Wydrukuj tę stronę
wtorek, 16 sierpnia 2016 11:29

Nowa inwestycja – ul. Grzybowo 34

 

W centrum miasta w miejscu rozebranej przed dwoma laty kamienicy, powstanie nowoczesny budynek z przeznaczeniem na usługi i mieszkania.

Przez lata teren u zbiegu ul. Krzywe Koło i Grzybowo był zaniedbany. Po rozbiórce opuszczonej i zawalonej kamienicy oraz późniejszym wywiezieniu zalegającego tu gruzowiska, niedawno ruszyły prace budowlane związane z planowanym tu przedsięwzięciem. Nowy właściciel posesji postawił sobie za cel przywrócenie temu miejscu funkcji nie tylko mieszkaniowej.

Firma Good Investment, która jest realizatorem inwestycji, zakłada powstanie w tym miejscu pięciokondygnacyjnego budynku. Piwnica ma zostać zagospodarowana na potrzeby lokalu usługowego, który znajdzie się w przeszklonym parterze. Kolejne dwa poziomy budynku mają zostać zagospodarowane na funkcje mieszkaniowe lub usługowe - oba piętra będą miały powierzchnię około 250m2 każdy. Ostatni poziom, który będzie jednocześnie trzecim piętrem budynku, stanowić ma apartament o powierzchni ponad 160m2 z tarasem. Z uwagi na niewielką powierzchnię działki, planuje się umieszczenie jedynie niewielkiego podwórka w formie patio.

Zarówno bryła budynku, jak i jego ozdobna elewacja z tonami bieli i szarości zyskała pełną akceptację Miejskiego Konserwatora Zabytków w Gnieźnie. Firma Good Investment przekazała nam, że działka, na której zostanie umiejscowiony nowy budynek, została przebadana przez specjalistów z zakresu archeologii i znajduje się pod stałym ich nadzorem.

Obecnie (sierpień 2016 r.) z uwagi na konieczność wzmocnienia sąsiadującego budynku, trwają intensywne prace przy fundamentach (techniką ścian szczelinowych) przyszłego budynku. Sam obiekt inwestor planuje wykonać do września 2017 roku.

Galeria

16 komentarzy