Wydrukuj tę stronę
czwartek, 08 września 2016 14:41

„Wspieramy lokalną przedsiębiorczość”

 
Teraz Gniezno Teraz Gniezno fot. Magdalena Wardęcka

"Teraz Gniezno" to akcja, która ma na celu promowanie lokalnej przedsiębiorczości. Mieszkańcy będą mogli ją wspomóc 17 września na gnieźnieńskim Rynku.

„Teraz Gniezno” to wydarzenie, które ma podkreślać znaczenie lokalnej marki. Przedsiębiorcy będą mogli zaprezentować swoje produkty 17 września na gnieźnieńskim Rynku od godziny 10:00 do 14:00. - Jest to inicjatywa, która propagowana jest przez Wielkopolską Izbę Przemysłowo-Handlową. Uważam, że warto promować to co lokalne i wspierać naszych przedsiębiorców kupując ich produkty bo to jest czas na „Teraz Gniezno” - mówił Piotr Gruszczyński prezes gnieźnieńskiego oddziału Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Akcja „Teraz Gniezno” jest namiastką Forum Gospodarczego, które ma się odbyć się w Gnieźnie 21 września.

Akcja promowania marki lokalnej „Teraz Gniezno” będzie posiadała swój znak, którym sygnowane będą produkty. Na Rynku zostaną rozstawione stoiska przedsiębiorców, z których ofert będą mogli skorzystać mieszkańcy. W akcji weźmie udział także Stowarzyszenie Światowid. - Nasze Stowarzyszenie na terenie powiatu gnieźnieńskiego kreuje działalność gospodarczą. Jesteśmy jedną z niewielu organizacji, która wspólnie ze swoimi gminami otworzyła trzy spółdzielnie socjalne. Jedna z nich zajmuje się przetwórstwem rolno-spożywczym i wytwarza wysokiej jakości produkty z asortymentów dostarczanych przez rolników z naszego powiatu. Chcielibyśmy stworzyć markę produktów z powiatu gnieźnieńskiego, żeby podkreślać wagę naszego regionu. Ta nazwa „Teraz Gniezno” bardzo spodobała się naszemu stowarzyszeniu i trzeba promować takie akcję – mówiła Katarzyna Jórga, prezes Stowarzyszenia Światowid.  

Na gnieźnieńskim Rynku wystawiać będą się także pszczelarze z Koła Gnieźnieńskich Pszczelarzy, które ma wieloletnią historię. Swoje produkty chcą pokazać mieszkańcom Gniezna i dać im możliwość skosztowania lokalnego miodu, w tym rzadko spotykanego – miodu gryczanego. - Będzie to też okazja by z nami się spotkać, a być może kogoś też zainteresować pszczelarstwem. Jesteśmy otwarci na nowych członków – mówił Waldemar Owczarzak, prezes Gnieźnieńskiego Koła Pszczelarzy.  

Tego dnia oprócz wspierania lokalnych produktów, będzie okazja do oddania krwi wraz z organizowaną po raz czwarty przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej akcją „Oddaj krew z Cieplikiem”. - W poprzednich trzech akcjach zebraliśmy przeszło 42 litry krwi. Nie tylko zachęcamy do oddawania krwi, ale też prowadzimy rejestrację potencjalnych dawców szpiku kostnego. Podkreślamy, że musi to być świadomy dawca. Będziemy także 17 września na rynku, a dzięki naszym partnerom będziemy mogli zachęcić mieszkańców do oddawania krwi. Jej nie da się niczym zastąpić i jest ona bardzo ważna – mówił Leszek Chudzik, pracownik PEC oraz honorowy krwiodawca.

Zapraszamy na Gnieźnieński Rynek 17 września od godziny 10:00 do 14:00.

Galeria

6 komentarzy