wtorek, 08 listopada 2016 12:10

Migawki z miasta - "Dzień świstaka" na ul. Mieszka I

 

- Wczoraj rano jechałem i asfaltu tu jeszcze nie było. Dziś jadę, a tu zrywają nowy, dopiero co położony - poinformował nas jeden z mieszkańców Gniezna.

Do tego, że część ul. Mieszka I jest jednokierunkowa, chyba część mieszkańców już się przyzwyczaiła. Najbardziej ci, którzy zmuszeni są do objeżdżania drogi przez ul. Łubieńskiego i Dąbrówki, na której tworzą się korki. Problem w tym iż prace rozpoczęte na przełomie lipca i sierpnia, miały trwać do połowy września. Miały, bo jeszcze trwają.

O wspomnianym terminie informował nas wykonawca prac. Pod koniec września, pytani przez zniecierpliwionych kierowców, zwróciliśmy się do inwestora o ostateczny termin zakończenia - wspomniano iż nastąpi to 10 października. W międzyczasie były dni deszczowe, kiedy praca stała, choć bywały i takie dni robocze, kiedy padało tylko z rana, a potem przez cały czas można było spokojnie pracować. Niemniej - zdarzało się iż na budowie nie pojawiał się nikt. Mimo iż instalacja jest już ułożona i zasypana, to od wielu dni skrzyżowanie ul. Mieszka I i Dąbrówki miało sfrezowaną nawierzchnię, zmuszającą kierowców do lawirowania pojazdami. Aż do poniedziałku 7 listopada

Tego dnia na budowie pojawiły się pojazdy układające asfalt. O jako takim kierowaniu ruchem można było zapomnieć, a sami byliśmy świadkami przeciskania się samochodów "na styk". Ostatecznie, wraz ze zmierzchem, zakończono układanie asfaltu na części ulicy - na samym skrzyżowaniu oraz odcinkowi Mieszka I od ul. Chrobrego do Dąbrówki. Zerwaną nawierzchnię pozostawiono na wysokości postoju taksówek - słabo (albo raczej w ogóle) oznakowana, stała się udręką dla kilku kierowców, którzy wpadli w nie w poniedziałkowy wieczór.

Wtorek 8 listopada rano - kierowców, którzy już chyba odetchnęli z ulgą, napotyka koparka zrywająca asfalt, który został wczoraj ułożony na skrzyżowaniu ul. Mieszka I i Dąbrówki. - Jak w tym filmie "Dzień świstaka", kiedy bohater budzi się codziennie w tym samym dniu i przez cały dzień powtarzają mu się sytuacje ze wczoraj - mówił kierowca, rozgoryczony zastanym widokiem. Czy ktoś sprawdza cierpliwość kierowców?

 


Migawki z miasta - Codziennie wielu mieszkańców Gniezna spotyka się z różnymi sytuacjami - śmiesznymi, absurdalnymi czy po prostu dziwnymi. Te, które udaje się uwiecznić na zdjęciach, zarówno przez naszą redakcję, jak i Czytelników, staramy się umieszczać w tym, nie zawsze poważnym, nieregularniku "Migawki z miasta".

16 komentarzy

 • Link do komentarza beladonna wtorek, 08 listopada 2016 23:15 napisane przez beladonna

  Same nerwusy na tym portalu. Może coś wisi w powietrzu i ludziom się tak kręci?

 • Link do komentarza ToJa wtorek, 08 listopada 2016 22:17 napisane przez ToJa

  Panie Czytelnik, z całym szacunkiem, to nie nas wykończy nienawiść :)

 • Link do komentarza er wtorek, 08 listopada 2016 21:43 napisane przez er

  Madzia, gdyby magistrat pilnował (jakim cudem, skoro PEC ogarnia interes?) to po pierwsze - prace wykonano by w terminie, nie byłoby chaosu z oznakowaniem, które jest słabo widoczne i przede wszystkim nie byłoby zrywania nowo położonego asfaltu, który kładziono w granicznych temperaturach dla tego materiału. Kładzenie rury w centrum miasta zajęło trzy miesiące. To chore!

 • Link do komentarza Madzia wtorek, 08 listopada 2016 20:51 napisane przez Madzia

  Tylko mozna sie cieszyc, ze magistrat pilnuje inwestycji i jesli cos bylo nie tak, to nakazal natychmiastowe poprawienie. Nie wiem skad to oburzenie? Mieli odebrac a za 3 dni rozkopywac na nowo? Lepiej dluzej, a dobrze. Chyba, ze lubicie poprawiac co kilka dni skonczone prace w domu?

 • Link do komentarza czytelnik wtorek, 08 listopada 2016 20:27 napisane przez czytelnik

  Panowie komentatorzy (ToJa, ABC) a może jeden o kilku kolejnych nickach. Radzę kilka kropel waleriany, bo dostaniecie zawału serca. Przestańcie zajmowac się innymi komentatorami tylko piszcie o sprawie poruszanej w artykule. Nienawiść was wykończy!

 • Link do komentarza ToJa wtorek, 08 listopada 2016 20:14 napisane przez ToJa

  Wyborca to nikt inny jak internetowy bojówkarz "dobrej zmiany". Opluwanie przez niego jadem monitora nikogo nie dziwi... Co do sytuacji na omawianym skrzyżowaniu zgadzam się, że to skandal. Mam nadzieję, że wykonawca poniesie konsekwencje.

 • Link do komentarza ABC wtorek, 08 listopada 2016 18:49 napisane przez ABC

  Do wyborca:po tym wpisie wiadomo jaką partie popierasz.Czystych oczywistych i nieomylnych.Już ta partia powiesiła swego czasu duże banery na ścianach na Krzywdy Kole i Chrobrego.

 • Link do komentarza wyborca wtorek, 08 listopada 2016 17:55 napisane przez wyborca

  zaraz czy oni tak naprawdę ? to chyba jakiś żart?
  my pamiętamy, że za peło koparki tańczyły na autostardach, a może to taka zasłona dymna remont do 2018 i budzik pokaże się na plakatach w kasku koloru żółtym ( nic sugerującego) że ciągle buduje, typu zastałem miasto drewniane, ZOSTAWIAM ZABETONOWANE.

 • Link do komentarza xyz wtorek, 08 listopada 2016 17:51 napisane przez xyz

  Ciekawi mnie kto jest pomysłodawcą i projektantem tych wszystkich remontów w centrum,jak widzę prace przy ul.Kościuszki a Mieszka to bardzo mnie dziwi jak będzie wyglądać tam ruch?a co do remontu na ul.Mieszka to ktoś powinien za to beknąć i to porządnie

 • Link do komentarza wyborca wtorek, 08 listopada 2016 15:48 napisane przez wyborca

  Rzeźnicka ważniejsza niż dziury w mieście. Chodniki na Mieszka I wołają miejscami o pomstę do nieba.a le naprawa nie jest jak ktoś wspomniał na tym portalu wizerunkowa. Budasz wie, że więcej splendoru przynieść mu może nowy deptak, niż łatanie dziur. Ale my pamiętać będziemy, że upominaliśmy się o remonty chodników i w kampanii wyborczej obok plakatów kandydatów powiesimy plakaty wstydu tej kadencji.

 • Link do komentarza hola wtorek, 08 listopada 2016 14:41 napisane przez hola

  Co za problem . Znowu podniesie się opłaty za parkowanie albo śmieci i się wyrówna. Tak przy okazji mam pytanie do magistratu , kiedy skończy się kara dla płacących za śmieci za nie płacących za śmieci , i co z pieniążkami za to parkowanie w soboty co to niby sądy nie dla Gniezna wydawały wyroki a dziwnym trafem Gniezno się wycofało z tych opłat ale pieniążki zabrało ?

 • Link do komentarza Pan wtorek, 08 listopada 2016 14:31 napisane przez Pan

  Nie dość że bałagan to jeszcze zrobili gorzej niż było... a miało być na "lepsze" .

 • Link do komentarza lukasz wtorek, 08 listopada 2016 13:57 napisane przez lukasz

  Co tu dużo komentować. To jest inwestycja PECu, a PEC to spółka miejska, rządzona przez ludzi bez kompetencji, z nadania politycznego. Wystarczy za wyjaśnienie.

 • Link do komentarza aaaaaaaaaaa wtorek, 08 listopada 2016 13:47 napisane przez aaaaaaaaaaa

  obejrzyjcie sobie dokładnie nasz ostatni nowy nabytek miejski - parking

 • Link do komentarza Dżon wtorek, 08 listopada 2016 13:43 napisane przez Dżon

  Obok skrzyżowania Mieszka i Chrobrego też już raz zerwano asfalt... ręce opadają

 • Link do komentarza EagleEye wtorek, 08 listopada 2016 12:47 napisane przez EagleEye

  Rozumie że to ''żart'' !!!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane