Jesteś tutaj:Gospodarka Migawki z miasta - Wandalizm dla zabawy?
poniedziałek, 27 czerwca 2016 13:23

Migawki z miasta - Wandalizm dla zabawy?

 
Migawki z miasta - Wandalizm dla zabawy? fot. Rafał Wichniewicz

Płaci pani, płaci pan - wszyscy płacimy za zniszczenia, wandalizm i demolowanie tego, co powinno służyć każdemu z nas. Są tacy, którym to jednak nie przeszkadza.

W niedzielny wieczór, kiedy ulice, aleje i ścieżki na terenie miasta, rozświetlały się już światłem lamp, dwie z nich nie uruchomiły się. Uszkodziła je ręka mieszkańca, któremu nie w smak było to, że zostały ustawione wokół jeziora Winiary dla poprawienia bezpieczeństwa i umożliwienia m.in. nocnych ćwiczeń amatorom biegania.

W miniony weekend taki osobnik pojawił się nad akwenem od strony Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego, gdzie najwyraźniej wspinając się na słupach wspomnianych latarni, próbował zerwać klosze z oświetleniem znajdujące się na ich szczycie. W obu przypadkach napotkał na sprawny opór kabla elektrycznego, który mocno trzymał urządzenia, zainstalowane tu w ubiegłym roku. Tymi samymi rękoma próbował prawdopodobnie także dostać się do bezpieczników lamp, choć tym razem bezskutecznie. Niestety, obie latarnie są już uszkodzone, nie świecą i wymagają naprawy. Sprawę zgłosiliśmy zarządcy, ale za tę bezmyślność zapłacimy my wszyscy.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Ja_jestem wtorek, 28 czerwca 2016 09:47 napisane przez Ja_jestem

  ...niczego nie zmienią stosowane kary wobec wandali, którzy dopuszczają się dewastacji wspólnego dobra, oraz naszego mienia. Dopóki będziemy tylko świadkami, takich sytuacji i nie zaczniemy przeciwdziałać, dopóty będziemy mieli takie sytuacje na co dzień. Tyle było hałasu związanego z obowiązkami gnieźnieńskiej Straży miejskiej i jak do tej pory, nic się nie zmieniło w tej sprawie. Straż nadal pałęta się po ulicach Gniezna, nie wiedzieć czego szuka, a nad jeziorami okalającymi nasze miasto....... dochodzi właśni do takich aktów wandalizmu. Panie Budasz..... czy pan jako prezydent naszego miasta GNIEZNA ma jeszcze jakąś „władzę”?

 • Link do komentarza wielkopolanka poniedziałek, 27 czerwca 2016 20:12 napisane przez wielkopolanka

  brak konsekwencji w karaniu, mała znikomość czynu, granie w ciuciubabkę sprawców, bo pijany, bo nie potrafią złapać za rękę, albo dojeżdżają po godzinie po telefonie, to powody dla których sprawcy czują się bezkarni!!

 • Link do komentarza edek poniedziałek, 27 czerwca 2016 19:54 napisane przez edek

  za jedna zniszczoną lampę powinien dopracować 10-cio krotnie

 • Link do komentarza prosport poniedziałek, 27 czerwca 2016 14:08 napisane przez prosport

  Najtrudniej złapać wandala. Uważam, że niszczący mienie powinien ODPRACOWAĆ koszty naprawy. Niewazne czy chodzi o lampy, drzewa czy ławki -dać do ręki łopatę czy młotek i niech odpracowuje - w trójnasób.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane