środa, 31 sierpnia 2016 12:40

Przedszkole nr 12 z nową siedzibą

 
Przedszkole nr 12 z nową siedzibą fot. Rafał Wichniewicz

Dokonano otwarcia nowej siedziby przedszkola, które przeniesiono z ul. Kościuszki na ul. Pocztową. Na dzieci czekają kolorowe wnętrza.

Na parterze budynku przy ul. Pocztowej, które do niedawna należało do Gimnazjum nr 2, urządzono kilka sal dla najmłodszych gnieźnian. W związku z panującym niżem demograficznym, pomieszczenia udało się wygospodarować i urządzić w nich nową siedzibę dla Przedszkola nr 12. 

W nowej placówce może zostać przyjętych 175 dzieci, a więc znacznie więcej, niż w dotychczasowej placówce przy ul. Kościuszki: - W tym przypadku możemy mówić o kompleksie, bo tak to można nazwać z uwagi na powstały także za 180 tys. zł plac zabaw, parking za 280 tys. zł, a do 30 września zostanie wykonana sygnalizacja świetlna - mówił prezydent Tomasz Budasz. W latach kolejnych planowana jest także m.in. wymiana nawierzchni boiska oraz modernizacja Schroniska Młodzieżowego.

Sam remont pomieszczeń pochłonął 1 mln 660 tys. złotych, w ramach których wykonano kompleksową przebudowę wnętrz parteru budynku. Powiększono część sal poprzez burzenie ścian i postawienie nowych, wymieniono instalacje lub pojawiły się nowe, a także całkowitego odnowienia doczekały się ściany, sufity i podłogi. Na tych ostatnich ułożone są kolorowe pasy, które z szatni kierować będą dzieci do określonych, kolorowych grup przedszkolnych: - Uruchamiamy siedem oddziałów. Przedszkole nosi nazwę "Plastusiowo" i nie wiedzieliśmy z czym to skojarzyć, a pan projektant wpadł na genialny pomysł, aby każda sala miała swój kolor i każda grupa także. W ten sposób powstał Plastuś Niebieski, Plastuś Fioletowy itd. Cieszy mnie fakt, że rodzice są zadowoleni i sto procent z nich, których dzieci uczęszczały na ul. Kościuszki, będą oddawali je tutaj i nie odeszli do żadnej innej placówki - mówiła dyrektor przedszkola Danuta Kropaczewska.

We wnętrzach wykonano także łazienkę dla dzieci niepełnosprawnych, a także wymyślne osłony na kaloryferach w formie zabawek. Fragmenty ścian w salach są także pomalowane czarną farbą, ułatwiającą ścieranie rysunków umieszczonych na nich za pomocą kredy. Na wyposażenie przedszkola udało się uzyskać dotację, dzięki której można było zakupić nowe meble, krzesełka i zabawki. 

Przedszkole nr 12 od 1 września zacznie przyjmować podopiecznych, jednak jeszcze trwać będą prace wykończeniowe na zewnątrz budynku - przy obu wejściach do przedszkola oraz gimnazjum, a także nawierzchni drogi prowadzącej do placówki.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Gnieźnianin czwartek, 01 września 2016 17:27 napisane przez Gnieźnianin

    Ogólne wrażenie estetyki wykonania Przedszkola jest dobre ale i tym razem nie obyło się bez mankamentów budzących niepokój o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci korzystających z pomieszczeń a mianowicie ostre krawędzie narożników ścian i otworów w ścianach grożących w razie upadku dziecka poważnymi kontuzjami . To na razie tyle z pobieżnego oglądu a czy więcej podobnych mankamentów jest ?

  • Link do komentarza Obserwa środa, 31 sierpnia 2016 13:38 napisane przez Obserwa

    W takich nowoczesnych wnętrzach to chce się i będzie się lubić być, bawić i uczyć. Szkoda, że szkoła wyżej jest mimo niedawnego odświeżenia nadal taka smutna i uboga...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane