czwartek, 09 czerwca 2016 16:56

Wykup mieszkania „sprawiedliwością dziejową”

 
Wykup mieszkania „sprawiedliwością dziejową” źródło: Google Street View

Już wkrótce kolejni mieszkańcy os. Grunwaldzkiego będą mogli kupić zajmowane lokale mieszkalne. Także i tutaj ma zostać zastosowana 90% bonifikata.

W czerwcu radni mają zająć się uchwałą dotyczącą kontynuacji sprzedaży mieszkań, która została zastopowana przed kilkoma laty na wspomnianym osiedlu. W chwili obecnej realizowana jest już sprzedaż zgodnie ze złożonymi 25 wnioskami z dwóch domów, ale do zbycia zostały wykazane kolejne mieszkania w budynkach na os. Grunwaldzkim.

Prowadzona przed kilkoma laty sprzedaż mieszkań została w pewnym momencie wstrzymana, na wskutek czego część mieszkańców osiedla ma lokale na własność, a część nie. To niejednokrotnie budziło liczne spory i protesty gnieźnian z tej części miasta: - Trzeba odblokować pewną niesprawiedliwość dziejową i przystąpić do dalszej realizacji sprzedaży mieszkań na os. Grunwaldzkim. Pół roku temu wspólnie z radą osiedla wytypowaliśmy dwa budynki przy ul. Armii Krajowej, przeznaczone do sprzedaży. W tym miesiącu zakończymy tę sprzedaż mieszkańcom, stosowne procedury podziałów i wyceny zostały już wykonane i myślę, że do lipca przystąpimy do pierwszych aktów notarialnych - mówił prezydent Tomasz Budasz. Na kolejną sesję Rady Miasta przygotowana ma zostać uchwała, pozwalająca na sprzedaż lokali w kolejnych trzech budynkach - ul. 17 Dywizji Piechoty 11, Armii Krajowej 6 oraz Wiosennej 3. Uchwała jest efektem polityki prowadzonej przez Wydział Spraw Społecznych, a wykup realizowany jest z 90% bonifikatą: - Chcemy postępować w sposób logiczny i konsekwentny, dlatego 75% mieszkańców, którzy nie będą zalegali z czynszem, będą mieli możliwość wykupienia. Ze wspomnianych trzech budynków mamy już deklarację.

Jeśli wszystkie procedury administracyjne przebiegną bez problemu, najprawdopodobniej do końca bieżącego roku mieszkańcy domów pod wskazanymi adresami będą już właścicielami swoich lokali.

5 komentarzy

 • Link do komentarza wspólnota niedziela, 19 czerwca 2016 12:41 napisane przez wspólnota

  Do uprzywilejowanych należą ci, którzy nie płacą i bimbają sobie z właścicieli i mimo wyroków żadna krzywda im się nie dzieje. Na wszystko inne mają pieniądze, a doskonale wiedzą, ze nie płacenie czynszu niczym nie grozi. Ci, co nie płacą wcale nie robią tego z biedy! Taka w Polsce sprawiedliwość. A jak nie płacisz prądu czy gazu to bez pardonu Tobie odcinają. Są więc równi i równiejsi. W starciu z gigantami właściciel nie ma żadnych szans.

 • Link do komentarza atur niedziela, 19 czerwca 2016 10:43 napisane przez atur

  Jak nie płacą to znaczy ,że nie mają z czego płacić.
  Obojętnie z jakich powodów nie płacą winny jest system czyli władza,że takie warunki stworzyła.
  Ale mądrale które się tu wypowiadają mogą przecież spłacić zadłużenie za nich i po sprawie.

 • Link do komentarza atur niedziela, 19 czerwca 2016 10:43 napisane przez atur

  Ludzie to świnie.
  Jak nie płacą to znaczy ,że nie mają z czego płacić.
  Obojętnie z jakich powodów nie płacą winny jest system czyli władza,że takie warunki stworzyła.
  Ale mądrale które się tu wypowiadają mogą przecież spłacić zadłużenie za nich i po sprawie.

 • Link do komentarza janciovodnik środa, 15 czerwca 2016 23:34 napisane przez janciovodnik

  Problem w tym, ze już nie ma gdzie takich ludzi eksmitować.
  Z miasta niepłacących przenosi się na Tajwan. I kółko się zamyka.

 • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 09 czerwca 2016 18:16 napisane przez mieszkaniec

  widze ze dzieje sie cos w tym kierunku. ale pytanie co maja zrobic osoby z innych lokali które nie sa przeznaczone na sprzedaż a chcieliby miec to mieszkanie ? (procz opcji wykupu mieszkania w innym regionie miasta w zamian za to zamieszkale)

  i druga sprawa skoro czesc ludzi zalega z czynszami to utrudniaja wykup mieszkania innym. moze by trzeba pomyslec o tych delikwentach by ich albo przynaglic do placenia albo odesłac na inne lokale by ta część mieszkańców co chce mogła wykupić mieszkanie?

  chyba ze miasto dzieli mieszkańców na ludzi i podludzi.
  i jedni sa uprzywilejowani a inni nie.


  PS jezeli ludzie zalegaja z czynszami to miasto nie radzi sobie z takimi ludzmi by wyegzekwować od nich pieniadze. a co za tym idzie uniemozliwia innym korzystanie z dóbr jakie próbuje udostepniać.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane