wtorek, 31 maja 2016 13:15

Wmurowano akt erekcyjny pod budowę hali

 
Wmurowano akt erekcyjny pod budowę hali fot. Rafał Wichniewicz

We wtorkowe południe dokonano uroczystego wmurowania aktu erekcyjnego w jedną ze ścian powstającej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Paczkowskiego.

Tym samym można powiedzieć, że dopełniono wszystkich formalności, jakie spotykać powinny tego typu inwestycje. W trakcie cały czas trwających prac budowlanych, przy powstającej konstrukcji obiektu pojawili się urzędnicy oraz przedstawiciele klubów sportowych wraz z zawodnikami, którzy za kilkanaście miesięcy będą mogli brać udział w rozgrywkach w nowej hali.

- Chciałbym podziękować za obecność gościom oficjalnym, ale przede wszystkim także klubom sportowym, prezesom, trenerom oraz naszej młodzieży, bo to dla niej budujemy tę halę i jest ona dedykowana dla nich - mówił prezydent Tomasz Budasz, witając wszystkich na spotkaniu. W krótkim słowie włodarz przypomniał działania, podejmowane w zakresie pozyskania środków na budowę hali, zaznaczając iż jest to największa inwestycja miasta w ciągu ostatnich 25 lat. Zaznaczył też przy tym, że miasto na ten cel otrzymało największą w historii miasta dotację w wysokości 9 milionów złotych. Po podziękowaniach za działania na rzecz budowy hali skierowanych do radnych oraz urzędników, złożono podpisy pod aktem erekcyjnym:

Dla pamięci przyszłych pokoleń w obecności Prezydenta Miasta Gniezna, władz Miasta Gniezna, parlamentarzystów, sportowców, olimpijczyków, przedstawicieli klubów i stowarzyszeń sportowych, dnia 31 maja 2016 roku wmurowano akt erekcyjny w budowaną halę widowiskowo-sportową. Pragnieniem wszystkich w tym akcie uczestniczących jest, aby ten budynek służył jak najlepiej obecnym i przyszłym pokoleniom mieszkańców Gniezna - Pierwszej Stolicy Polski.

Budowę hali prowadzi Przedsiębiorstwo Kompleksowej Obsługi Budownictwa Wegner. Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 27 milionów złotych. Źródłem finansowania inwestycji jest dotacja z budżetu państwa w wysokości 9 milionów złotych, a także środki pochodzące z budżetu Miasta Gniezna. Jest to największa inwestycja Miasta Gniezna.

Dla upamiętnienia momentu rozpoczęcia budowy przez wmurowanie niniejszego aktu, swoje podpisy podczas uroczystości złożyli:

Bartosz Golis, wiceprezes PKOB Wegner
Jacek Mańkowski, dyrektor GOSiR
Ewa Gawrych, skarbnik Miasta Gniezna
Paweł Arndt, poseł
Michał Glejzer, przewodniczący Rady Miasta Gniezna
Tomasz Budasz, prezydent Miasta Gniezna

Po podpisaniu aktu erekcyjnego i włożeniu go do tuby, młoda zawodniczka gnieźnieńskiego klubu karate Inochi umieściła go w ścianie, a następnie sygnatariusze symbolicznie go wmurowali. Następnie wszyscy, którzy podpisali się pod wspomnianym dokumentem, otrzymali symboliczne kielnie na pamiątkę tego wydarzenia.

23 komentarzy

 • Link do komentarza prababcia środa, 01 czerwca 2016 13:49 napisane przez prababcia

  babciu, jak są takie ulewy, to nawet prostym chodnikiem trudno przejść. W takie ulewy to niech babcia siedzi w domu, a kramarze, jak wystawiają towar przed stragan, to na własne ryzyk0.

 • Link do komentarza babcia środa, 01 czerwca 2016 13:05 napisane przez babcia

  Przy okazji załatwcie coś z tym targowiskiem , może jeszcze jakaś gwarancja jest na to , zwłaszcza na te odpływy wody bo po roztopach czy deszczach to tam nie ma jak dojść do niektórych straganów tak woda stoi

 • Link do komentarza rak środa, 01 czerwca 2016 10:09 napisane przez rak

  Zobaczymy jak budynek będzie "pracować" na tym wzniesieniu, he he he :)

 • Link do komentarza td65ew5rew5rdffradrwq4wq środa, 01 czerwca 2016 06:55 napisane przez td65ew5rew5rdffradrwq4wq

  @romek - Nikt nie ma nic przeciwko budowie hali. Kowalski też budował drogi, wodociągi, targowisko, hale sportowe dla szkół, wysypisko śmieci itd. i nam się to podobało. Nie zatrudniał doradców, asystentów, pełnomocników itd. co również nam się podobało. Mimo tego w kolejnych wyborach odpadł. Zapamiętaj że to już inne czasy i nie da się wyborców tak łatwo przekonać do tego czy innego wyboru. Teraz ludzie mają oczy i uszy szeroko otwarte i słyszą i widzą to co władzy wydaje się że tego nie widać i nie słychać , ludzie potrafią sami oceniać. Wyborcy już wiedzą że to co robi każda władza w zakresie inwestycyjnym czy kulturalnym za nasze podatki to naturalna sprawa.

 • Link do komentarza Hanka wtorek, 31 maja 2016 23:43 napisane przez Hanka

  Żadna sztuką nie jest wybudowanie takiego obiektu. Sztuka to będzie jego utrzymanie i łożenie na bieżącą eksploatację/orliki już się sypią, a prawdę mówiąc to została podłożona bomba samorządom. jeszcze trochę i budżety nie wytrzymają remontów. A co do obecnej władzy i poprzednika, to cóż, miasto tak rozwijali i rozwijają, ze w centrum, w samym środku zamiast obiektów służących mieszkańcom i przede wszystkim turystom, pobudowali przy jednej sali sportowej jeszcze dwie. Naprawdę, trzeba się w głowę puknąć, by takie coś budowano w centrum przy starych szkołach, które niebawem się rozlecą ze starości i dobrze, bo demografia jest taka, że przestaną być potrzebne. Czy w tym mieście ktoś ma wizję na dajmy na to najbliższe 30 lat? Nie, bo oni, jak się dostaną do władzy to myślą, co by tu szybko ( i pewnie tanio i byle jak ) zbudować, by za kolejne 4 lata znowu ich wybrali.

 • Link do komentarza szewc wtorek, 31 maja 2016 21:42 napisane przez szewc

  romek to że jesteśmy przeciwko obecnemu włodarzowi nie ma nic wspólnego z budową hali sportowej. Z tych 12 tys. co na niego głosowali to już sporo ma inne zdanie po tym prezesie TBS i innych kadrowych ciekawostkach, no i ten ostatni hit ze strefą płatnego parkowania

 • Link do komentarza do kazia wtorek, 31 maja 2016 21:28 napisane przez do kazia

  oj kaziu jakiś ty dziecinny i pamięć króciutka , szpital budowała ekipa za tej samej władzy z PO a Budasz był radnym i wizytował z innymi radnymi tamtą budowę w kaskach pomarańczowych i żeby było śmieszniej to tamtego starostę co szpitala nie wybudował to Budasz teraz zatrudnił w MOK-u. Kaziu tamta gehenna ze szpitalem trwała 8 lata jak PO było przy władzy w powiecie i to niemożliwe żeby teraz szpitala nie wybudowano bo przecież PO już nie jest przy władzy w powiecie.

 • Link do komentarza Hogata wtorek, 31 maja 2016 21:23 napisane przez Hogata

  Kowalski z Kruczkiem przygotowali podwaliny po te szpachelki dzisiejsze. Budasz szczyci się tym, co Kowalski przygotował. Czas na budzikową samodzielność !!!!!!!!!!!!

 • Link do komentarza romek wtorek, 31 maja 2016 21:01 napisane przez romek

  Do wszystkich którzy są przeciw obecnemu włodarzowi. Na tą hale czekamy od ok. 10lat. Miasto coraz więcej wydaje na sport dzieci i młodzieży wiec w konsekwencji daje infrastrukturę. Hala będzie największym obiektem w mieście (teatr ok 350 a aula I LO 500 miejsc). Ponadto prezydent mówił o inwestycji miejskiej czytajcie ze zrozumieniem, a na lulkowo zrzucał się powiat gnieżniński i wrzesiński a realizował urbis a oczyszczalnie pwika. trochę więcej optymizmu i szacunku w stosunku do naszych władz, przecież na Budasz głosowało 12tys. ludzi, a patrząc co i jak robi to w kolejnych będzie ich jeszcze raz tyle.

 • Link do komentarza kaziu wtorek, 31 maja 2016 20:56 napisane przez kaziu

  Kowalski cos wybudowal? Nie przypominam sobie. Roznica pomiedzy Miastem a Powiatem jest taka, ze miasto wybuduje hale, a szpital nigdy pewnie nie powstanie :)

 • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 31 maja 2016 20:55 napisane przez mieszkaniec

  rewelacja, nareszcie znalazl sie odwazny prezydent, ktory zamiast gadac wzial sie do roboty

 • Link do komentarza xyzggg wtorek, 31 maja 2016 19:11 napisane przez xyzggg

  o oczyszczalni ścieków nie wspomnę za parędziesiąt milionów, te 9 na halę to pikuś w stosunku do sztandarowych inwestycji komunalnych ubiegłych lat. Budzik chyba coś z pamięcią nie tak

 • Link do komentarza planistka wtorek, 31 maja 2016 19:10 napisane przez planistka

  Przy okazji tematu inwestycji gnieźnieńskich, zapraszam wszystkich mieszkańców miasta do wypełnienia krótkiej ankiety: http://tnij.at/gniezno
  oraz mieszkańców gminy wiejskiej Gniezno: http://tnij.at/gminagniezno
  Wyniki zostaną przedstawione naszym lokalnym władzom!

 • Link do komentarza elemeledudki wtorek, 31 maja 2016 19:00 napisane przez elemeledudki

  Widniejący na zdjęciu głównym, pan z dzieckiem ''wmurował'' sobie przysłowiowy gwóżdz do trumny w następnych wyborach.

  Poprzedniego prezydenta ten sam wykonawca pogrążył w wyborach inwestycją na Pl. 21 Stycznia a obecnego prezydenta pogrąży budowa tego mało potrzebnego dla miasta obiektu.

  Jak wygląda to targowisko i parking pod płyta już chyba wszyscy po dwóch latach od oddania do użytku tego obiektu widzieli niedoróbki byle jak byle było i to samo będzie z tym obiektem.

  No ale cóż oferta tej firmy była niższa o tak śmieszną kwotę w przetargu z tego co pamiętam bodaj 10 tys zł że nawet nie trzeba sie niczego domyślać

 • Link do komentarza urzędas wtorek, 31 maja 2016 18:23 napisane przez urzędas

  A inwestycje na wodociągach, to były w ostatnich latach za friko? panie Budasz, trochę mniej pychy!

 • Link do komentarza asdf wtorek, 31 maja 2016 16:49 napisane przez asdf

  Przypadkiem że to największa inwestycja 25 lat to nie pomyłka ? Przecież za poprzedniego prezydenta na budowę zakładu zagospodarowania odpadów w Lulkowie wydano ponad 87 mln zł, z czego 49 mln to dofinansowanie unijne.

 • Link do komentarza prosport wtorek, 31 maja 2016 15:33 napisane przez prosport

  Maruderzy! Pokazcie, że potraficie LEPIEJ!

 • Link do komentarza :-) wtorek, 31 maja 2016 15:21 napisane przez :-)

  Zaraz mi się czasy Kowalskiego przypominają

 • Link do komentarza waldi wtorek, 31 maja 2016 15:14 napisane przez waldi

  Jak będą budowali tak samo jak szpital to i bez tego aktu budowa zostanie zapamiętana przez obecne i przyszłe pokolenia. A tak na poważnie to trochę zabawne że to ma być dla pamięci przyszłych pokoleń bo patrząc na te różne obiekty sportowe to raczej nie pozostają one tak długo w eksploatacji by korzystały z nich następne pokolenia, spójrzmy chociaż na to jak ostatnio rozbierano stare i budowano nowe stadiony itp. Taki akt bardziej by pasował gdyby jakieś muzeum lub coś podobnego budowali co bardziej ma szansę przetrwać dla następnych pokoleń. No ale jak ktoś chce mieć poprawione samopoczucie to i niech tak będzie.

 • Link do komentarza mama wtorek, 31 maja 2016 15:02 napisane przez mama

  tata, a kto Ci powiedział, że poseł Arndt dołożył z własnej kasy?

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane