wtorek, 04 października 2016 09:19

Kolejne działki pod bloki mieszkalne trafią na sprzedaż

 
Kolejne działki pod bloki mieszkalne trafią na sprzedaż archiwum redakcji

Miasto planuje przeznaczyć na sprzedaż kolejne nieruchomości, zlokalizowane na terenie pomiędzy ul. Orzeszkowej a torami kolejowymi. 

Mimo niepowodzeń, z jakimi spotkały się przetargi dla tego terenu, a obejmujące działki z zabudową jednorodzinną (zobacz także: Brak chętnych na tereny miejskie), decyzją Rady Miasta z września br. planuje się wystawić na sprzedaż kolejne nieruchomości w tym rejonie. 

Mowa o działkach w obrębie zaprojektowanych ulic Tuwima, Lema, Fiedlera, Gombrowicza i Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, które znajdują się pośrodku obszaru pomiędzy ul. Orzeszkowej a torami kolejowymi, tuż za powstającymi obecnie blokami mieszkalnymi. Jest to w sumie 10 geodezyjnie podzielonych działek, które stanowią cztery kwartały, oddzielone od siebie terenami przeznaczonymi pod zieleń, drogi oraz przepływające tu cieki wodne.

Wspomniane nieruchomości są przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną, w tym zabudowę z lokalami socjalnymi. Jako przeznaczenie uzupełniające ustala się infrastrukturę techniczną, parkingi naziemne, podziemne i wielopoziomowe. Do tej pory tereny pod budownictwo wielorodzinne w tym rejonie cieszyło się zainteresowaniem - obecnie wzdłuż ul. Orzeszkowej powstaje lub powstało sześć bloków, a w planach jest jeszcze pięć.

Po podjęciu pozytywnej decyzji przez Radę Miasta w ubiegłym tygodniu, nieruchomości zostaną poddane wycenie, a następnie będą mogły trafić na sprzedaż w procesie przetargu. 

9 komentarzy

 • Link do komentarza luk czwartek, 06 października 2016 11:15 napisane przez luk

  Z tego co się orientuje były cztery przetargi. Możliwe, że większe zainteresowanie było w trzech pierwszych. Dobrze by było gdyby miasto opublikowało mapę terenu z zaznaczonymi wolnymi działkami.

  Kolejny przetarg ma być jakoś na dniach

  Pozdrawiam

 • Link do komentarza mjj czwartek, 06 października 2016 09:05 napisane przez mjj

  Do komentatora podpisującego się "do mjj" - czy pan nie potrafi merytorycznie odnieść się do przedstawionej propozycji tylko ironicznie i z cynizmem ją komentuje? Tylko tyle ma pan zawsze do powiedzenia?

 • Link do komentarza Rafał_Wichniewicz czwartek, 06 października 2016 08:14 napisane przez Rafał_Wichniewicz

  To ciekawe, bo ostatni przetarg zakończył się wynikiem negatywnym dla wszystkich wystawionych 22 działek:
  http://umgniezno.bip4.e-zeto.eu/index.php?type%3D4%26name%3Dbt29%26func%3Dselectsite%26value%255B0%255D%3D217585

 • Link do komentarza luk czwartek, 06 października 2016 07:50 napisane przez luk

  Nie wiem kto pisze ten artykuł i skąd ma wiadomości.
  Większość działek pod budowę jednorodzinna jest sprzedanych, ludzie zapewne czekają, aż miasto zdecyduje się na położenie sieci wodnej, elektrycznej i zagospodaruje okolice

 • Link do komentarza avalon wtorek, 04 października 2016 23:15 napisane przez avalon

  @mjj - rozumiem, że z tego powodu trzeba zakazać budowy w tym rejonie, bo xionc będzie coś z tego miał?

 • Link do komentarza do mjj wtorek, 04 października 2016 15:00 napisane przez do mjj

  a ksiądz z nowego kościółka już liczy kasę za "ofiary" minimum 500 :P czarna mafia :)

 • Link do komentarza mjj wtorek, 04 października 2016 11:12 napisane przez mjj

  do komentarza mjj - Oczywiście chodzi o oddawanie Miastu zajmowanych mieszkań komunalnych, bo mi się nie dopisało. Dodam także, że Miasto dysponuje bardzo ładnymi terenami w okolicach ulicy Półwiejskiej ( za końcówką) za budowanym kościołem. Jest cisza, las, czyste powietrze, nie ma hałasu, są drogi dojazdowe i chyba doprowadzone media. Nic, tylko brać się do dzielenia i sprzedaży.

 • Link do komentarza Kilo wtorek, 04 października 2016 09:53 napisane przez Kilo

  "Zacisze ..." przy torach kolejowych :-) To dobre.

 • Link do komentarza mjj wtorek, 04 października 2016 09:35 napisane przez mjj

  Szkoda, że Miasto nie jest zainteresowane powstaniemmzunifikowanego osiedla domków jednorodzinnych. Takie rozwiązania były i nadal są najtańszym i najszybszym rozwiązaniem w wielu krajach Europy. Miasto dzieli tereny, opracowuje jeden projekt i sprzedaje nabywcom np. pierwszeństwo mają ci, którzy oddają Miastu itp. Takie projekty już dawno zgłaszane były kolejnym prezydentom, ale jak widać brakuje im odwagi do podejmowania pewnych decyzji, które rozwiązują problemy mieszkaniowe.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane