czwartek, 03 grudnia 2015 09:17

Kolejna działka w Strefie na sprzedaż

 
Teren SSE przy ul. Pomowskiej Teren SSE przy ul. Pomowskiej źródło: Google Street View

Do przetargu wystawiona została kolejna działka inwestycyjna, należąca do zasobów Miasta i wchodząca w obszar Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Nieruchomość o powierzchni 2,2 hektara, położona jest przy ul. Pomowskiej w północnej części miasta i zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego, przeznaczona jest pod zabudowę obiektami produkcyjnymi, składami i magazynami.

Działka przeznaczona do sprzedaży nie jest uzbrojona, jednak w jej pobliżu przechodzi niezbędna infrastruktura techniczna - sieć wodociągowa i elektryczna. Inwestor będzie jednak musiał wszystkie przyłącza dokonać we własnym zakresie. W przetargu działka została wystawiona w jej wartości - cena wynosi 1 mln 542 tys. złotych., a do tej ceny doliczony będzie podatek.

Przetarg jest jednak ograniczony do podmiotów, które chcą prowadzić działalność gospodarczą na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - Podstrefa Gniezno. Kwestie administracyjne powodują, że przedsiębiorca chcący nabyć działkę, zgłasza zarządowi SSE chęć zainwestowania na tym terenie. Część jawna przetargu odbędzie się 17 grudnia, a następnie będzie miała charakter rokowań - w ich trakcie wyłoniony zostanie zainteresowany, który uzyska pozwolenie na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Nastąpi to w siedzibie SSE 21 grudnia 2015 roku.

Z naszych informacji wynika, że nieruchomością przy ul. Pomowskiej interesuje się lokalny przedsiębiorca. Nie jest to też teren, na którym ma zainwestować Tex Year - siedziba tej firmy ma się pojawić przy ul. Cegielskiego.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane