Jesteś tutaj:Gospodarka Kolejowe objazdy przez Gniezno już pewne
poniedziałek, 07 listopada 2016 09:35

Kolejowe objazdy przez Gniezno już pewne

 
Kolejowe objazdy przez Gniezno już pewne archiwum redakcji

Znany jest już rodzaj pociągów, jakie zostaną skierowane przez Gniezno w związku z kilkuletnim remontem linii kolejowej Poznań - Warszawa.

Zgodnie z tym, o czym informowaliśmy w sierpniu br., przez Gniezno mają zostać skierowane pociągi, które w ten sposób będą omijać zamknięty odcinek linii E20. Informacja ta jest ważna nie tylko z tego punktu widzenia iż Gniezno ma szansę na uzyskanie bezpośredniego połączenia ze stolicą, ale także z uwagi na fakt iż znacznie zwiększy się ruch kolejowy, a przez to utrudnienia na przejazdach kolejowych na Dalkach, oraz w rejonie Wierzbiczan i Trzemeszna.

Według informacji podanych przez ogólnopolskie portale kolejowe, objazdy potrwają dwa lata i rozpoczną się już w czerwcu 2017 roku. Wówczas to ma zostać zamknięty pierwszy odcinek linii z Konina do Podstolic, a w kolejnych etapach mają być remontowane jeszcze dwa kolejne odcinki.
Harmonogram: 

 • odcinek Konin – Podstolice: czerwiec 2017 - lipiec 2018
 • odcinek Barłogi – Konin: lipiec 2018 - czerwiec 2019
 • odcinek Kutno – Barłogi: wrzesień 2018 - październik 2018.

Spółka Polskie Linie Kolejowe planuje ostatecznie zakończyć remont w grudniu 2019 roku. Przez czas trwania objazdów przez Gniezno mają przejeżdżać pociągi pasażerskie dalekobieżne, a więc wszystkie poruszające się obecnie przez Wrześnię i Konin. Przy obowiązującym aktualnie rozkładzie jazdy, na trasie z Warszawy do Poznania jeździ 5 składów pospiesznych TLK oraz 9 pociągów Express InterCity. 

Jednocześnie dla pociągów towarowych, w związku z remontem linii E20, także planuje się wykonanie objazdów - przez Gniezno mają przejeżdżać składy zmierzające w północne obszary kraju. 

 

10 komentarzy

 • Link do komentarza ABC poniedziałek, 07 listopada 2016 18:04 napisane przez ABC

  Do hehehehe:eSką będzie bliżej

 • Link do komentarza zainteresowany poniedziałek, 07 listopada 2016 13:15 napisane przez zainteresowany

  No to jak już było wspomniane w składach osobowych będziemy kwitnęli gdzieś na poszczególnych stacjach żeby przepuszczać te "warszawiaki" . Ii zamiast 48 min będzie ponad godzina lub dłużej do lub z Poznania.
  To nie będzie przyjemne. :(

 • Link do komentarza Redakcja Gniezno24.com poniedziałek, 07 listopada 2016 12:49 napisane przez Redakcja Gniezno24.com

  Podróżniczka - według informacji podróż ma trwać około 3:15 pociągiem ekspresowym na odcinku Poznań - Warszawa. Składy te nie będą się zatrzymywać w Gnieźnie, podobnie jak to miało miejsce w innych miastach na linii E20.

 • Link do komentarza podróżniczka poniedziałek, 07 listopada 2016 11:54 napisane przez podróżniczka

  ciekawe,ile teraz będzie trwała podróż z Poznania do Warszawy

 • Link do komentarza Autor poniedziałek, 07 listopada 2016 11:15 napisane przez Autor

  Pięknie. Obecnie mamy na linii 76 pociągów + 28 W-awa = 104 składy na dobę poruszające się przez Gniezno. Mowa tylko o składach pasażerskich. To da nam ponad cztery pociągi w godzinie, oczywiście kursujące w obydwie strony. Najgorzej będzie w godzinach szczytu i przy opóźnieniach.

 • Link do komentarza hehehehehe poniedziałek, 07 listopada 2016 10:59 napisane przez hehehehehe

  Zamknięte przejazdy kolejowe nie będą problemem bo można jechać przez Pobiedziska gdzie pod torami będzie tunel dla samochodów

 • Link do komentarza Marek Dener poniedziałek, 07 listopada 2016 10:37 napisane przez Marek Dener

  No to się zacznie tłok na trasie. I niestety "osobowe" będą gdzieś tam przetrzymywane żeby "pospieszny" przejechał co wydłuży podróż do i z Poznania. Nawet jeśli te wszystkie pociągi będą się zatrzymywały w Gnieźnie to i tak nic to nie da dojeżdżającym do Poznania do pracy bo przez wiele lat nasze kochane władze nie potrafią wprowadzić wspólnego biletu na przejazdy wszystkich przewoźników. Komuna była zła ale taki bilet był. Jak się miało miesięczny na osobowe to wystarczyła dopłata do pośpiesznego. A teraz nie bo to inna spółka.

 • Link do komentarza Kamil poniedziałek, 07 listopada 2016 10:37 napisane przez Kamil

  To teraz mieszkancy dalek i mnichowa oszaleja

 • Link do komentarza Ewa poniedziałek, 07 listopada 2016 10:22 napisane przez Ewa

  Bedą przejeżdżać ale czy rownież sie zatrzymywać? Czy w Gnieźnie będzie mona wsiąść do bezpośredniego pociągu do Warszawy czy tylko będziemy mogli zobaczyć jak sprawnie przejeżdża środkowym torem przez nasz dworzec?

 • Link do komentarza melania poniedziałek, 07 listopada 2016 09:55 napisane przez melania

  no to jak te towarowe teraz pojadą przez Gniezno to będzie boom gospodarczy bo inwestorzy będą mieli bliżej do wagonów żeby je załadować i teraz szybko w Gnieźnie powstaną te obiecane centra logistyczne, a jakimiś mało ważnymi szlabanami to nie ma co się przejmować

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane