poniedziałek, 21 grudnia 2015 16:06

Strefa Ekonomiczna coraz mniejsza

 
Działka przy ul. Pomowskiej (po lewej). Po prawej - przy ul. Cegielskiego Działka przy ul. Pomowskiej (po lewej). Po prawej - przy ul. Cegielskiego Opracowanie własne, zdjęcie źródłowe: Google Maps

Dobiegł końca przetarg dla działki przy ul. Pomowskiej. Nowym właścicielem terenu leżącego w Specjalnej Strefie Ekonomicznej jest przedsiębiorca z Gniezna.

Teren, na którym zgodnie z planami może być zlokalizowana zabudowa produkcyjna, magazynowa i usługowa, został sprzedany przez Miasto Gniezno za sumę 1 mln 545 tys. złotych. Obszar należący do SSE zajmuje powierzchnię 2,2 hektara, a jego nowym nabywcą został Robert Skarburski, który jako jedyny zgłosił się do przetargu. Jest on właścicielem firmy Robas, przedsiębiorstwa znanego z działalności na rynku budowlanym nie tylko regionalnym, ale także ogólnopolskim. 

Kilkaset metrów dalej, po przeciwnej stronie ul. Gdańskiej, przy wyjeździe na Bydgoszcz, firma Robas pobudowała kilka lat temu zespół obiektów magazynowo-biurowych.

14 komentarzy

 • Link do komentarza hopsio piątek, 04 marca 2016 11:35 napisane przez hopsio

  JARTOM pozwala fajnie zainwestować w strefach - wiedzieliście ile mają wolnych hal? Wiadomo, że bez kontaktu trudno coś takiego przejąć, ale ogólnie pokazuje to, że rynek daje perspektywy do sensownych przejęć

 • Link do komentarza misiu piątek, 25 grudnia 2015 10:52 napisane przez misiu

  karolina tak jak to bywa w innych szumnie nazywanych strefach które miejscowi włodarze wykorzystują w swojej małomiasteczkowej "politycznej" propagandzie. Prawda bywa z reguły inna , nie wszędzie powstają przedsiębiorstwa na miarę VW we Wrześni czy Polinova w Wągrowcu. Zazwyczaj w takich strefach powstają magazyny , jakieś hurtownie zniczy , czy nieduże firmy dające kilkadziesiąt miejsc pracy. Wydaje się że Gniezno już dawno utraciło swoje szanse na powstanie kilku tysięcy nowych miejsc pracy, niestety.

 • Link do komentarza nauczyciel piątek, 25 grudnia 2015 10:18 napisane przez nauczyciel

  karolina - PoMOWska a nie PoMORska ;)

 • Link do komentarza karolina piątek, 25 grudnia 2015 09:53 napisane przez karolina

  W Gnieźnie są dwie ulice Pomorksie?
  Na Arkuszewie również jest taka....

 • Link do komentarza karolina piątek, 25 grudnia 2015 09:48 napisane przez karolina

  Przecież Robas to nie żadna firma produkcyjna, on postawi magazyny i będzie je wynajmował. W zasadzie żadna korzyść dla regionu. Tyle że nie będzie płacił podatków.

 • Link do komentarza urzędnik wtorek, 22 grudnia 2015 10:36 napisane przez urzędnik

  Ad kwinto - nie potrafisz zrozumiec logicznie prostego tekstu? Przecież nikt nie zarzuca nikomu samego istnienia strefy, tylko tego, kto naprawdę przyczynił się do jej powstania. Prawda ponad wszystko! A to własnie Kowalski te działanioa rozpoczął i to dzieki niemu powstała ta strefa. Czy naprawdę to takie trudne do zrozumienia? A obecny prezydent mógłby jednak o tym wspomnieć, ale cóż, dobrze jest bujać się w cudzych sukcesach, co?

 • Link do komentarza kwinto wtorek, 22 grudnia 2015 10:15 napisane przez kwinto

  Zabawne, jak był Kowalski to mu zarzucano, że nie stara się w ogóle o powstanie Strefy. Jak jest Budasz to się mówi, że Kowalski się starał a Budasz nie. Zabawni jesteście, tak źle a tak niedobrze:)

 • Link do komentarza Seba wtorek, 22 grudnia 2015 10:06 napisane przez Seba

  Marzec 2014 - Zarząd Województwa Wielkopolskiego rekomenduje objęcie nieruchomości miasta Gniezna w obręb strefy ekonomicznej. Uchwała Zarządu Województwa Wielkopolskiego: - "Włączenie w obszar Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej gruntów położonych na terenie miasta Gniezna jest działaniem wysoce uzasadnionym" - możemy wyczytać w uzasadnieniu uchwały. Inicjatywa zaktywizowania gospodarczo działek miasta Gniezna o łącznej powierzchni 11,8216 ha. Te ponad 11 hektarów może być w przyszłości dobrze zagospodarowane. Daje szansę na utworzenie nowych miejsc pracy - informuje prezydent Jacek Kowalski.

 • Link do komentarza realista wtorek, 22 grudnia 2015 09:57 napisane przez realista

  Fanom nowego prezydenta pozwole sobie przypomnieć nic innego, jak wiadomosci ze strony gniezno.eu, gdzie m.in. napisane jest: " 23 października 2014 roku odbyła się w Urzędzie Miejskim konferencja Prezydenta Jacka Kowalskiego z udziałem Andrzeja Kail Dyrektora Marketingu w KSSSE oraz Macieja Borowskiego Specjalisty Projektów Inwestycyjnych w KSSSE. Konferencja dotyczyła utworzenia w Gnieźnie Podstrefy Kostrzyńsko – Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.. . . . . . . . Przedstawiciele KSSSE są przekonani, że już w 2015-2016 powinni lokować się w Gnieźnie więksi inwestorzy. Już dzisiaj Gospodarz Miasta otrzymał na piśmie ofertę inwestycji w Gnieźnie od firmy, która docelowo chce zaangażować w sumie 450 osób. Uruchomienie produkcji zapowiadane jest na przełomie 2016 i 2017 roku. Jak widać na tym przykładzie, proces inwestycyjny wymaga czasu, uzgodnień i nie od razu widać efekty, pomimo wytężonych działań."
  A więc oddajmy co cesarskie cesarzowi, itd. Gdyby nie starania Kowalskiego, to Budasz nie spijałby tej piany z piwa.

 • Link do komentarza też urzędas wtorek, 22 grudnia 2015 09:20 napisane przez też urzędas

  Spostrzegawczemu radzę naprawić swoją spostrzegawczość i nie kłamać. To po pierwsze. Źadne 15 ha. A po drugie to urzędnicy wykonują zadania, ale głównodowodzącym zawsze jest szef, więc za strefę należy chwalić właśnie Kowalskiego nie Budasza. I żadne peany na cześć innego bohatera się tutaj nie zdadzą.

 • Link do komentarza grześ wtorek, 22 grudnia 2015 06:28 napisane przez grześ

  budzika dopiero można będzie oceniać w połowie kadencji jak minie efekt poprzedniej

 • Link do komentarza Spostrzegawczy wtorek, 22 grudnia 2015 02:33 napisane przez Spostrzegawczy

  urzędas, nie załatwił Kowalski, tylko załatwili urzędnicy i nie 10 ha tylko 15 ha. I w oczy kole jak się da widać.

 • Link do komentarza urzędas poniedziałek, 21 grudnia 2015 23:51 napisane przez urzędas

  To nie strefa, tylko podstrefa i to nie budzik załatwił, tylko jeszcze Kowalski , a tereny tej strefy obejmują raptem 10 ha. Więc nie chwalcie dnia przed zachodem słońca!

 • Link do komentarza jajco poniedziałek, 21 grudnia 2015 21:01 napisane przez jajco

  Brawo budzik!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane