czwartek, 23 czerwca 2016 13:10

„Dziewiątka” doczeka się nowego dziedzińca

 
„Dziewiątka” doczeka się nowego dziedzińca fot. Rafał Wichniewicz

Po 50 latach od pobudowani, gnieźnieńska "tysiąclatka" doczeka się przebudowy dziedzińca szkolnego. Część zostanie zagospodarowana do ćwiczeń z wychowania fizycznego.

Powstała w 1965 roku Szkoła Podstawowa nr 9 przy ul. Staszica, od lat przechodziła modernizacje samego budynku szkolnego, a także doczekała się nowego boiska. Teraz przyszedł czas na długo oczekiwany remont dziedzińca, który pozostał niezmieniony od półwiecza i obecnie znajduje się w złym stanie technicznym. Od nowego roku szkolnego, uczniowie będą więc mogli w trakcie przerwy korzystać z nowego placu, ale nie tylko.

Ogłoszono właśnie przetarg na wykonanie nowej nawierzchni w miejsce obecnej, wraz z pobudowaniem drogi wewnętrznej oraz ułożeniem kilku elementów sportowej infrastruktury w postaci 4-torowej bieżni i skoczni w dal z rozbiegiem do dwóch zeskoczni. W miejscu obecnego dziedzińca powstanie plac o wymiarach 45x35 m ułożony z kostki betonowej.

Bliżej Parku Trzech Kultur zlokalizowana zostanie nowa bieżnia o długości 150 m w miejsce starej, wykonana z nawierzchni syntetycznej poliuretanowej. Pomiędzy nią, a dziedzińcem znajdzie się także skocznia w dal o długości 54 metrów z dwukierunkowym rozbiegiem z tej samej nawierzchni co bieżnia, a na końcach zlokalizowane zostaną dwie zeskocznie z piaskiem.

Całość prac powinna zostać wykonana do końca tegorocznych wakacji.

1 komentarz

  • Link do komentarza Wujcio Marianovsky czwartek, 23 czerwca 2016 20:15 napisane przez Wujcio Marianovsky

    SUPER informacja !!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane