środa, 06 lipca 2016 10:09

Ul. Rzeźnicka bez zainteresowania

 
Ul. Rzeźnicka bez zainteresowania archiwum redakcji

Za niska nagroda czy zbyt skomplikowane zadanie? Urząd Miejski unieważnił konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej dla ul. Rzeźnickiej.

W ramach jego założeń, biura projektowe miały wykonać koncepcję przekształcenia ul. Rzeźnickiej w deptak - zwycięzca mógł liczyć na nagrodę w wysokości 8 tys. złotych oraz podpisanie umowy na realizację projektu w postaci zamówienia opracowania urbanistyczno-architektoniczno-drogowego, którego koszt nie mógł przekroczyć 40 tys. złotych.

Jak informował w połowie czerwca wiceprezydent Jarosław Grobelny, konkurs ogłoszony 16 czerwca był otwarty i do udziału w nim miały zostać zaproszone pracownie urbanistyczno-architektoniczne, które następnie powinny przedstawić koncepcję i rozwiązania dla całej ulicy.

Pomysł jednak najwyraźniej nie spotkał się z oczekiwanym zainteresowaniem biur projektowych - do 30 czerwca nie wpłynął żaden wniosek o dopuszczenie do udziału w konkursie. W związku z tym Urząd Miejski poinformował, że został on unieważniony.

14 komentarzy

 • Link do komentarza hahahahahahahahahahahahahahahahahah czwartek, 07 lipca 2016 20:22 napisane przez hahahahahahahahahahahahahahahahahah

  Z tą Rzeźnicką dajmy sobie już spokój, tak samo zostawmy w spokoju inne koślawe chodniki i jezdnie, przed nami żużel i będzie się działo będzie zabawa

 • Link do komentarza kibolo czwartek, 07 lipca 2016 19:28 napisane przez kibolo

  Rzeźnicką przekształcić w deptak?To niemożliwe. Bo przecież deptak to elegancka aleja spacerowa wyłączona z ruchu kołowego.Tak to chyba powinno wyglądać.Rzeźnicką na to przerobić jest niemożliwością.Przykład ulice przy katedrze.Katolicy gdyby mogli na msze wjechali by do kościoła.A gdyby tak kler do tego się ustosunkował i msze odprawiałby przy ołtarzu polowym na stadionie żużlowym na przykład lub na Strumykowej?Bo "w kościele mnie nie ma"-sam Pan Bóg to rzekł.

 • Link do komentarza urzędas środa, 06 lipca 2016 22:58 napisane przez urzędas

  Kasy zabrakło w budżecie mili państwo, i tak Budzik będzie mógł powiedzieć, chciałem, ale nie wyszło. Bo przecież nie przyzna się do tego, ze nie potrafił ocenić wartości takiego przedsięwzięcia.

 • Link do komentarza Wiolka środa, 06 lipca 2016 22:03 napisane przez Wiolka

  Komu to potrzebne lepiej wybudować basen taki jak we Wrześni

 • Link do komentarza planistka środa, 06 lipca 2016 21:49 napisane przez planistka

  Przy okazji zapraszam wszystkich mieszkańców Gniezna do wypełnienia krótkiej ankiety, w której pytam m.in. o politykę inwestycyjną miasta i jego zagospodarowanie przestrzenne w kontekście jednego z pomysłów wyborczych prezydenta Budasza:
  http://tnij.at/gniezno
  Temat jest bardzo ważny dla mieszkańców gminy wiejskiej Gniezno, których zapraszam pod ten adres:
  http://tnij.at/gminagniezno
  Bardzo mi to pomoże w napisaniu pracy magisterskiej :) a wyniki zostaną przedstawione naszym lokalnym władzom!

 • Link do komentarza wyborca środa, 06 lipca 2016 20:48 napisane przez wyborca

  No cóż fachowcy - projektanci, ocenili rynkowo pomysł budzika i jego pomysły.......
  tego się nie da panowie nie wchodzimy w ten chłam, chyba że, Kiler taki był misterny plan?, zobaczymy??

 • Link do komentarza Paweł środa, 06 lipca 2016 20:16 napisane przez Paweł

  Ciekawy, Kamienice są prywatnych właścicieli. Dlaczego Twoim zdaniem miasto ma ponosić koszty ich remontu ? Pomyśl trochę to nie boli...

 • Link do komentarza ciekawy środa, 06 lipca 2016 11:25 napisane przez ciekawy

  jeżeli chodzi o przekształcenie tej ulicy w deptak to czy miasto również zapłaci za zmiany wyglądu prywatnych kamienic ?

 • Link do komentarza Zyta środa, 06 lipca 2016 11:15 napisane przez Zyta

  Takie koncepcje całej ulicy w tym architektura, konstrukcja, rozwiązania drogowe uzgodnione z właścicielami budynków za 40000 zł brutto dla rasowego projektanta to jest kwota bardzo niska. Nie startują bo nie ma zainteresowania ceną

 • Link do komentarza hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah środa, 06 lipca 2016 11:10 napisane przez hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah

  hahahahahahahahahahah - 8 tysiaków za koncepcję , niech się miasto pochwali ile wydało na tą imprezę z królikami i ambasadorami co na widowni posadzono urzędników

 • Link do komentarza Kolo Diabolo środa, 06 lipca 2016 10:41 napisane przez Kolo Diabolo

  A ja jednak wierzę. Biura projektowe są bardzo pazerne na "kesz". Żaden wielki mi architekt nie będzie startował do konkursu. Dlaczego? Bo za trochę pracy, jeżeli nie wygra konkursu, to nic nie dostanie. Wiec nie wzięli udziału. Ostatnio spotkałem się ze znajomym, który czeka na projekt pół roku, a termin wykonania był w kwietniu. I jeszcze jedno. Do przetargu lub zapytania ofertowego każdy przystąpi, ponieważ cena zacznie się tak od 12, 13 tys. I nikt krzywdy sobie nie zrobi, i nie narobi się w ciemno. Oczywiście ostatnie zdanie to moja kpina. A sam pomysł na deptak pierwsza klasa. Może po zrobieniu go, prywatni właściciele, wyciągną hajs i poprawia elewacje swoich kamienic, a nie tylko doja najemców.

 • Link do komentarza ertyk środa, 06 lipca 2016 10:40 napisane przez ertyk

  Czyżby kasiorka się kończyła ? Tak przy okazji niech mi ktoś wytłumaczy sens pakowania kasy w tworzenie ZZM podczas gdy na mieście nadal straszą chwasty, uschnięte drzewa itp. a miejsca takie jak skwery które miały być objęte zainteresowaniem tejże ZZM betonuje się i przerabia na miejsca parkingowe. Również interesujące jest porównanie wydatkowania milionów złotych na niewielki park który ma przybrać postać nader egzotyczną a tym samym kuszącą dla różnej maści fascynatów metali lekkich i kwiatków ozdobnych w wazonikach , do tych "drobnych" które miały skusić pracownie urbanistyczno-architektoniczne na opracowanie koncepcji architektonicznej dla tej ulicy ?

 • Link do komentarza Bartłomiej środa, 06 lipca 2016 10:22 napisane przez Bartłomiej

  może stwierdzili że tu już nic nie da się zrobić ? w pewnym sensie może i to racja , ja bym tak zostawił jak jest , można to potraktować jako atrakcję turystyczną w postaci takiego mini skansenu - coś w rodzaju jak "Gniezno w pigułce" , nawet tanio by to wyszło i coś tam kasy by zostało na ponowne sprowadzenie zespołu "Pustki"

 • Link do komentarza miastowy środa, 06 lipca 2016 10:21 napisane przez miastowy

  Nie wierzę. Musi być inna przyczyna! Ale trzeba po prostu elegancko wycofać się z projektu, więc wymyślono brak chętnych do opracowania.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane