemieckim biurem HDR TMK Planungsgesellschaft, który realizuje wielkie projekty szpitalne w Niemczech. Cieszę się, gdyż znamy standard pracy tego biura i na pewno będziemy w stanie wiele ich wskazówek wdrożyć także w państwa szpital. Są to niezwykle nowoczesne rozwiązania i podejście do tematu. Mamy nadzieję, że za te kilka miesięcy będziecie państwo z nas zadowoleni - przekazał Grzegorz Sadowski, projektant główny z firmy Sadowski Sadowska. Jak dodał, podpisanie umowy z gnieźnieńskim ZOZ-em jest dla niego osobiście także powrotem do początków: - Moim pierwszym doświadczeniem zawodowym, był temat szpitala powiatowego w Gnieźnie ,wykonywanym w Miastoprojekcie w Poznaniu w 1982 roku. Był to na owe czasy nowoczesny szpital, z którego niestety nic więcej poza budynkiem dla pielęgniarek nie zrealizowano. Przez lata pracy zajmowałem się służbą zdrowia i budynkami użyteczności publicznej. Przez 25 lat w mojej pracowni zrealizowano ponad 100 szpitali, szereg przychodni, uniwersytety, laboratoria itd. W chwili obecnej realizujemy szpitale w Obornikach Wielkopolskich i Grodzisku Wielkopolskim.

- Ten dzień jest konsekwencją działań, podjętych przez Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego w styczniu 2015 roku o kontynuacji budowy. Po analizie za i przeciw, podjęto takie kroki, aby zapoznać się dokładniej ze wszystkimi aspektami tej budowy i wówczas rozpoczęto także proces przygotowywania przetargu, w którym postawiliśmy wysoką poprzeczkę co do wykonawcy. Zależało nam na tym, aby wykonawca był solidny i nie było powtórki z historii - przekazała starosta Beata Tarczyńska. Jak dodała, w budżecie powiatu gnieźnieńskiego w najbliższych latach na dokończenie budowy zarezerwowane zostało 33 miliony złotych. Starosta wyraziła przy tym nadzieje, że za kilka lat uda się przenieść do wykończonego budynku oddziały, które obecnie działają w ograniczonych warunkach.

Na pytania o obawy, czy firmy budowlane nie będą chciały podjąć się przebudowy szpitala, Grzegorz Sadowski odpowiedział: - Nie ma takiej możliwości. W tej chwili na przykład, realizujemy obiekt Prokuratury Rejonowej w Szczecinie, gdzie są skomplikowane procedury naprawcze. Przetarg realizuje firma Skanska, a oferty złożyło 15 firm, dlatego póki co nie ma takiej sytuacji na rynku budowlanym, żeby nie znaleźć firmy, która podejmie się takiego zadania.

11 komentarzy

 • Link do komentarza Robert piątek, 13 listopada 2015 18:15 napisane przez Robert

  Do ????? Taki jeden, co najwięcej mieszać poniósł porażkę w wyborach.

 • Link do komentarza ?????????? piątek, 13 listopada 2015 16:32 napisane przez ??????????

  pacjencie konkretnie kto został pokarany ? bo ja mam wrażenie że sprawa jest wyciszana , ciekawe tylko dlaczego ?

 • Link do komentarza pacjent piątek, 13 listopada 2015 09:43 napisane przez pacjent

  Ci,co doprowadzili do rozwalenia budowy w części już zostali pokarani przez wynik wyborów. Reszta niech drży przed sprawiedliwością.

 • Link do komentarza sprawiedliwość piątek, 13 listopada 2015 08:29 napisane przez sprawiedliwość

  Kiedy ostatecznie poznamy winnych zaniedbań budowy szpitala , kiedy poznamy dokładne wyliczenie strat powstałych przez te zaniedbania , kiedy winni zaniedbań zapłacą za straty ?

 • Link do komentarza Roman czwartek, 12 listopada 2015 08:41 napisane przez Roman

  Jak rozumiem budowa tego szpitala była poprzedzona wykonaniem projektu który miał być wystarczającym do wykonania budowy . Teraz ma być nowy projekt nazwany projektem naprawczym. Pytam zatem czy ta firma projektowa wykona ten projekt za darmo czy zapłacimy za niego i w jakiej kwocie ? Jeżeli za ten projekt naprawczy zapłacimy to ja się pytam kto jest winien zaniedbań i nieprawidłowości oraz czy winni zapłacą koszty przeprojektowania i napraw ? Jakie jest stanowisko w tej sprawie nowego zarządu Starostwa , kiedy dowiemy się jak rozliczono poprzedników którzy doprowadzili do takiej sytuacji ? Zaznaczam że niepokoi mnie cisza w tej sprawie i obawiam się że dodatkowe koszty generowane wcześniejszymi nieprawidłowościami zostaną opłacone z naszych pieniędzy - podatków , z moich i twoich pieniędzy ! Nie rozumiem też jak ludzie zwani wyborcami mogą być aż tak głupi żeby iść i wybierać tych co w jakiś sposób byli odpowiedzialni w tej sprawie za prawidłowe wykonanie tej inwestycji a doprowadzili do tego co mamy a więc wieloletniej budowy i większych kosztów które jak można przypuszczać zostaną przerzucone na barki podatnika. Jeżeli w całym państwie mamy takich "rodzynek" więcej to gratuluję gospodarności naszym kosztem.

 • Link do komentarza PiotrK środa, 11 listopada 2015 09:24 napisane przez PiotrK

  Powodzenia panie dyrektorze!!!

 • Link do komentarza xozozi wtorek, 10 listopada 2015 19:14 napisane przez xozozi

  A gdzie nowy spec od rozbudowy?? Pani z Nakla? K. W.?

 • Link do komentarza pacjent wtorek, 10 listopada 2015 16:05 napisane przez pacjent

  Czy to znaczy że dopiero za rok może wejdą budowlańcy ? Jeżeli dobrze pamiętam to już 9 lat mija od momentu rozpoczęcia tej inwestycji. Czy winni zaniedbań zostaną ukarani ?

 • Link do komentarza Nina wtorek, 10 listopada 2015 15:38 napisane przez Nina

  Pan Walenty to z nudów, aż dziubki robi.

 • Link do komentarza Landa wtorek, 10 listopada 2015 15:35 napisane przez Landa

  Z tego co mi Wiadomo Sadowski projektuje szpital W Grodzisku razem z współpracy z firma Wegner , która mu ten projekt zleciła i firma ta realizuje ten projekt

 • Link do komentarza Czytelnik wtorek, 10 listopada 2015 15:30 napisane przez Czytelnik

  Za robotę się zabrać, a nie tylko spijać kawki i wcinać rogale na konferencji prasowej. Przy poprzedniej umowie też dzień był historyczny.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane