Jesteś tutaj:Gospodarka Świąteczny jarmark potrwa dłużej. Ruszyły zgłoszenia
środa, 05 października 2016 08:57

Świąteczny jarmark potrwa dłużej. Ruszyły zgłoszenia

  mo
Świąteczny jarmark potrwa dłużej. Ruszyły zgłoszenia archiwum redakcji

Ruszyły zapisy osób i firm, zainteresowanych wystawieniem się w ramach tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego. 

Wydarzenie zostało wydłużone w czasie i docelowo ma potrwać dłużej niż do tej pory - od wtorku 6 grudnia do niedzieli 11 grudnia. Obecnie rozpoczęły się przygotowania do organizacji jarmarku, który podobnie jak w roku ubiegłym pojawi się na Rynku, gdzie ustawione zostaną drewniane domki handlowe, a całość imprezy wzbogaci oprawa muzyczna i program artystyczny. 

Wszyscy zainteresowani handlem w tym okresie zaproszeni są do kontaktu i rezerwacji powierzchni handlowej w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie. Z uwagi na specyfikę imprezy, w pierwszej kolejności rozpatrywane i akceptowane będą zgłoszenia tych handlowców, którzy zadeklarują asortyment kojarzony ze świętami Bożego Narodzenia (bombki, ozdoby i potrawy świąteczne, towary nadające się na prezenty). Impreza potrwa 6 dni. Rezerwacji terminu można dokonywać na wybrany dzień lub dni. Na zgłoszenia urzędnicy czekają do 31 października 2016 roku

Każde zgłoszenie będzie rozpatrywane indywidualnie, pod względem atrakcyjności asortymentu oraz wpisania się w charakter imprezy. Nie decyduje kolejność zgłoszeń. Korzystanie z udostępnionej wystawcom infrastruktury będzie możliwe po uiszczeniu opłaty, która wynosi: za najem 1 domku drewnianego: 100,00 zł brutto za każdy 1 dzień (w tym energia elektryczna) dla przedsiębiorców prywatnych. Warsztaty terapii zajęciowych, świetlice socjoterapeutyczne, stowarzyszenia lokalnych wytwórców oraz inne organizacje prowadzące zajęcia z dziećmi i osobami dorosłymi nie będące przedsiębiorcami prywatnymi – opłata dzienna wynosi 50,00 zł brutto.
 
W przypadku zajęcia dodatkowej powierzchni na płycie Rynku celem ekspozycji towarów lub ustawienia innych atrakcji dla odwiedzających imprezę – opłata wynosi 3,00 zł netto za każdy 1m2 dziennie. Godziny otwarcia Jarmarku: 6-10 grudnia 2016 (wt-nd), od 10.00 do 20.00. Zainteresowani wystawcy proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który podpisany należy złożyć osobiście lub przesłać listownie do Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Pytania należy kierować mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem 61 426 04 47 (pon-pt, od 8.00 do 15.00).

6 komentarzy

 • Link do komentarza urzędas środa, 05 października 2016 21:44 napisane przez urzędas

  Wazeliniarze na forum wzięli się do roboty. Wy nie przesładzajcie tak tej władzy, bo ona ma robić bez łaski to, do czego się zobowiązała i za co bierze dobrą kasę.

 • Link do komentarza Teodor środa, 05 października 2016 17:14 napisane przez Teodor

  ten pierwszy jarmark budaszowy w 2014 był jeszcze mocno kulawy... no ale jak widać "pierwsze śliwki robaczywki", tłumaczyli się że tamten był robiony na szybko... no i faktycznie, ten zeszłoroczny już był świetny! Klimat był naprawdę świąteczny, tylko śniegu było mało ;)
  Już nie mogę się doczekać tegorocznego

 • Link do komentarza Jola środa, 05 października 2016 11:46 napisane przez Jola

  Czy trzeba mieć działalność byc sie wystawić?

 • Link do komentarza Anna środa, 05 października 2016 11:39 napisane przez Anna

  Gdzie można znaleźć formularz zgłoszeniowy ???? Z góry dziękuje za odpowiedź.

 • Link do komentarza hdkdlkda środa, 05 października 2016 10:59 napisane przez hdkdlkda

  swietna sprawa. niby proste, a do tej pory nikt nie wpadl na to, zeby wykorzystywac rynek w ten sposob. juz rok temu wygladalo to niezle.

 • Link do komentarza Gruber środa, 05 października 2016 10:01 napisane przez Gruber

  no i świetnie, że od 2 lat Rynek żyje nie tylko latem, ale też w grudniu :)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane