czwartek, 01 września 2016 14:51

Na Winiarach powstanie mural

 
os. Kazimierza Wielkiego - blok nr 19 drugi od prawej os. Kazimierza Wielkiego - blok nr 19 drugi od prawej źródło: Google Street View

Miasto planuje wykonanie murala upamiętniającego 1050. rocznicę Chrztu Polski. Miałby on powstać na jednym z bloków mieszkalnych na Winiarach.

Informację taką przekazano w trakcie ostatnich posiedzeń radnych, podczas omawiania zmian w budżecie miasta. O pomysł ten na Komisji Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska pytali radni, dla których ta informacja była czymś nowym. Koszt przedsięwzięcia nie jest jeszcze oszacowany, jednak do rozdziału w budżecie „Promocja jednostek samorządu terytorialnego” dopisano kwotę 61 400 zł, przy czym przewiduje się iż wykonanie malunku może wynieść połowę tej sumy.

- Mural miałby on powstać na os. Winiary na jednym z bloków przy ul. Gdańskiej, tak by był widoczny dla osób przemieszczających się. Były analizowane różne lokalizacje, jednak nie udało się nam wynegocjować lokalizacji w centrum miasta z naszym konserwatorem - przekazał na ubiegłotygodniowej komisji wiceprezydent Jarosław Grobelny i dodał: - Czekamy na ostatnie prace w zakresie propozycji, jak miałby on wyglądać i wówczas podejmiemy stosowne działania z tym związane. 

Pytania w sprawie muralu pojawiły się także na środowej sesji Rady Miasta. Jak przekazano, ws. pomysłu rozmawiano już z Gnieźnieńską Spółdzielnią Mieszkaniową, która wyraziła zgodę na realizację tego przedsięwzięcia. Według otrzymanych informacji mural miałby się pojawić na bloku na os. Kazimierza Wielkiego nr 19 - ściana wschodnia, od strony ul. Gdańskiej. 

4 komentarzy

 • Link do komentarza aknieszka piątek, 02 września 2016 15:04 napisane przez aknieszka

  Chyba się komuś budzik zaciął że się dopiero teraz obudził bo taką promocję trzeba było robić przed uroczystościami , no ale to Poznań wykorzystał odpowiedni czas do promowania się w związku z uroczystościami 1050 rocznicy Chrztu Polski. A jeżeli chodzi o murale to nadal Poznań nas wyprzedza w promocji
  http://wiadomosci.onet.pl/poznan/mural-z-poznania-wsrod-siedmiu-cudow-polski/gvrky2

 • Link do komentarza ? piątek, 02 września 2016 08:41 napisane przez ?

  Jaki sens tego muralu na chwilę obecną w tym miejscu w ramach promocji . Uroczystości 1050 rocznicy już dawno się odbyły , oczywiście każdy widział jak one wyglądały, mieszkańcy Gniezna mają wiedzę na ten temat, dla przemieszczających się mieszkańców innych miast mural nie będzie widoczny bo oni przemieszczają się obwodnicą.

 • Link do komentarza ma-ple piątek, 02 września 2016 06:43 napisane przez ma-ple

  61tys na pomalowanie ściany ? 1050 rocznica , jak już jest po imprezie ? Może lepiej żeby miasto za tą kasę zrobiło porządek wzdłuż torów wąskotorówki bo to co tam się dzieje to tylko czekać aż jakaś epidemia w Gnieźnie wybuchnie !

 • Link do komentarza Jaa mirka czwartek, 01 września 2016 14:57 napisane przez Jaa mirka

  Super pomysl, murale zawsze dobrze wygladaja!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane