środa, 17 sierpnia 2016 12:25

Kolejne drogi dla os. Grunwaldzkiego

 
Kolejne drogi dla os. Grunwaldzkiego archiwum redakcji

Jeszcze w tym roku trzy drogi i ciągi komunikacyjne w tytułowej części miasta zyskają nową nawierzchnię. Jest to kontynuacja programu budowy dróg pomiędzy parterowymi budynkami.

W ubiegłym roku na os. Grunwaldzkim wykonano nawierzchnię między dwoma blokami w rejonie ul. Grunwaldzkiej i Kruczej. Jeszcze w tym roku w bezpośrednim sąsiedztwie takiego przedsięwzięcia doczekają się trzy drogi i ciągi komunikacyjne - przy ul. Armii Krajowej między budynkami nr 2a i 4, 4 i 6 oraz fragment drogi od budynku 2a do nr 8. 

Z uwagi na nieregularny układ nieruchomości, szerokości dróg zostaną dopasowane do granic działek, a także w możliwych miejscach pojawią się niewielkie chodniki. W rejonie drogi wewnętrznej, która łączyć będzie ww. ulice, powstanie także niewielka zatoka parkingowa. 

Cała inwestycja zostanie wykonana w podobnym standardzie, jak to miało miejsce w ubiegłym roku - betonowa, przepuszczalna kostka typu domino na nawierzchni, a także infrastruktura odwadniająca z nowymi wpustami i zbiornikami opadowymi. Wykonawca wyłoniony w przetargu będzie miał czas do 31 października br. na zakończenie wszystkich prac.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane