Jesteś tutaj:Gospodarka Na „Łazienkach” pojawią się narty wodne
piątek, 03 czerwca 2016 11:00

Na „Łazienkach” pojawią się narty wodne

 
Na „Łazienkach” pojawią się narty wodne archiwum redakcji

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w tym roku gnieźnianie wypoczywający nad jeziorem Winiary, będą mogli skorzystać z dodatkowej atrakcji wodnej, zaplanowanej na popularnych "Łazienkach".

Pobudowaniem takiej atrakcji na tym terenie jest zainteresowana jedna z poznańskich firm, która w ramach planowanego przedsięwzięcia chce wykonać odpowiednie urządzenia w postaci wyciągu linowego wraz z zapleczem magazynowym.

Wspomniany wyciąg, który pojawi się na akwenie w jego wschodniej części, służyć ma uprawianiu wakeboardingu (sport polegający na płynięciu po powierzchni wody na desce, na której stojący pływak trzyma się ciągnącej go liny). W związku z tym konieczne będzie zbudowanie dwóch 9-metrowych słupów, posadowionych w odległości 250 metrów od siebie, podtrzymujących wyciąg rozciągnięty pomiędzy brzegami jeziora. Z całego swojego rozmiaru, instalacja ma być wykorzystywana jako atrakcja na 200 metrach długości. Przy miejscu startowym pojawi się także niewielki obiekt magazynowy dla obsługi wyciągu oraz toaleta przenośna. Urządzenie ma być użytkowane tylko w okresie letnim i być trwale przymocowane do podłoża.

Jak udało nam się dowiedzieć, wobec pobudowania instalacji wydano już pierwsze pozwolenia, a obecnie inwestor musi załatwić dokumentacje związaną z budową obiektu. Atrakcja miałaby zostać uruchomiona na początku sezonu letniego, prawdopodobnie w pierwszej połowie lipca.

 

19 komentarzy

 • Link do komentarza ???????????????? poniedziałek, 06 czerwca 2016 08:16 napisane przez ????????????????

  Maciej nie odróżnia inwestycji gminnej od inwestycji prywatnej. To tak jak byśmy mieli dziękować prezydentowi miasta za to że budujemy za swoje pieniądze swoje prywatne domy. Macieju hala sportowa jest inwestycją miasta natomiast te narty wodne są prywatną inwestycją firmy poznańskiej która chce na tym robić interes. Macieju skąd żeś się tu wziął , chyba nie jesteś jednym z tych orłów do spraw PR ?

 • Link do komentarza eryk niedziela, 05 czerwca 2016 23:28 napisane przez eryk

  Prostakom nic i nikt do rozumu nie przemówi, bo oni po prostu go nie mają. To w temacie tej wazeliny.

 • Link do komentarza kwinto niedziela, 05 czerwca 2016 22:20 napisane przez kwinto

  Macieju, indolencie, narty buduje prywatny inwestor i po stronie miasta jest tylko wydanie zgody na to jako właściciela terenu. Projekt hali powstał za Kowalskiego, więc gdzież tu pełen sukces, jeśli nie tylko jego słabiutka połowa? ;)

 • Link do komentarza Maciej Lulus niedziela, 05 czerwca 2016 21:31 napisane przez Maciej Lulus

  Oj dzieje sie dzieje w naszym miescie :)))) Ciesze sie, ze mamy nowego prezydenta i ze mysli o wszystkich. Narty wodne? Nawet nie moglem przypiszvzac, ze bedzie mozna jezdzic na nartach w Gnieznie zamiast Margonina lub Gniezna :))) A kto ma wybudowac? Prezydent?? ahha Hali tez nie buduje prezydent przeciez, a inwestycja jest miejska :) Oj ludzie, ludzie ;0))
  Powinniscie czasem pojsc do kosciola, do spowiedzie, bo bije z was jad

 • Link do komentarza Lolka niedziela, 05 czerwca 2016 14:50 napisane przez Lolka

  Banan będzie także dobrym rozwiązaniem. Mówię o bananów Wodnym. Hihihihi

 • Link do komentarza igo sobota, 04 czerwca 2016 21:57 napisane przez igo

  Nie jestem krytykantem wszystkiego, ale akurat tu mam pewne obawy. Na Łazienkach jest już dość ciasno, szczególnie przy ładnej pogodzie; spacerowicze, plażowicze, rowerzyści, biegacze, wędkarze... Mam też obawy, czy nie wpłynie to negatywnie na naszą przyrodę, nie przegoni ptactwa itp.

 • Link do komentarza heheheh sobota, 04 czerwca 2016 12:48 napisane przez heheheh

  Za Kowalskiego jak się kończył to też w komentarzach przypisywano jemu sukcesy do wszystkiego co popadło

 • Link do komentarza mim sobota, 04 czerwca 2016 12:18 napisane przez mim

  Te wpisy wychwalające prezydenta tylko dlatego że firma komercyjna planuje zarabiać na mieszkańcach Gniezna są doprawdy żenujące. Czyżby naprawdę nie było już za co chwalić tego prezydenta że wpisujący, którymi są najprawdopodobniej ci z wiadomego kierunku i starający się przymilić , zniżają się do takich działań ? Strach pomyśleć jakie peany tu będą pisali za każdym razem jak przyjedzie cyrk albo karuzela.

 • Link do komentarza gnida sobota, 04 czerwca 2016 12:04 napisane przez gnida

  Bieda niech sobie wybije z głowy takie atrakcje, cena za godzinę w zależności od dnia 30- 40 zł . Wypożyczenie deski 25zł/h
  Wypożyczenie kasku 4zł/h/osoba
  Wypożyczenie pianki 5zł/h
  Naprawa deski-w zależności od zniszczenia 30-50 zł

 • Link do komentarza do Kazika i innych sobota, 04 czerwca 2016 11:56 napisane przez do Kazika i innych

  Kaziku przeczytaj uważnie, tu napisali że "Pobudowaniem takiej atrakcji na tym terenie jest zainteresowana jedna z poznańskich firm" . Z tego artykułu wynika że może takie coś będzie oraz że to nie prezydent jest inwestorem tylko poznańska firma ! Kaziku trzeba czytać uważnie i zauważ że to nie będzie darmowa rozrywka.

 • Link do komentarza Kazik sobota, 04 czerwca 2016 03:23 napisane przez Kazik

  No i co??? Mozna? Zmienilismy prezydenta i nareszcie COS SIE DZJEJE

 • Link do komentarza mieszkaniec sobota, 04 czerwca 2016 03:21 napisane przez mieszkaniec

  Rewelacja. To kolejny dowod na to, ze Budzik dziala.

 • Link do komentarza Jkoa sobota, 04 czerwca 2016 02:38 napisane przez Jkoa

  Dobry pomysł w końcu sie coś dzieje na tych naszych "łazienkach "

 • Link do komentarza rowerzysta piątek, 03 czerwca 2016 21:41 napisane przez rowerzysta

  A mnie sie ten pomysl podoba. Wiele razy w Skorzecinie chodzilem popatrzec jak sobie radza na wodzie. Teraz bede mial taka mozliwosc w swoim miescie.
  jak bedzie budka z lodami lub jedzeniem to juz wogole jezioro winiary odzyje.

 • Link do komentarza plażowicz piątek, 03 czerwca 2016 15:19 napisane przez plażowicz

  Szymon dlaczego uważasz że ktoś to będzie krytykował. To działalność prywatnej firmy jak każda inna nastawiona na zysk, jak sklepik albo jakieś usługi itp. Co tu krytykować , należy się cieszyć z przedsiębiorczości poznaniaków którzy i tutaj mają przewagę nad Gnieznem. Więcej takich przedsiębiorczych z Poznania i może to Gniezno ruszy z miejsca.

 • Link do komentarza klakier piątek, 03 czerwca 2016 15:13 napisane przez klakier

  Oczywiście inauguracyjny przejazd dla prezydenta. Fotka, błysk, błysk, na fejsika i mamy lans.

 • Link do komentarza mmmm piątek, 03 czerwca 2016 12:55 napisane przez mmmm

  Sam pomysł jak najbardziej OK. Jedyna moja wątpliwość, czy taka instalacja sprawdzi się na tak małym (wąskim) akwenie i jak będzie oddziaływała na innych użytkowników tego terenu (wędkarzy, biegaczy, spacerowiczów).
  Ale warto spróbować. Ważne tylko, aby władze zadbały o właściwą estetykę tej instalacji i związanych z nią obiektów. Może warto też pomyśleć o jakimś obiekcie sanitarnym dla mieszkańców spędzających czas nad jeziorem. A budka z napojami, lodami, kawą i jakimś żarełkiem to byłoby coś ;-)

 • Link do komentarza rak piątek, 03 czerwca 2016 12:44 napisane przez rak

  już niektórzy psioczą na stan wody, a jak przyjdzie sezon to tłumy na plaży i wokół jeziora:P

 • Link do komentarza Szymon piątek, 03 czerwca 2016 12:17 napisane przez Szymon

  ale gnidy i tak napiszą, że nie wejdą do wody czy co innego...jak dla mnie na duży plus w "letniej atrakcyjności" Gniezna :)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane