Wydrukuj tę stronę
czwartek, 28 lipca 2016 08:49

Na ul. Pocztowej powstanie sygnalizacja świetlna

 
Na ul. Pocztowej powstanie sygnalizacja świetlna fot. Rafał Wichniewicz

W związku z przeniesieniem przedszkola na ul. Pocztową, dla bezpieczeństwa przechodzących przez drogę na pobliski parking powstanie sygnalizacja świetlna.

W ciągu miesiąca ma zostać wykonana nowa siedziba Przedszkola nr 12, które zostanie przeniesione z dotychczasowej lokalizacji przy ul. Kościuszki do budynku Gimnazjum nr 2. W związku z tym w pobliżu powstanie kilka inwestycji, m.in. plac zabaw oraz parking. Ostatnie z przedsięwzięć jest obecnie w realizacji, a 27 lipca br. Urząd Miejski ogłosił przetarg na wykonanie sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przez ul. Pocztową.

Jak zawarto w charakterystyce inwestycji: - Realizacja budowy sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych na ul. Pocztowej polepszy parametry bezpieczeństwa ruchu na tym obszarze drogowym. Dwa słupy z sygnalizatorami świetlnymi (wykonanymi w technologii LED) dla kierowców oraz pieszych zostaną ustawione przy przejściu dla pieszych, znajdującym się przed zakrętem w ul. Konikowo (jadąc od strony ul. Chrobrego). Sygnalizatory będą przełączały się na zielone światło dla przechodniów po naciśnięciu przycisku.

W związku z inwestycją będzie musiała powstać niezbędna instalacja sieciowa. Sygnalizacja świetlna na ul. Pocztowej pojawi się najpóźniej do końca września 2016 r.

Galeria

8 komentarzy