środa, 15 czerwca 2016 12:41

Gimnazjum nr 4 doczeka się windy

 
Gimnazjum nr 4 doczeka się windy źródło: wikimapia / guciu41

W okresie wakacyjnym w szkole ponadpodstawowej na osiedlu Orła Białego zostanie wybudowana winda, dzięki której placówka zostanie dodatkowo przystosowana do potrzeb niepełnosprawnych dzieci.

Obiekt od dawna czeka na to udogodnienie, które pozwoli nie tylko na poruszanie się niepełnosprawnym uczniom po budynku szkolnym, ale także ułatwi planowanie zajęć pod tym kątem we wszystkich klasach szkolnych.

W ramach planowanej inwestycji powstanie pionowa platforma, która połączy ze sobą wszystkie trzy kondygnacje - parter oraz pierwsze i drugie piętro. Dostęp do windy będzie możliwy z poziomu boiska szkolnego, dzięki czemu nie będzie trzeba korzystać z innych wejść, do których prowadzą schody oraz jeden podjazd.

Winda zostanie pobudowana przy północnej ścianie szkoły z podjazdem pod drzwi, a osoby poruszające się nią będą mogły wysiąść na korytarzach każdego z poziomów budynku. Sam szyb windy zostanie w całości zabudowany, a wymienione zostaną okna na ścianie, do której zostanie dobudowana nowa konstrukcja. Wykonawca wyłoniony w przetargu rozpocznie swoje prace po zakończeniu roku szkolnego i na oddanie inwestycji do użytku będzie miał czas prawie do końca sierpnia br.

1 komentarz

  • Link do komentarza edek z krainy kredek środa, 15 czerwca 2016 23:29 napisane przez edek z krainy kredek

    Pomysł jak najbardziej popieram, szkoda tylko, że raczej sprzęt nie zostanie uszanowany, widząc co się dzieje w gimnazjach, no i będzie w użytku niestety bardzo krótko.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane