Jesteś tutaj:Gospodarka Zamkną schody na os. Łokietka
czwartek, 31 marca 2016 10:04

Zamkną schody na os. Łokietka

 
Osiedle Łokietka Osiedle Łokietka źródło: Google Street View

Ze względów bezpieczeństwa Magistrat zamierza na miesiąc zamknąć schody, prowadzące z os. Łokietka w dół ul. Północnej.

Miasto Gniezno zleciło remont, który będzie obejmował sprefabrykowanie elementów stopni oraz ich montaż z przykręceniem do podłoża. Planowane zakończenie remontu, który potrwa miesiąc i będzie kosztował ok. 20 tysięcy złotych, to ostatnie dni kwietnia. W tym czasie mieszkańcy z uwagi na względy bezpieczeństwa proszeni są o niekorzystanie z tych schodów. Dojście do ul. Północnej (do wąwozu) jest możliwe pomiędzy przedszkolem a blokiem nr 10 na os. Łokietka.

Ostatni remont ww. schodów wykonany był w 2015 r. Od tego czasu z powodu licznych aktów wandalizmu stopnie uległy zniszczeniu. Z uwagi na powyższe, mieszkańcy, szczególnie okolicznych domów, proszeni są o niezwłoczne wzywanie służb, np. Straży Miejskiej, gdy będą świadkami niszczenia schodów.

3 komentarzy

  • Link do komentarza Były mieszkaniec czwartek, 31 marca 2016 12:52 napisane przez Były mieszkaniec

    Wandalizm? Prędzej fuszerka przy poprzednim 'remoncie' owych schodów :)

  • Link do komentarza z Grzybowo czwartek, 31 marca 2016 10:37 napisane przez z Grzybowo

    Natychmiastowej naprawy wymagają także schody od ulicy Grzybowo w kierunku Franciszkańskiej. To jest niezwykle ładny kącik miasta pod warunkiem, że będzie zadbany. Te schody niestety zostały zamontowane bez głowy i ciekawe, jaki inżynier czy technik się pod tym podpisał. Jeszcze parę tygodni i zniknie większość elementów!

  • Link do komentarza Koryfeusz czwartek, 31 marca 2016 10:10 napisane przez Koryfeusz

    Ci wandale to zapewne źle wychowana młodzież bez poczucia karności i dyscypliny. Myślą tylko o imprezowaniu, podchodzą do życia w sposób beztroski i się niczym nie przejmują. To niedojrzałe i niedostosowane społecznie grupy ludzi. Powinni naprawić na swój koszt to co niszczą i ciężko jeszcze pracować na tę naprawę.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane