czwartek, 01 grudnia 2016 09:49

Jak dojadę? Klikasz i wiesz

 

Od 1 grudnia ruszyła wyszukiwarka połączeń w komunikacji miejskiej na terenie Gniezna. Wystarczy wybrać punkt startowy i docelowy, by aplikacja sama poinformowała o możliwości dotarcia na miejsce.

Aplikacja (dostępna także na urządzenia mobilne) ułatwi poruszanie się na terenie Gniezna nie tylko osobom rzadziej korzystającym z komunikacji publicznej, ale także podróżnym przyjeżdżającym do Grodu Lecha - jest ona powiązana z rozkładem połączeń na kolei. Po otwarciu mapy wystarczy kliknąć w miejscu rozpoczęcia podróży (także w dowolnej części kraju) i wybrać z formularza odpowiedni znacznik, a następnie zaznaczyć punkt docelowy. Po tym (a także wybraniu godziny) trzeba tylko kliknąć "szukaj" by wybrać najdogodniejsze połączenie na mapie miasta.

Przykładowo ustawiając punkt startowy w połowie długości ul. Wolności i oznaczając za punkt końcowy osiedle Piastowskie, aplikacja wskazała najdogodniejsze skorzystanie z linii nr 17, zaczynającej kursy na ul. Armii Krajowej i kończące na ul. Lednickiej. 

Co więcej - w aplikacji można oznaczyć, czy podróżującemu do wyznaczonego punktu spieszy się czy, mówiąc prościej, ma trochę więcej czasu. Wybierając ponownie jako punkt startowy ul. Wolności i chcąc dojechać w rejon działek przy ul. Biskupińskiej, w wersji "przyspieszonej" program proponuje skorzystanie ponownie z autobusu nr 17 i wysiadkę na ul. Gdańskiej w pobliżu kościoła. Przy trybie "wygodnym" zaproponował przesiadkę z linii nr 17 na nr 13 na przystanku na ul. Łubieńskiego i dalej dojazd bezpośredni na ul. Biskupińską w rejon działek. W tym przypadku aplikacja informuje ile czasu pasażer ma na przesiadkę. 

Ponadto program analizuje dokładne położenie punktów na mapie, dlatego informuje także użytkownika ile metrów zostało z przystanku, by dotrzeć do wyznaczonego celu.

Aplikacja dostępna jest pod adresem: gniezno.jakdojade.pl

3 komentarzy

  • Link do komentarza Jurek piątek, 02 grudnia 2016 14:09 napisane przez Jurek

    Aplikacja bardzo dobra rzecz ale rozkład jazdy musi być na bieżąco aktualizowany i kierowcy muszą się do niego stosować.MPK Gniezno potrzebuje 7 dni na przesłanie aktualnych danych i w odpowiednim formacie. Piękny start z błędami ale dlaczego pasażerów nie poinformowano, to o czymś świadczy ???!!!

  • Link do komentarza autobusiorz czwartek, 01 grudnia 2016 10:59 napisane przez autobusiorz

    jak mogą być punktualne tak jak kiedyś, skoro fanatyków w puszkach jest kilkukrotnie więcej, aniżeli 20 lat temu??????

  • Link do komentarza marzenia czwartek, 01 grudnia 2016 10:54 napisane przez marzenia

    żeby te autobusy były jeszcze punktualne tak jak kiedyś

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane