poniedziałek, 30 listopada 2015 12:08

Kolejna miejska rudera na sprzedaż

 
Ul. Kawiary 13 Ul. Kawiary 13 fot. Rafał Wichniewicz

Miasto ogłosiło przetarg na zbycie nieruchomości przy ul. Kawiary, na terenie której znajduje się opuszczone gospodarstwo. Cena wysoka, ale lokalizacja dogodna.

To już czwarty przetarg dwóch zrujnowanych budynków oraz sporego obszaru działki, które znajdują się przy skrzyżowaniu ul. Kawiary i ul. Słonecznej. Mimo pewnego zainteresowania, do tej pory nie znalazł się żaden nabywca dla tego terenu. Stan dawnego budynku mieszkalnego jest bardzo zły, a z gospodarczego pozostała już ruina. Zainteresowanie może budzić jedynie powierzchnia działki, wynosząca 3861 m2

Ponieważ w poprzednich przetargach zainteresowanie nieruchomością było niewystarczające do jej zbycia, zadecydowano o obniżeniu ceny do kwoty 864 tysięcy złotych. W pierwszym przetargu, który odbył się w czerwcu 2014 roku, działka była wystawiona na sprzedaż za 1 mln 401 tys. złotych. Miasto chce się jednak pozbyć niechcianego majątku, który już od pewnego czasu sprawia kłopoty - dość często koczowali w budynku m.in. bezdomni.

Sama nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę handlowo – usługową, z możliwością pobudowania obiektu dwukondygnacyjnego o powierzchni sprzedaży do 600 m2. Działka posiada styczność z drogą publiczną – ul. Kawiary, a nowy właściciel będzie mógł urządzić dwa zjazdy od strony tej ulicy, na warunkach określonych przez zarządcę drogi. Przetarg odbędzie się 8 stycznia 2016 roku.

Jest to już druga sprzedaż zrujnowanego, miejskiego budynku. Po etapie komunalizacji nieruchomości, miasto w czerwcu br. zbyło także zawaloną kamienicę przy ul. Grzybowo 34.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Redakcja Gniezno24.com środa, 02 grudnia 2015 18:25 napisane przez Redakcja Gniezno24.com

    Gnieźnianinie, na portalu pisaliśmy o projekcie budowy ulicy równoległej do ul. Słonecznej, nazwanej obecnie roboczo ul. Osiniec - od ul. Witkowskiej (na wysokości składu opału) w kierunku ul. Cegielskiego.

    http://www.gniezno24.com/gospodarka/item/5213-ruszaja-decyzje-w-sprawie-nowej-drogi-na-kawiarach

  • Link do komentarza Gnieźnianin środa, 02 grudnia 2015 18:16 napisane przez Gnieźnianin

    Działki sprzedają, aby później kupić za większą kasę. Przecież brakuje terenu pod Strefę Ekonomiczną. O co chodzi ? Ul. Słoneczna jest w strasznym stanie. Może warto w tym miejscu pomyśleć o poszerzeniu drogi lub rondzie. Przypominam, że jest to droga do wielu wielkich firm o szerokości ok 5m.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane