Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 24 października 2016 17:37

Potrzeby budowy ronda nie ma

 
Skrzyżowanie ul. Chudoby oraz Żwirki i Wigury Skrzyżowanie ul. Chudoby oraz Żwirki i Wigury źródło: Google Street View

Propozycja, by skrzyżowanie ul. Chudoby oraz Żwirki i Wigury przebudować na rondo, nie znajduje się w planach zarządcy dróg.

Temat, który półtora tygodnia temu wywołano na jednej z konferencji, postanowiliśmy zweryfikować u samego administratora ww. dróg. Propozycję powstania w tym miejscu ronda zgłosił radny miejski Arkadiusz Masłowski, który zwrócił się z apelem do starosty. Jak jednak przyznał na spotkaniu z dziennikarzami, poza swoim wystąpieniem nie podjął żadnych kroków w tej sprawie - ani na piśmie, ani telefonicznie. Temat więc wzbudził zdziwienie niektórych urzędników, dla których sprawa była dość nieoczekiwana.

Jak przekazano nam ze strony Powiatowego Zarządu Dróg: W najbliższym czasie nie jest planowana przebudowa skrzyżowania ul. Chudoby oraz Żwirki i Wigury. Powiatowy Zarząd Dróg w Gnieźnie nie otrzymał w tej sprawie żadnego oficjalnego pisma bądź wniosku. Obecnie funkcjonujące w tym miejscu rozwiązania komunikacyjne - poparte wielokrotnymi analizami - uwzględniają potrzeby kierujących i pieszych - informuje PZD.

Według pozyskanych przez nas informacji, na skrzyżowaniu w ostatnim czasie nie doszło do żadnych poważniejszych zdarzeń czy kolizji. Znane są nam jednak uwagi kierowców odnośnie samej sygnalizacji świetlnej. Szczególnie dotyczy to tych, którzy jadąc od strony Wiaduktu Solidarności, chcą skręcić w ul. Chudoby, ale najpierw muszą przepuszczać jadących z przeciwnej strony na wprost: - Nie jest planowana zmiana funkcjonowania sygnalizacji świetlnej na przedmiotowym skrzyżowaniu. Zdaniem PZD w Gnieźnie, po przeprowadzonej w ubiegłych latach modernizacji, przyjęte rozwiązania są optymalne - poinformował zarządca obu ulic, które należą do kategorii dróg powiatowych.

 

10 komentarzy