piątek, 08 kwietnia 2016 13:46

Trzy kamienice zmienią oblicze

 

Magistrat ogłosił przetarg na remont elewacji trzech kamienic w centrum miasta, które od lat czekają na odświeżenie fasad.

Remont budowlany, polegający na renowacji elewacji budynków mieszkalnych, dotyczy kamienic u zbiegu ul. Dąbrówki 9/Krzywe Koło 7a, Sienkiewicza 11 i Chrobrego 8. W ramach inwestycji, niektóre fragmenty domów będą wymagały gruntownej wymiany tynków. Firma, która podejmie się zadania, musi je wykonać do trzeciego kwartału 2016 roku.

W ramach przedsięwzięcia, wykonawca zobowiązany jest wykonać także częściową wymianę stolarki okiennej oraz witryn sklepowych - tych ostatnich w lokalach znajdujących się przy ul. Chrobrego. Wśród wskazanych inwestycji nowej elewacji doczeka się też jedna z najstarszych kamienic, stojących w centrum miasta - u zbiegu ul. Dąbrówki i Krzywe Koło. Znajduje się na niej przedwojenny mural reklamowy, jednak zgodnie z projektem inwestycyjnym, nie ulegnie on konserwacji i nie zostanie także zachowany. Na wykonanie wszystkich zadań wykonawca lub wykonawcy (jeśli zadania podejmie się kilka firm) będą mieli do 80 dni od dnia podpisania umowy.

 

8 komentarzy

 • Link do komentarza kinyc sobota, 09 kwietnia 2016 22:28 napisane przez kinyc

  losowy, ale to Modrzejewski bawi się w środki komunikacji:))))

 • Link do komentarza losowy sobota, 09 kwietnia 2016 22:21 napisane przez losowy

  @ skandal : na M. Jest trzech radnych: Modrzejewski, Masłowski i Maciejewski. Obstawiam tego w środku, czy się nie mylę?

 • Link do komentarza skandal sobota, 09 kwietnia 2016 19:53 napisane przez skandal

  CZY TO PRAWDA ŻE RADNY M. ZOSTAŁ ZATRUDNIONY W MPK ???

 • Link do komentarza miastowy piątek, 08 kwietnia 2016 20:24 napisane przez miastowy

  Elewacja-ważna rzecz,ale to jest pijar władzy. Natomiast natychmiastowej restauracji potrzebują podwórka z chlewikami, które są reliktem lat sprzed I wojny światowej! Polacy lubią szopki, baraczki, dziadostwo, w których kwitnie zbieractwo róźnego rodzaju śmieci. No i potem mamy szczury w centrum, które oswojone wchodzą nawet na wyźsze piętra klatek schodowych. Apelujemy więc do prezydenta o jak najszybsze przystąpienie do bezwzględnego usywania tych szopek-siedliska złomów i śmieci.

 • Link do komentarza aa piątek, 08 kwietnia 2016 16:44 napisane przez aa

  Coś ci się pokręciło , dobra zmiana to PiS a nie budzik. Jeszcze dwa lata.

 • Link do komentarza piunokio piątek, 08 kwietnia 2016 16:38 napisane przez piunokio

  umiem czytać , pisze że będzie remont elewacji, tylko co ze środkiem , jak się sfajczy instalacja i cała buda, to wszystko pójdzie na marne , i ta kasa na elewację też

 • Link do komentarza dudus piątek, 08 kwietnia 2016 16:21 napisane przez dudus

  Umiesz czytac? Przetarg na elewacje. Ciekaw jestem ile elewacji zrobil kowal, bo wydajemi sie, ze cale zero. Znowu budzik potwierdza, ze jest dobra zmiana.

 • Link do komentarza ??????????????? piątek, 08 kwietnia 2016 16:10 napisane przez ???????????????

  a w środku ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane