wtorek, 01 grudnia 2015 14:12

Szkoła ponownie na sprzedaż

 
Dawna szkoła przy ul. Gdańskiej Dawna szkoła przy ul. Gdańskiej fot. Rafał Wichniewicz

Budynek dawnej uczelni przy ul. Gdańskiej, wystawiony został po raz drugi na sprzedaż. Cena wywoławcza została obniżona.

Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego postanowił spróbować po raz kolejny zbyć budynek i teren po dawnym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4. Stojący od kilku lat pusty gmach, jest dość ciekawie położonym obiektem z dużą powierzchnią działki - 1,31 hektara. Cena wywoławcza została obniżona od poprzedniej o 250 tys. złotych i wynosi obecnie 2 mln 750 tys. złotych. 

Przeznaczenie terenu pozwala jednak tylko na wykorzystywanie go w charakterze zabudowy usługowej z obiektami szkolnymi i dydaktycznymi z pełnym zapleczem sportowo-rekreacyjnym. Na terenie znajduje się m.in. boisko oraz sala gimnastyczna, ale także trafostacja. Sam budynek, postawiony w latach 70., wymaga gruntownego remontu wraz z wymianą stolarki okiennej i instalacji grzewczej. Nie jest także w żaden sposób zabezpieczony termicznie przy ścianach zewnętrznych i dachu. W przetargu nabywca zdobędzie także prawa do dwóch mniejszych działek (o łącznej powierzchni ponad 11 arów), przeznaczonej pod tereny obiektów produkcyjnych, składów i magazynów. 

Przypomnijmy, że pierwotną wartość obiektu przy ul. Gdańskiej, wyceniona została na 4 miliony złotych. Mimo wystawienia jej w przetargu, a następnie obniżenia kwoty w wykazie, do tej pory brakowało chętnych na jego zakup. Obecnie, jak z naszych nieoficjalnych informacji wynika, są potencjalni kupcy, chcący nabyć całość terenu wraz z budynkiem.

1 komentarz

  • Link do komentarza Rudolf wtorek, 01 grudnia 2015 22:16 napisane przez Rudolf

    Moja buda - żal takiego końca

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane