środa, 20 kwietnia 2016 13:38

Na Skiereszewie powstaną nowe bloki

 

Już za kilka lat działki wzdłuż ul. Orzeszkowej w zupełności wypełnią się zabudową mieszkaniową. Kolejny deweloper planuje budowę aż sześciu bloków mieszkalnych na tym terenie.

Atrakcyjne położenie w pobliżu głównych dróg, a także sprzyjające plany zabudowy tego obszaru sprawiły, że już kilku inwestorów zadecydowało się ulokować w tym miejscu wielorodzinne budynki mieszkalne. Od kilku lat trwają już przedsięwzięcia po południowej stronie ulicy, gdzie powstały już dwa bloki, a kolejne dwa pną się w górę i docelowo mają zostać wykończone w ciągu roku - wśród nich Elizy Orzeszkowej 29d.

Plany podobnego rodzaju zabudowy istniały dla części nieruchomości, położonej po drugiej stronie ulicy - pomiędzy budowanym kościołem a istniejącymi blokami mieszkalnymi. W marcu 2015 roku działkę o powierzchni 2,5 ha kupiła od Miasta Gniezna firma Bud-Dar Developer za kwotę 4,2 mln złotych.

Niedawno oficjalnie ujawniono, że nabywca tego terenu planuje budowę w tym miejscu zespołu sześciu bloków mieszkalnych, w którym każdy ma pomieścić ponad 50 mieszkań o różnym metrażu. Budynki mają mieć pobudowane parkingi podziemne, mieszczące się pod blokami, a na poziomie parteru wejścia do bloków oraz lokale pod usługi i handel. Dojazd do całego osiedla zapewni system dróg wewnętrznych, przy których także mają powstać miejsca parkingowe.

Inwestor planuje rozpoczęcie prac budowlanych w maju 2016 roku i oddanie pierwszego etapu do czerwca 2017 roku.

5 komentarzy

 • Link do komentarza DALEKOWZROCZNY czwartek, 21 kwietnia 2016 07:40 napisane przez DALEKOWZROCZNY

  A JAK CI LUDZIE WYJADĄ DO MIASTA przez wąskie "gardło " jakim jest skrzyżowanie ulicy Orzeszkowej z ulicą Cienistą? Czy urbaniści miejscy już o tym zaczęli myśleć ?

 • Link do komentarza Młodzi czwartek, 21 kwietnia 2016 00:02 napisane przez Młodzi

  Wiktor, idź na spacer, świeże powietrze jest Tobie potrzebne. A my sobie oglądamy i wybieramy, choć wiele już nie ma do wybierania, bo z tego co wiemy, to mieszkania idą jak świeże bułeczki.

 • Link do komentarza Marek Dener środa, 20 kwietnia 2016 22:58 napisane przez Marek Dener

  #kandydatka na mieszkanie mam pytanie: a co do tej pory wybudował Bud-Dar Developer, że wg Ciebie to jeden z najlepszych developerów???

 • Link do komentarza Wiktor środa, 20 kwietnia 2016 20:34 napisane przez Wiktor

  komentarz raczej sponsorowany, na dzień dzisiejszy gołe pole :-)

 • Link do komentarza kandydatka na mieszkanie środa, 20 kwietnia 2016 16:03 napisane przez kandydatka na mieszkanie

  To mi się podoba. Ładne domy, wspaniale rozplanowane mieszkania, blisko miasta- na oko 20 minut piechotą do centrum, same atuty.To chyba jeden z lepszych developerów, budowle ciekawe i niedrogie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane