wtorek, 29 listopada 2016 09:07

Nowe drogi na os. Grunwaldzkim

 
Nowe drogi na os. Grunwaldzkim źródło: UM w Gnieźnie

Zakończył się kolejny etap utwardzania dróg wewnętrznych i publicznych na terenie osiedla Grunwaldzkiego. Mieszkańcy kolejnych kilku domów zyskali nową nawierzchnię, dzięki czemu przestaną brodzić w błocie.

Dobiegł końca drugi rok przebudowy dróg pomiędzy budynkami na os. Grunwaldzkim. Także i w tym roku wykonano kolejne dwa ciągi piesze lub pieszo-jezdne, znajdujące się w rejonie domów przy ul. Armii Krajowej i ul. Grunwaldzkiej. Pierwszy etap prac zakończono 26 października, a w jego ramach wykonano nawierzchnię jezdni z kostki brukowej, ułożonej na podbudowie o powierzchni całkowitej 282 m2, instalując jednocześnie studnie zbiorcze dla wód opadowych z nawierzchni, odprowadzanych studzienkami kanalizacyjnymi. 

Drugi etap prac zakończono 25 listopada br. i objął on podobny zakres prac w rejonie domów nr 6 i 8 na powierzchni 434 m2, gdzie również pobudowano instalacje odwadniające, a całą nawierzchnię z kostki betonowej ułożono na podbudowie z kruszywa. Wartość całej inwestycji wyniosła ponad 200 tys. złotych.

źródło: Urząd Miejski w Gnieźnie

9 komentarzy

 • Link do komentarza poiuy środa, 30 listopada 2016 17:19 napisane przez poiuy

  kali, poprzedni prezydent się wami interesował - zrobił kanalizację , ulicę Wolności i sąsiednie, nowe przedszkole na terenie byłej jednostki, boisko , wyburzył stare baraki, remontował szkołę. Tutaj masz tylko zrobione dwa szersze chodniki pomiędzy barakami

 • Link do komentarza Mieszkaniec wtorek, 29 listopada 2016 22:42 napisane przez Mieszkaniec

  Do kacper nie wiem czy masz kogoś w tych barakach niejedni mają Tak pięknie zrobione mieszkania ze nie jeden tego niema w bloku

 • Link do komentarza asdfgh wtorek, 29 listopada 2016 18:52 napisane przez asdfgh

  Stefan no właśnie , przecież tam wykupują na własność mieszkania, przynajmniej tu ktoś się rozpisywał że tak jest, jeżeli ktoś nabywa to jest właścicielem

 • Link do komentarza Kacper wtorek, 29 listopada 2016 18:30 napisane przez Kacper

  Należy jeszcze zrobić utwardzony parking dla autobusów. Po zwiedzeniu Muzeum, Katedry i pustego rynku, przewieźć turystów na najpiękniejsze gnieźnieńskie osiedle mieszkaniowe. Zaiste dla niektórych będzie to szok, że ludzie mieszkają jeszcze w barakach, ale przejścia już nie w błocie a po kostce. Zdjęcia tych szop mówią same za siebie. A może się mylę i to z racji wieku jest wpisane na listę zabytków i przez to nie nadaje się pod spychacz.

 • Link do komentarza Stefan wtorek, 29 listopada 2016 18:26 napisane przez Stefan

  Ilona, oplata adiacencka dotyczy tylko właścicieli, a nie lokatorów!

 • Link do komentarza Ze Skiereszewa wtorek, 29 listopada 2016 14:59 napisane przez Ze Skiereszewa

  Niegdyś zapomniane Osiedle Grunwaldzkie ładnieje. Mieszkańcy nie będą brnąć w błocie. W 21 wieku na osiedlu były jeszcze drogi gruntowe.

 • Link do komentarza Zenek wtorek, 29 listopada 2016 10:47 napisane przez Zenek

  Ilona - po mojemu powinni też ponosić opłatę, adiacencką ! Czemu niby mieli by nie płacić.? Ciekawe co powie komentator "kali" jak mu przyjdzie kwitek z urzędu ile ma do płacenia. P.S. Pan radny osiedla znowu będzie miał okazję porobić sobie fotki do kolekcji.

 • Link do komentarza Ilona wtorek, 29 listopada 2016 10:06 napisane przez Ilona

  Czy tam również mieszkańcy będą ponosić opłatę adiacencką jak w innych rejonach Gniezna gdzie po zrobieniu ulicy takie opłaty nałożono ?

 • Link do komentarza kali wtorek, 29 listopada 2016 09:11 napisane przez kali

  w koncu jest prezydent, ktory sie nami zainteresowal

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane